Açıkkapı Işıkver'e Yanıt Verdi: Tüm Vekiller Bir Araya Gelelim

Elazığ'ın siyasileri Maden İlçesi için birlik oluyor. Maden ilçesinin, gündemden düşmeyen sorunları hem Elazığ'da hem de TBMM'de konuşulmaya, tartışılmaya devam ediyor.

Açıkkapı Işıkver'e Yanıt Verdi: Tüm Vekiller Bir Araya Gelelim

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ milletvekili Semih Işıkver, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Elazığ siyasilerini Maden için birlik olmaya davet etti.

Yaptığı paylaşımda; “Seçim kampanyası süresince Maden’e ve Madenlilere verilen sözlerin tutulması gerekmektedir. Parti ayrımı gözetmeksizin Maden İlçemizin yanında olmak zorundayız. Özel bir firma marifetiyle biriken hafriyatı yıllardır kaldıramayan siyaset kurumu başta ben olmak üzere bu konudan mesuldür.

Kendi adıma Maden’i ve Madenliyi kaderine terk etmeyeceğime söz veriyorum fakat gücüm nereye kadar yeter onu da bilemiyorum.  Bu itibarla ilimiz siyasetine Maden için bir araya gelme çağrısı yapıyorum. Türk Devleti dünyadaki en büyük imar faaliyetlerini gerçekleştiriyor, devletimizin depremin sonuçları ile mücadele noktasında başardıkları ile gurur duyuyoruz.

Çok basit hamlelerle kurtulacağını bildiğimiz Maden’e yapılması muhtemel hizmetleri kim engelliyor ise tarih ve vicdanlar önünde vebal altındadır. Maden’imizin göz göre yitip gitmesi kabul edilemez. Bu hususta temaslarımı sürdürdüğümü, meclis kürsüsünden konuyu gündeme getireceğimi, önergeler vererek konuyu gündemde tutacağımı, bakanlıklar nezdinde şahsım adına görüşmeler yapacağımı ifade ederek, ilimiz kamuoyunu saygı ile selamlıyorum.” İfadelerine yer verdi.

İlk cevap Açıkkapı’dan geldi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ise paylaşıma;

“Sayın Semih Işıkver vekilimiz #Maden İlçemiz ile ilgili olarak tüm siyasi partilerin bir araya gelmesi gerektiğini ifade etmiş.

Sonuna kadar destekliyor, Sayın Vekilime katılıyorum.

Tüm milletvekilleri olarak bir araya gelip Maden ile ilgili atılması gereken ne adım varsa bu adımları birlikte atmaya ben hazırım.

26.Dönem vekilliğimden başlayarak sürecin başından itibaren takip ettiğim #Maden İlçemiz ile ilgili neler yapılmış, şu anda neler yapılıyor, neler yapılmalı ortaya koyup, süreci birlikte takip edebiliriz diye düşünüyorum.” ifadelerle yanıt verdi.

Bir Cevapta Erol Keleş'ten Geldi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş ise paylaşıma;

"DERDİMİZ DE , SEVDAMIZ DA ELAZIĞ!
MHP Milletvekili Semih IŞIKVER’in siyasi partiler olarak bir araya gelerek Maden 
ilçemizle ilgili görüşme teklifini olumlu değerlendiriyoruz.
Biz de #Maden İlçemizin beklenti ve talepleriyle  ilgili olarak, tüm siyasi partilerin bir araya gelmesi çağrısında bulunuyoruz. Maden’imiz için Maden’li değerli hemşehrilerimiz için atılması gereken her türlü adımı birlikte atmaya hazırız. Çünkü hepimizin ortak 
derdi de sevdası da Elazığ ve Elazığ’ın tüm ilçeleridir." ifadelerine yer verdi.