Anadolu Eğitim Derneğinden Hijyen Eğitimi

Anadolu Eğitim Derneği Tarafından dernek üyelerinin eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve yardımcı hizmetler personeline yönelik 'Hijyen Eğitimi Yönetmeliği' kapsamında eğitim programı düzenledi.

Anadolu Eğitim Derneğinden  Hijyen Eğitimi

Yapılan Eğitim Programına Anadolu Eğitim Derneği Başkanı Hasan Uzun ve Başkan Yardımcısı Mehtap Öztürk katıldı.

Eğitim hakkında bir açıklamada bulunan Anadolu Eğitim Derneği Başkanı Hasan Uzun, Biz inanç olarak da 'Temizlik İmandan gelir' gibi güzel bir deyişle temizliğin önemine dikkat çekilmiş bir topluluğuz. Okul çalışanlarımızın hijyen kuralları hakkında bilgi sahibi olmaları ve gerek çalışanların gerekse öğrencilerin sağlıklı bir ortamda bulunmalarını sağlamak dedi.
Başkan Uzun,“Eğitimde; çalışan personellerimize hammaddenin kabulünden öğrencilere sunulmasına kadar geçen aşamalarda uyulması gereken kurallar slayt gösterisi halinde anlatıldı. Personel hijyeni, işletme hijyeni, gıda maddelerinin depolama ve muhafazası, gıdaların hazırlanması ve işlenmesi, okul çalışanlarının uyması gereken hijyen kuralları, gıdalarda bulunması muhtemel tehlikeler, gıdanın bozulması ve bozulma sebepleri, gıda kaynaklı enfeksiyon ve zehirlenmeler ile okul gıdası konularında Elazığ Halk eğitim merkezi eğitmeni Erkan Demiri tarafından sunum eşliğinde kapsamlı bilgilendirmeler yapıldı.”dedi.

Başkan Uzun, “Eğitimlerin verilmesinde, bizlerin hep yanında olan ve desteklerini esirgemeyen   Halk Eğitim Müdürümüz Kenan Tabar’a ve Müdür Yardımcısı  Sedat Buran’a teşekkür ederiz.”dedi.