Ali Özcan: 'Gürsel Erol'un Kongrede Yaptığı Konuşmayı Yadırgadım'

Eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un kendisine: Elazığ Belediye Başkan adaylığı teklifi götüreceğim' önerisine cevap verdi. Ali Özcan il kongresinde böyle bir konuşmanın olmasını yadırgadım' dedi.

Ali Özcan: 'Gürsel Erol'un Kongrede Yaptığı Konuşmayı Yadırgadım'

CHP İl Kongresine katılan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un yapılacak olan yerel seçimlerde, Elazığ için güçlü bir adaya ihtiyaç olduğunu ve eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan’ı Belediye Başkanlığı için aday göstermek istediklerini ifade etmesi sonrasında Ali Özcan’dan yanıt geldi.

50 yıllık siyasi yaşamında ön seçim olmadan talep açmayacağını yineleyen Ali Özcan: siyasette tecrübesi olan bir arkadaşın böyle bir şeyi yapmasını yadırgadım ve hadsizlik olarak değerlendiriyorum, kongrede yapılan konuşmayı yadırgadım.” şeklinde konuştu.
Ali Özcan: “bugün Elazığ il kongresinde ilimizin sayın milletvekili Gürsel Erol benim belediye başkanlığı seçiminde aday olabileceğimi ve aday olmam gerektiği temennisinde bulunup kongreden destek istemiş. Bu siyasette tecrübesi olan böyle bir arkadaşın böyle bir şey yapmasını gerçekten yadırgadım ve hadsizlik olarak değerlendiriyorum. Benim 50 yıllık siyasi yaşamımda asla ön seçim olmadan hiçbir yere talep açmayacağımı her yerde konuştum. Böyle bir şeyi kongrede konuşmasını yadırgadığımı ve biraz öncede telefonla görüştüm kendisiyle, benim bilgim dışında böyle bir açıklama yapmasını siyaseten ahlaksızca bulduğumu ifade ettim. Seçimden çıkamadım kim çıktıysa ona destek vereceğimi bugünden garanti ediyorum ben böyle bir partiliyim. Parti meclisi belli olmadan milletvekili seçimi almış bir arkadaşın yaptığı şeye bak. Bunları daha önce konuştuk bunun hadsizlik olduğunu söylememe rağmen şimdi de yeni bir oyun peşinde. CHP’nin İstanbul değil, Elazığ’daki adayı Gürsel Erol olmalı. Her yerde Saadet Partisi’nin, Gelecek Partisi’nin, İYİ Parti’nin ittifakıyla 70 bin oyu kendisinin oyu zannediyorsa orada çıksın belediye başkanı olsun ceketimizi ilikleyelim.” Dedi.