Aynı Heyecanla Hizmete Devam 

Engelsiz Yaşam Merkezi, Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali, Fuar ve Kongre Merkezi, Yeraltı otoparkları ile Kent Meydanları,  Harput'ta yapılan restorasyon çalışmaları ve hizmete açılan müzeler, yeni bulvarlar Cip Köyü Jeotermal Sera Alanı olmak üzere çok sayıda hizmeti Elazığ'la buluşturan, 2019 seçimlerinde vadettiği 100 projeye karşın 5 yılda 116 projeyi yatırıma dönüştüren Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, 31 Mart akşamından sonra da şehrimizin geleceğini inşa etmek için aşkla, şevkle ve sevgiyle çalışmak için gün sayıyor.

Aynı Heyecanla Hizmete Devam 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kübra Kabukçu/31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında yoğun programına devam eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bir dizi temasta bulunmak üzere Elazığ’a gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya ziyaretlerinde eşlik etti. 

Aynı Heyecanla Hizmete Devam 
 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, BAKAN YUMAKLI’YA ZİYARETLERİNDE EŞLİK ETTİ

Elazığ Valiliği ziyaretinin ardından Bakan Yumaklı, Başkan Şerifoğulları ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin “İlk Yüzer GES Projesi” olarak Elazığ’da uygulamaya geçirilecek olan ve Kuzova Pompaj Sulaması'nın enerji ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacak Elazığ Kuzova Yüzer GES Projesi’nde incelemelerde bulundu. Ardından Başkan Şerifoğulları, Bakan Yumaklı ve beraberindeki heyeti Elazığ Belediyesi’nde ağırlayarak şehirde yapımına devam edilen ve tamamlanan projeler hakkında bilgi verdi. 

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’nı da ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Başkan Şerifoğulları ve heyet “Sektör Paydaşları” toplantısında üreticilerle bir araya geldi, hayvan hastalıklarıyla mücadelede etkin bir yol olarak kaynağında çözüm sağlamak amacıyla; Çağlar köyü yakınında faaliyet gösterecek olan Veteriner Yol Kontrol Denetim İstasyonunda incelemelerde bulundu. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve beraberindeki heyet ile birlikte Başkan Şerifoğulları, Yazıkonak Seçim Koordinasyon Merkezi’ni de ziyaret etti. Ziyaretlerle ilgili konuşan Başkan Şerifoğulları; “Aziz şehrimiz Elazığ’da Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’yı ağırlamanın ve Elazığ temaslarında kendilerine eşlik etmenin mutluluğunu yaşadık. Aziz şehrimize teşrifleri için kendilerine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Aynı Heyecanla Hizmete Devam 

YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCISI ERTÜRK; “ŞAHİN BAŞKANIMIZ 5 YILDA ŞEHRİMİZİ ŞAHA KALDIRMIŞ”

Başkan Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş ile birlikte, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Lokman Ertürk’ü ağırladı. 

Ziyaretle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ertürk; “AK Parti Elazığ Milletvekilimiz Sayın Erol Keleş ve Elazığ Belediye Başkanımız ve Adayımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na samimi dostlukları ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Şahin Başkanımız 5 yılda sayısız eserler kazandırmış, şehrimizi adete şaha kaldırmış, yürekten kutluyorum. AK Parti Elazığ’da tarih yazmaya devam edecek, Türkiye Yüzyılında emin adımlarla yürüyecek.” dedi. 

Aynı Heyecanla Hizmete Devam 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, HİCRET MAHALLESİ’NDE

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şerifoğulları, Belediye Meclis Üyesi Adayı Fatih Çelik ile birlikte, Hicret Mahallesi’nde bulunan TOKİ Konutlarındaki Site toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar, Şerifoğulları’nı ilgi ve destekle karşıladı. 

Aynı Heyecanla Hizmete Devam 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “YAPTIĞIMIZ VE YAPACAĞIMIZ YATIRIMLAR HİCRET MAHALLEMİZE DEĞER KATTI”

5 yıllık dönemde Elazığ’a önemli yatırımlar kazandırdıklarını dile getiren Başkan Şahin Şerifoğulları; “5 yıllık görev süremiz boyunca altyapıdan üstyapıya, kültürden sanata, eğitimden spora, gençlikten sosyal belediyeciliğe kadar her alanda aziz şehrimizde çok kıymetli hizmet ve eserlerimiz oldu. Hicret Mahallemizde Şehirler Arası Otobüs Terminali, spor tesisi, sentetik saha, spor salonu, tartan atletizm pisti gibi projelerimizi hayata geçirdik ve bazıları da devam ediyor. Yaptığımız ve yapacağımız bu yatırımlar Hicret Mahallemize değer kattı.” dedi.

Aynı Heyecanla Hizmete Devam 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “ÖNCELİĞİMİZ, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI OLACAK”

5 yıldır verdiği sözleri yerine getirdiğini anımsatan AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şerifoğulları; “Yeni dönemde çok daha nitelikli projeleri hayata geçireceğiz. Önceliğimiz, kentsel dönüşüm çalışmaları olacak. Eski yapı stoklarımızı dönüştüreceğiz ve bunun için öncü olacağız. Sayın Bakanımızla görüştük ve bu konuda sıfır faiz kredi oranı kesinlikle olacak. Onu aldığımız takdirde müteahhitliğini de Belediye olarak biz yapacağız. Nailbey Mahallemizde yapacağımız kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından Gazi Caddemizi yayalaştıracağız. Yeni parklar, spor tesisleri hayata geçireceğiz. Tekstilkent’i kuracağız. Stadyum ile Valilik arasındaki alanda muazzam bir Millet Bahçesi yapacağız. Her mahallemizde yeni bir projemizi hayata geçireceğiz. Hicret Mahallemize Semt Konağı'nı kazandıracağız. Kütüphane, spor yaşam merkezi, kreşler ve kadınlarımız için üretim yerleri oluşturacağız. 5 yıldır biz sizlere ne söz verdiysek hayata geçirdik. Yeni dönemde de 5 yıl boyunca sizlerin hizmetkarı olacağız. 31 Mart akşamından sonra da inşallah kıymetli hemşehrilerimiz ve aziz şehrimizin geleceğini inşa etmek için aşkla, sevgiyle çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Aynı Heyecanla Hizmete Devam 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ELAZIĞ’I BÖLGESİNDE SES GETİREN BİR KONUMA TAŞIYACAK

İstihdam ve kalkınma hamlesine yeni dönemde de devam edecek olan Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi projesini hayata geçirerek Elazığ’ı büyük ve küçükbaş hayvancılık borsasında, bölgesinde ses getiren bir konuma taşıyacak. 

Şehrin yıllardır ihmal edilen ve kangrene dönen altyapı sorununa neşter vuran, çalışmaların tamamlanmasıyla Elazığ’ın altyapısının geleceğini garanti altına alacak olan Başkan Şerifoğulları, 2024-2029 yılları arasında istihdam, üretim ve kalkınmaya yönelik önemli projeleri hayata geçirecek. 

ELAZIĞ’IN HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞECEK 

Başkan Şerifoğulları, Elazığ’ın hayali olan Yeni Sanayi Sitesi projesini yeni dönemde gerçeğe dönüştürecek. Çamyatağı köyü sınırları içerisinde yaklaşık 952 bin m² alan üzerinde inşa edilecek olan Yeni Sanayi Sitesi’nin mevcut kapasitesinin üzerinde bir hedefle Elazığ üretimde de söz sahibi olan bir şehir haline gelecek. Yeni Sanayi Sitesi bünyesinde; Gıda Toptancıları Sitesi ve Balık Hali, Zirai Aletler ve Makine Tamircileri Sitesi, Oto Sanayi Sitesi, Tornacılar Sitesi, Dökümcüler Sitesi, Mobilyacılar Sitesi, Elektrik ve Makine Tamircileri Sitesi, Plastik Sanayi Sitesi, Ambalaj Sanayi Sitesi ve Bakır ve Alüminyum İmalatçıları Sitesi yer alacak.

TEKSTİLKENT PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Başkan Şerifoğulları’nın yeni dönemde önemli projeleri arasında, Tekstilkent Projesi de bulunuyor. Elazığ Belediyesi tarafından, Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yaklaşık 3 bin m² alana sahip tekstil atölyeleri kurulacak. Böylece, hem istihdama hem de üretime öncelik verilmiş olacak. 

Aynı Heyecanla Hizmete Devam 

LİSANSLI DEPOCULUK İLE ÜRETİCİLERİN ÜRÜNLERİNİN HAK ETTİĞİ DEĞERLE ULUSAL VE ULUSLARARASI PAZARA SUNULMASI SAĞLANACAK

Başkan Şerifoğulları, yeni dönemde yine bir ilke imza atacak. Elazığ’da tarım ürünlerinin sağlıklı koşullarda muhafaza edilmesi ve ticari amaçla depolanması hizmetlerini sağlayan Lisanslı Depoculuk projesi hayata geçirilecek. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Ticaret Borsası ve Elazığ’da bu alanda faaliyet gösteren kooperatiflerle birlikte üreticilerin ürünlerini hak ettiği değerle gıda borsalarında ulusal ve uluslararası pazara sunulması sağlanacak. İnşa edilecek Lisanslı Depoculuk merkezi içerisinde Sınıflandırma, Depolama, Soğuk Hava Deposu Laboratuvar, Lisans Hizmetleri Merkezi, Ambalaj ve Paketleme, Güneş Enerji Santrali ve Ürün İhtisas Borsası birimleri yer alacak.

FIRAT HAYVAN ÜRÜNLERİ TEDARİK VE TİCARET MERKEZİ KURULACAK

Başkan Şerifoğulları’nın bir başka önemli projesi de Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi olacak. Gümüşkavak Mahallesi’nde yer alan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içerisinde, Elazığ Belediyesi, Elazığ Ticaret Borsası ve Fırat Kalkınma Ajansı ortaklığında, bin büyükbaş, 3 bin küçükbaş hayvan kapasitesine sahip, Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi kurulacak. Toplam 5 bin 500 m² inşaat alanına sahip olan tesisle şehrimizi, büyük ve küçükbaş hayvancılık borsasında, bölgesinde ses getiren bir konuma taşıyacağız.