Bakan Işıkhan'dan Bağ-Kur'luları Sevindirecek Haber!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işık'han, gazeteci Zafer Şahin ile yaptığı sohbet sırasında Bağ-Kur sigortalılarının prim gün sayısının düşürülmesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bağ-Kur'luların prim gün sayısının 9,000'den 7,200'ye düşürülmesiyle ilgili detaylı bilgi vermedi ancak bu değişikliğin hayata geçirilmesinin planlandığını belirtti.

Bakan Işıkhan'dan Bağ-Kur'luları Sevindirecek Haber!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işık'han, gazeteci Zafer Şahin ile yaptığı sohbet sırasında Bağ-Kur sigortalılarının prim gün sayısının düşürülmesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Işıkhan, emekli maaşları ile ilgili ciddi bir hazırlık içinde olduklarını belirtti ve emekli maaşı artışının Ekim'de TBMM açıldıktan sonra netleşeceğini ifade etti.

Özellikle küçük esnaf kapsamındaki yaklaşık 1 milyon Bağ-Kur sigortalısını etkileyecek bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını söyledi ve Cumhurbaşkanı'nın talimatını yerine getireceklerini vurguladı.

Bağ-Kur'luların prim gün sayısının 9,000'den 7,200'ye düşürülmesiyle ilgili detaylı bilgi vermedi ancak bu değişikliğin hayata geçirilmesinin planlandığını belirtti.