Akaryakıt fiyatlarının hızına yetişilmiyor! Şimdi de çifte zam geliyor

Akaryakıt fiyatlarının baş döndüren değişimi! Petroldeki gelişmelere bağlı olarak dalgalanan akaryakıt, fiyat tablosunu sil baştan değiştiriyor. Sektör temsilcilerinden edinilen son bilgilere göre petrol fiyatlarındaki yükselişin ardından akaryakıt pompa fiyatları için çifte zam yolda.

Akaryakıt fiyatlarının hızına yetişilmiyor! Şimdi de çifte zam geliyor

Geçtiğimiz günlerde motorin fiyatları için peş peşe gelen indirime ek olarak bugün de benzin litre fiyatına 1 lira 6 kuruş indirim yapıldı.

Dün petrol fiyatlarının yeniden yükselişe geçmesiyle hem benzin hem de mazot fiyatı için zam haberi gecikmedi. Ramazan Bayramı itibarıyla indirim trendine giren akaryakıt fiyatları, yükselişe geçmeye hazırlanıyor. 

Sektör temsilcilerinden edinilen son bilgilere göre Pazartesi gece yarısı motorine yaklaşık 66 kuruş, benzine ise 43 kuruş zam bekleniyor.

Pazartesi gece yarısı için beklenen zammın ardından İstanbul'da ortalama 19, 10 civarında satılan benzinin litre fiyatı 19,71’e, motorin fiyatları ise 17,90 seviyelerinden 18,57 seviyelerine yükselecek. Ankara’da mazot 18,92 TL’den, benzin 20,08’den araç sahipleri ile buluşacak.

6 Mayıs Cumartesi güncel akaryakıt fiyat tablosu

İstanbul Anadolu Yakası

Benzin fiyatı: 19,33 TL

Motorin fiyatı: 17,91 TL

İstanbul Avrupa Yakası

Benzin fiyatı: 19,38 TL

Motorin fiyatı: 17,96 TL

Benzine gece yarısı büyük indirim geldi: Araç sahiplerine müjde
Benzine gece yarısı büyük indirim geldi: Araç sahiplerine müjde
Ankara

Benzin fiyatı: 19,73 TL

Motorin fiyatı: 18,30 TL

İzmir

Benzin fiyatı: 19,73 TL

Motorin fiyatı: 18,39 TL

Pomba fiyatları, il ilçe ve bayi bazlı değişkenlik gösterebilir