Ak Parti Seçime Hazır

Yerel seçimlerde başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok ilde başarı hedefleyen AK Parti, 31 Mart hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Özdemir, yerel seçimlerde 2 milyon 300 bin partilinin sahada görev yapacağını açıkladı.

Ak Parti Seçime Hazır
TAKİP ET Google News ile Takip Et

31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ndeki belediye başkanı adaylarını açıklamaya başlayan AK Parti, seçmenlerin sandığa ulaşımı ve sandıklara sahip çıkmak için geniş çaplı hazırlık yürütüyor.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Ahmet Özdemir, Türkiye genelindeki il ve ilçelerde Seçim Koordinasyon Merkezleri oluşturduklarını ve bunların başkanları ile yönetim kurullarını atadıklarını belirtti. Özdemir,  Seçim Koordinasyon Merkezlerinin 57 ilde AK Parti il binasında, 24 ilde ise müstakil mekanlarda kurulduğunu söyledi.

Bazı beldelerde de Seçim Koordinasyon Merkezi oluşturduklarını ifade eden Özdemir, "Nüfusu 2 binin üzerinde bazı beldeler var. Nüfusu kalabalık, yoğun olan beldelere SKM başkanları atadık. Büyükşehir olmayan illerimizdeki büyük beldelerde" dedi.

Ak Parti Seçime Hazır

Bu merkezlerin öncelikle o ildeki sivil toplum kuruluşları, mahalleler, muhtarlar, emekliler, yaşlılar, gençler ve dezavantajlı gruplar gibi ulaşılması gereken gruplarla ilgili envanter çıkardığını kaydeden Özdemir, şöyle devam etti:

"ADAYLAR BELLİ OLUNCA SAHAYA İNECEKLER"

"Adayımız sahaya inmeden önce hangi gün nereye gidecek, ne konuşulacak, ne kadar süreyle konuşulacak, bunlarla ilgili bir hazırlık yapmalarını istiyoruz. Bütün Türkiye'de adaylarımız açıklandığında yaptıkları hazırlıklarla sahaya inecekler ve bizim planladığımız günlük programları icra edecekler. Böylece adayımız bütün sahayı gezmiş olacak. O ildeki Karadenizli, Güneydoğulu, Türk, Kürt, Çerkez, Laz gibi insan kitlelerine de ulaşacaklar. Yani o şehrin haritasını tamamen işlemiş olacakları bir seçim programı hazırlıyoruz."

Özdemir, sandıkta seçmenin kullandığı oyun heba edilmemesiyle ilgili hukuki ve teknik bir çalışmanın hazırlıklarına başladıklarını ifade etti.

"HER SANDIKTA 5 GÖREVLİMİZ OLACAK"

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında sahada kaç görevlisinin bulunacağına ilişkin de bilgi veren Özdemir, şunları söyledi:

"Yaklaşık 200 bin sandık var. Bu 200 bin sandıktan her birinde yaklaşık 5 tane görevlimiz olacak. Yani doğal olarak bu 1 milyon kişi. Bu 1 milyon kişinin arkasında da bunlardan verileri toplayacak veya müdahale edilmesi gerektiğinde müdahale edebileceği bu kadar sayıda eğitilmiş ve hazır insan bekliyor olacak. Sorun olduğunda müdahale edecek, olmadığında ise veri akışını sağlayacak 1 milyon kişi yani. Bir de hukuki ekibimiz var. Teknik destek için müracaat edebilecekleri yaklaşık 300 bin civarında böyle bir ekibimiz olacak. Yani bu seçimde 2 milyon 300 bin görevlimiz sahada hazır olacak.

Sandığın başından, genel merkeze kadar herkesin ne yapacağını bildiği, başarılı olamadığında sorunu nasıl çözeceğini ve kime ulaşacağını bildiği bir network oluşturduk, müşahitten Genel Başkan'a kadar giden. Tabii Genel Başkan'ımız zaten bunu takip ediyor."