Bakan Kacır'dan İşletmelere 400 Bin TL'ye Kadar Finansman Müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Elazığ'a geldi... Ziyaretlerine AK Parti İl Başkanlığından başlayan Bakan Kacır toplantıda yaptığı açıklamada, Elazığ'daki işletmelere 150.000 TL'den 400.000 TL'ye kadar finansman desteği sağlayacaklarını açıkladı.

Bakan Kacır'dan İşletmelere 400 Bin TL'ye Kadar Finansman Müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere 28 Ağustos Pazartesi günü Elazığ’a geldi.

Bakan Kacır’ı, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti il teşkilatı karşıladı.

Şehir Buluşmaları programı kapsamında Elazığ’a gelen Bakan Mehmet Fatih Kacır’ın kentteki ilk durağı AK Parti İl Başkanlığı oldu.

Bakan Kacır, il başkanlığında AK Parti Elazığ İl Başkanlığı geçmiş dönemlerde görev yapmış il başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları ve parti kurucuları ile birlik ve beraberlik toplantısı gerçekleştirdi.

“ELAZIĞ’DAKİ İŞLETMELERE 150.000 TL’DEN 400.000 TL’YE KADAR FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ”

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ile 42 işletmemize 53 milyon TL sunduk. Türkiye Deprem Sonrası Ekonomik Canlanma Projesi ile, KOBİ’lerimizin güçlenmesi için 450 milyon Dolar tutarında bir dış finansmanı ülkemize kazandırdık. Bu finansman ile hasar derecesine ve firma ölçeğine bağlı olarak Elazığ’daki işletmelere 150.000 TL’den 400.000 TL’ye kadar uzanan bir aralıkta faizsiz finansman desteği sağlayacağız. 

Elazığ’ın üretme yolculuğunda her daim yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılını demokrasi ve kalkınma atılımlarımızla kutluyoruz. “Türkiye Yüzyılı” yolculuğuna çıktığımız bugünlerde ülkemizi son 20 yılda hak ettiği konuma getirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  İşletmelerimize ekonomiye katkı sağlamaları açısından gereken desteği veriyoruz.  Son 20 yılda Elazığ’daki yatırımlar için 706 yatırım teşvik belgesi düzenledik.

“ELAZIĞ’DA BUGÜNE KADAR 223 PROJE İÇİN VERDİĞİMİZ DESTEK TUTARI 360 MİLYON TL”

19,6 milyar TL yatırım tutarıyla birlikte 27 bin vatandaşımıza istihdam imkanı oluşturuyoruz. Bununla birlikte, son 20 yılda şehrimizdeki iki OSB’mizde 189 parseli üretime geçirdik.  12 bin 250 kişiye istihdam sağladık. Tüm parsellerde üretime geçilmesiyle birlikte, inşallah bu sayı yaklaşık 22 bin 500 kişiye ulaşacak. Son 20 yılda, Elazığ OSB ve Elazığ Teknova OSB için toplamda 351 milyon liralık kredi desteği verdik. 5 sanayi sitemizde 5 bin 675 kişiye istihdam sağladık. Sanayi sitelerimiz için 140 milyon TL kredi imkanı verdik. Tabi şehrimizin ekonomik işleyişinde KOBİ’lerimiz olmazsa olmazlardan.  İktidarlarımız döneminde son 20 yılda,  5 bin 571 işletmemize 472 milyon TL’den fazla destek sağladık. Öte yandan, Fırat Kalkınma Ajansımızla birlikte şehrimizin ve bölgemizin yerel potansiyelini harekete geçirmek adına çalışmaya devam ediyoruz.