Ak Parti, Anadolu'yu Turlayacak

CHP'nin Anadolu'yu gezen 'Ekonomi Masası' ve meclisin tatil olduğu süre içerisinde her hafta bir ilde grup toplantısını yapacağını açıklamasından sonra Ak Parti de harekete geçti ve Hakimiyet Gazetesi olarak sıklıkla gündeme getirdiğimiz küskünlere ulaşmak için Anadolu turuna çıkılacağı açıklandı.

Ak Parti, Anadolu'yu Turlayacak

Geçmişten bugüne halkı ve halkın sorunlarını iyi okuyup buna göre öncü politikalar üretme özelliğine sahip Ak Parti, son yıllarda bu özelliğini kaybeden ve halkın sorunlarını tespit edemeyen  bir parti konumuna düşmekle kalmadı, CHP’nin dile getirdiği konuları sonradan hayata geçirmek ve siyasette CHP’yi taklit eder konumuna düştüğü iddia edilmişti. 

CHP DİLE GETİRİYOR AK PARTİ YAPIYOR
Geçmişte CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği; Asgari ücretin güncellenmesi, taşerona kadro verilmesi, emeklilere bayram ikramiyesi,  elektrik faturalarında TRT payının kaldırılması, 3600 ek gösterge ve KYK borçlarının faizleri silinmesi konularında politika üretme ve halkın beklentilerine karşılık verme konusunda CHP’nin gerisine düşen Ak Parti,  siyasi ve teşkilat çalışmalarında da CHP’nin yaz programlarını kendi partisinde uygulama kararı aldı.

Ak Parti, Anadolu'yu Turlayacak

“ANADOLU TURU” BAŞLIYOR
AK Parti, 2023 seçimlerinin ön hazırlıkları kapsamında Anadolu turuna hazırlanıyor. Parti yönetimi, milletvekilleri ve teşkilatlardan ilçe ve köy bazlı çalışmalara ağırlık verecek şekilde Eylül ayı sonuna kadar sahada olmalarını istedi. 

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞLIYOR
AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından planlanan saha çalışmaları önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Teşkilat Başkanlığı, il başkanlarından milletvekillerinin ve ihtiyaç olması hâlinde zaman zaman bakanların da katılacağı yaz programlarını hazırlamalarını istedi.

Ak Parti, Anadolu'yu Turlayacak

HAKİMİYET’İN UYARILARI KARŞILIK BULDU
İl başkanlıklarının yapacakları programlar dâhilinde, AK Parti ekipleri eylül sonuna kadar haftanın en az dört günü sahaya inerek ilçeleri ve köyleri dolaşacak. Yapılacak programlarda; Hakimiyet Gazetesi olarak sıklıkla dile getirdiğimiz bir vesile ile partiye gönül koyan, kopan ve AK Parti’den uzaklaşma eğiliminde olan seçmenler veya AK Parti’den kopmuş olmasına rağmen, henüz bir başka partiye yönelmemiş olan ‘Gri alandaki’ seçmenler yakın markaja alınacak.

RAPORLAR HAZIRLANACAK
Eylül sonunda tamamlanacak bu programlarda elde edilen veriler rapor hâline getirilerek, parti yönetimine ve Cumhurbaşkanı’na sunulacak. Eylül ayı sonunda tamamlanacak programın ardından bu kez güz dönemi çalışmaları başlatılacak. Bu çalışmalar ekim-kasım-aralık olmak üzere üç aylık bir süreyi kapsayacak. Milletvekilleri her ayın iki haftasında seçim bölgelerinde olmaya devam edecekler. Güz dönemindeki bu programlar Meclis çalışmalarını aksatmayacak şekilde hafta sonlarına denk gelecek şekilde planlanacak.

VATANDAŞLA POLEMİK YOK
Sahada yapılacak ziyaretler sırasında ‘Vatandaşla hiçbir şekilde polemiğe girilmemesi’, anlık çözüm gerektiren taleplerin bekletilmeden yerine getirilmesi ve AK Parti’nin 20 yıllık icraatının hatırlatılarak, bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla problemlerin yine AK Parti tarafından çözüleceğine vurgu yapılması istendi. AK Parti kurmayları yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verirken “Yılsonuna kadar AK Parti görünür bir şekilde sahada olacak. Bütün ilçelere ziyaretler tamamlanacak. 2023 seçimlerinin yol haritası bu toplantılarla belirlenecek. Vatandaştan gelen talepler, sıkıntılar anlık çözüm gerektiriyorsa telefon trafiği ile bu meseleler çözülecek. Diğer talepler raporlanarak hükûmete ve partiye bildirilecek. Her şehrin kendine özgü sıkıntıları, talepleri belirlenecek. Bu ziyaretler ve programlar 2023 seçimlerine yönelik hazırlıkların da başlatılması anlamına geliyor. AK Parti’den uzaklaşma eğiliminde olan seçmeni yeniden AK Parti’ye çekmenin yanı sıra, yaşanan sıkıntıların yine AK Parti tarafından çözüleceğine yönelik gerçekliği de vurgulayacağız. Her türlü eleştiriye açık olarak vatandaşı sonuna kadar dinleyeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Ak Parti, Anadolu'yu Turlayacak

AK PARTİ İSTANBUL'DA SAHAYA İNİYOR
AK Parti, İstanbul’da bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve parti yöneticilerinin de katılacağı “Yüz Yüze 100 Gün” programıyla bütün ilçelerde vatandaşlarla bir araya gelecek. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, yaz boyunca 100 gün aralıksız devam edecek etkinliklerin gün gün itinayla planlandığını söyledi. Gönüllere sefer etme kararı aldıklarını belirten Kabaktepe “2023’te AK Parti’mizin ve Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da en güzel sonucu alması için İstanbul olarak en iyi desteği vereceğiz. Türkiye’nin yükselişine 2023’te de katkı sunabilmek, İstanbul’un hak ettiği konum ve hizmetleri kazanabilmesi için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” diye konuştu.

Program dâhilinde İstanbul’un dört bir yanında vatandaşların problem ve önerilerinin dinleneceğini dile getiren Kabaktepe, AK Parti’nin 20 yıldır bunu bir gelenek hâline getirdiğini söyledi.

ELAZIĞ, BU PROGRAMI ZATEN UYGULUYOR
Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığının önümüzdeki hafta başlamak üzere il başkanlarına gönderdiği yazıyla başlatılmasını istediği halkla buluşma, ilçe, köy ve esnaf gezilerini uzun süreden beri zaten devam ettiren Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın bu gayreti genel merkez tarafından da takdir ediliyor.

GRİ ALAN İHMAL EDİLİYOR 
Elazığ il teşkilatının ilçe, belde ve köy ziyaretleri ile esnaf ve kurum ziyaretlerini başarıyla yürüten Ak Parti il teşkilatının gri alan olarak tanımlanan kırgın ve küskünlere yönelik adım atmaması ve bu konuda geçmişte gündeme getirdiğimiz üçer kişilik guruplarla bu tür ziyaretler yapılarak gönül alınması çalışmasında etkin olamadığı görülüyor.

TÖRENLER FIRSATA ÇEVRİLEBİLİR
Yaz mevsimi dolayısıyla artan düğün törenlerine katılan Ak Parti yönetiminin, bu tür programları fırsata çevirip törene gelen insanlarla temas edip onlarla görüşüp hal-hatır sorma yerine, protokol masasında oturup, nikâh töreni sonrası salondan hızla ayrıldıklarına dikkat çeken vatandaşlar, bunun da törene katılanların tepkisini çektiğini ifade ediyorlar.