Ak Parti Palu Belediye Başkan Adayı Vahdettin Demirtaş Kimdir?

Ak Parti'nin merakla beklenen ilçe belediye başkan adayları da belli oldu. Palu ilçesinde Belediye Başkan Adayı Vahdettin Demirtaş olarak belirlendi.

Ak Parti Palu Belediye Başkan Adayı Vahdettin Demirtaş Kimdir?

2024 Seçimlerine doğru Ak Parti’de artık aday belirleme sürecinde son aşamaya gelindi. Bu kapsamda ilçelerde de aday belirleme süreci tamamlandı. Ak Parti Palu ilçesinde belediye başkanı olarak Vahdettin Demirtaş’ı belirledi.

PALU AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VAHDETTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

Demirtaş, 1959 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Palu ve Maden ilçelerindeki çeşitli okullarda tamamladıktan sonra Elazığ Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (eski sanat okulu) elektrik bölümünden 1978 yılında mezun oldu. İş hayatına 1978 yılında açılan bir sınavla Etibank Ferrokrom Tesisleri’nde, elektrik teknisyeni olarak başladı. 1982 yılında Tekirdağ, Çerkezköy'de vatani görevini yaptı. Seyahate olan merakı ile ülkemizin bütün şehirlerinin yanı sıra Avrupa ve yakın coğrafyamızdaki birçok ülkeyi gezdi. amatör olarak birkaç spor dalı ile ilgilendi. 2003 yılında Türkiye Maden İşçileri Sendikası Elazığ Şube Başkanlığı’na seçildi. 2005 yılında Etibank Ferrokrom Tesisleri’nin özelleştirilmesi nedeniyle emekli oldu. Kısa bir süre ticaretle meşgul oldu. 2010 yılında kazandığı Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden 2015 yılında mezun oldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik ve başkanlık yaptı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Elazığ Belediyesi Meclis üyeliğine seçildi. 2017 yılından beri Türkiye jeotermal belediyeler birliği meclis üyeliği ve Harput ikinci organize sanayi bölgesi müteşebbis heyeti üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 2014-2019 yılları arasında Elazığ belediyesi encümenliğine seçildi, encümen başkanlığı yaptı. 2019 yılı yerel seçimlerinde AK parti Palu Belediye başkan aday adayı oldu. Demirtaş, evli ve iki çocuk babasıdır.