Anadolu Ateşi Elazığ'a Geliyor!

Sadece Elazığ'da ya da Türkiye'de değil, neredeyse bütün dünyada milyonlarca hayranı olan, halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer prensipleri ile sentezleyen, Milli Gururumuz Anadolu Ateşi Elazığ'a geliyor!

Anadolu Ateşi Elazığ'a Geliyor!

Halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleri ile sentezleyen Anadolu Ateşi, şubat ayı boyunca İstanbul, Mersin, Diyarbakır, Elazığ ve Van’da seyircilerle buluşacak. 3000 halk dansı figürünü ve halk müziğini içinde barındıran gösterinin biletleri Biletinial'da satışa çıktı.

Temel konsepti medeniyetler buluşması olan Anadolu Ateşi’nin halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleri ile sentezleyerek sunduğu çarpıcı görsel şölen, İstanbul, Mersin, Diyarbakır, Elazığ ve Van’da seyircilerle buluşacak. 3000 halk dansı figürünü ve halk müziğini içinde barındıran gösterinin biletleri Türkiye’nin lider ve en kapsayıcı etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışa çıktı.

Anadolu Ateşi Elazığ'a Geliyor!

Anadolu'nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyen gösteri, 1 Şubat’ta İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde, 20 Şubat’ta Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, 21 Şubat’ta Gaziantep Şahinbey Kongre Merkezi’nde, 22 Şubat’ta Diyarbakır Sezai Koç Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 23 Şubat’ta Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi’nde ve 24 Şubat’ta Van 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda sahne alacak.

Anadolu Ateşi Elazığ'a Geliyor!
Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan Anadolu Ateşi, 2002 yılında dünya turnesine başladı, 106 ülkede 5000’den fazla gösteri ile 47 milyonu aşan sanatseverle buluştu. Bugüne kadar yapılan yurtdışı turneleri ve tanıtım çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans toplulukları arasında yer aldı.