9 Nisan Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: ' Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Adıyaman çevreleri ile Malatya (Doğanşehir, Yeşilyurt, Pütürge, Kale, Doğanyol), Elazığ (Alacakaya, Arıcak, Maden, Sivrice) ve Bingöl'ün (Genç, Solhan) güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir' ifadelerine yer verildi.

9 Nisan Elazığ Hava Durumu

Açıklamada ayrıca: 'ava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarın kuzeyli yönlerinden orta kuvvette, yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin edilmektedir ' denildi.

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü, Yağışların Adıyaman çevreleri ile Malatya (Doğanşehir, Yeşilyurt, Pütürge, Kale, Doğanyol), Elazığ (Alacakaya, Arıcak, Maden, Sivrice) ve Bingöl'ün (Genç, Solhan) güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, kar erimeleri, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarılarında bulundu.

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez: 19°C

Ağın: 18°C

Alacakaya: 18°C

Arıcak: 19°C

Baskil: 16°C

Karakoçan: 19°C

Keban: 18°C

Kovancılar: 19°C

Maden: 19°C

Palu: 20°C

Sivrice:16°C

Çevre iller:

Adıyaman: 21°C

Bingöl: 20°C

Malatya: 17°C

Tunceli: 22°C