Aday Adayları Mülakatta

Ak Parti Genel Merkezi tarafından oluşturulan 14 komisyon, tüm illerin aday adaylarını dinleyip, yarısını eleyerek üst komisyona iletecek. Elazığ Ak Parti Milletvekili aday adayları, perşembe günü genel sekreter Fatih Şahin'in başkanı olduğu 10. komisyonda mülakata girecekler.

Aday Adayları Mülakatta

Kübra Kabukçu/Ak Parti 14 Mayıs seçimleri öncesi aday belirleme süreçlerine devam ediyor. 

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan temayül yoklamasının ardından Parti Genel Merkezi tarafından aday  adaylarının dinlenmesi için 14 alt komisyon oluşturuldu ve çalışmalara başladı.

MÜLAKAT KOMİSYONU AÇIKLANDI

Ak Parti Genel Merkezi, aday adaylarının dinleneceği mülakat komisyonlarını açıkladı.

Buna göre Elazığ’ın da içinde bulunduğu Malatya, Kahramanmaraş, Osmaniye, Kilis, Çankırı ve Hatay illerinden 457 aday adayını dinleyecek 10. Komisyon üyeleri belli oldu.

Aday Adayları Mülakatta

KOMİSYON BAŞKANI FATİH ŞAHİN 

Başkanlığını AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in yaptığı komisyonda;  Eskişehir Odunpazarı eski Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Avukat Havva Sibel Söylemez, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Furkan Ufuk Coşkun bulunuyor.

Komisyon Başkanı Fatih Şahin’in partide uzun yıllardan beri görev yaptığı, bir dönem Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptığı, bu birikimi ve tecrübesi ile komisyonda görev yapacağı ifade ediliyor. 

 

PERŞEMBE ÖĞLEN SONU ELAZIĞ’IN GÜNÜ

Elazığ’dan 70 müracaat olmasına rağmen mevcut ve eski milletvekilleri ile MKYK üyeleri mülakat dışında tutulduğu için 64 aday adayının dinleneceği mülakat 30 Mart Perşembe günü saat 13’te başlayacak. Alfabetik sırayla dinlenecek aday adaylarının mülakatı saat 18’e kadar devam edecek. 

Aday Adayları Mülakatta

HANGİ SORULAR SORULACAK?

Fatih Şahin Başkanlığında oluşturulan Mülakat komisyonu aday adaylarına şu soruları soracak:

1-Neden siyaset yapmak istiyorsunuz? 

2-Neden Ak Parti’yi seçtiniz? 

3-Aday olmak istediğiniz bölge ile ilgili ne gibi projeleriniz var? 

4-Parti için ne yapabilirsiniz? 

Komisyon üyeleri bu soruların ardından “siz olmazsanız kimi listede görmek istersiniz?” sorusunu yönelterek öne çıkan isimleri belirleyecek.

SAYI AZALTILIP ÜST KOMİSYONA BİLDİRİLECEK

Alt komisyonun mülakatta görüştüğü isimler değerlendirildikten sonra bazı isimler eklenerek sayı azaltılıp üst komisyona havale edilecek.
Üst komisyon da alt komisyondan geçen isimlerle ilgili anket yapacak. Yapılan anket sonuçları ve raporlar üst komisyona iletilecek.