Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Müjdeyi Duyurdu!

Elazığ'a yeni bir müze kazandırılıyor.

Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Müjdeyi Duyurdu!

Ak Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, sosyal medya hesabı üzerinden müjdeyi duyurdu. Buna göre Harput yolu üzerinde 8. Kolordu Komutanlığı Kışlasının içerisinde yer alan “Mekteb-i İdad-i Hamidiye-i Mülkiye” binasının Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devri gerçekleşti ve yapılacak olan fiziki düzenlemelerin ardından hizmete açılacak.

Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Müjdeyi Duyurdu!

Milletvekili Keleş’in paylaşımında, “2016 yılından beri hizmet veremeyen, Arkeoloji ve Etnografya Müzemiz yeni yerine taşınıyor. Harput yolu üzerinde 8. Kolordu Komutanlığı Kışlasının içerisinde yer alan “Mekteb-i İdad-i Hamidiye-i Mülkiye” binasının Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devri gerçekleşti ve yapılacak olan fiziki işlemlerin ardından hizmete açılacak.

Yaptığımız girişimler sonrasında, Harput yolu üzerinde 8. Kolordu Komutanlığı Kışlasının içerisinde yer alan “Mekteb-i İdad-i Hamidiye-i Mülkiye” binasının Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devri gerçekleşti.

Yapılacak olan fiziki düzenleme işlemleri sonrasında, kısa süre içerisinde Arkeoloji ve Etnografya Müzemiz halkımıza hizmet vermeye başlayacaktır.

Bu süreçte desteklerinden dolayı Milli Savunma Bakanı Sn. Yaşar Güler’e, Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy’a, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sn. Gökhan Yazgı’ya ve yakın ilgi ve desteklerinden dolayı Milli Savunma Bakan Yardımcısı değerli hemşehrimiz Sn. Şuay Alpay’a teşekkürlerimizi iletiyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Müjdeyi Duyurdu!