6 Mart Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölge genelinde havanın Çok bulutlu bölge geneli yağışlı geçeceği, yağışların yağmur ve sağanak yüksek kesimler karla karışık yağmur yer yer kar şeklinde olacağı yağışların Tunceli, Bingöl il genelinde, Elazığ ve Malatya'nın güney kesimlerinde, Adıyaman'ın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

6 Mart Elazığ Hava Durumu

Açıklamada ayrıca: 'Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği, rüzgârların güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette yağış anında kuvvetli eseceği tahmin edilmektedir' denildi.

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü, " Yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor. Genellikle sağanak, akşam saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesiyle 1200 m üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışlara bağlı olarak sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, kar yağışı beklenen yüksek kesimlerinde tipi şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" uyarılarına yer verdi.

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez: 10°C

Ağın: 10°C

Alacakaya: 8°C

Arıcak: 9°C

Baskil: 9°C

Karakoçan: 9°C

Keban: 13°C

Kovancılar: 10°C

Maden: 9°C

Palu: 11°C

Sivrice:9°C

Çevre iller:

Adıyaman: 12°C

Bingöl: 8°C

Malatya: 13°C

Tunceli: 9°C