Bakan Kurum'dan İlk Hamle: Şikayetleri Duydu Gerekeni Yaptı

Özellikle Elazığ'da deprem konutlarının hızlı bir şekilde yapılıp teslim edilmesinin ardından güvenli yuvalarına yerleşen vatandaşlar Emlak Konut ve site yönetimleri konusunda ciddi şikayetlerde bulunuyordu.

Bakan Kurum'dan İlk Hamle: Şikayetleri Duydu Gerekeni Yaptı

24 Ocak ve 6 Şubat depremleriyle Elazığ’da binlerce güvenli konut inşa edilmişti. Deprem korkusu olmadan güvenli konutlarına yerleşen vatandaşlar ne yazık ki aynı memnuniyeti Emlak Konut ve site yönetimi konusunda görememişti. Başta fiyat ve hizmet kalitesi konularında sorun yaşayan vatandaşlar ciddi şikayetlerde bulunuyordu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na yeniden atanan Murat Kurum bu şikayetleri duydu ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem'i görevden aldı.

Geçtiğimiz hafta kabinede önemli bakanlar istifa etmiş yerlerine yeni atamalar yapılmıştı. O bakanlıklardan biri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığıydı. Mehmet Özhaseki'den boşalan koltuğa 31 Mart seçimlerinde AK Parti'den İstanbul Belediye Başkanı adayı olarak yarışan Murat Kurum geçti.

Bakan Kurum'dan İlk Hamle: Şikayetleri Duydu Gerekeni Yaptı

CENGİZ ERDEM'İ GÖREVDEN ALDI

Murat Kurum, yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koltuğuna oturur oturmaz, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem'i görevden aldı. Erdem, geçtiğimiz yıl bu aylarda Hakan Gedikli'den görevi devralmıştı.

İLK ZİYARETİ DEPREM BÖLGESİNE

Öte yandan Bakan Kurum, göreve başlar başlamaz soluğu 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden olan Malatya'ya gerçekleştirmişti. İl Koordinasyon Toplantısı'na katılan Kurum, Malatya'da yapılan çalışmalar ve rezerv alanlardaki son durum hakkında bilgi almıştı.