48 Belediye Başkan Adayı Daha Belli Oldu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak!

Türkiye'yi derinden sarsan terör saldırısı sonrasında planlanan aday tanıtım toplantısını erteleyen AK Parti, 48 belediyede daha adaylarını belirledi.

48 Belediye Başkan Adayı Daha Belli Oldu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Pençe-Kilit harekatı bölgesinde eli kanlı terör örgütü PKK'nın düzenlediği hain saldırıda 9 askerimiz şehit oldu. Türkiye'yi derinden sarsan haber sonrası AK Parti, pazar günü gerçekleştireceği aday tanıtım toplantısını erteledi.

SÜREÇTE 5 AYRI PARAMETRE DİKKATE ALINDI

Haftanın ilk günüyle birlikte yerel seçim hazırlıklarına hız kesmeden devam eden AK Parti, merakla beklenen belediye başkan adaylarını bu hafta içinde açıklamaya hazırlanıyor. Aday belirleme sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde titiz bir çalışma yürüten parti yönetimi, bu süreçte 5 ayrı parametreyi dikkate aldı. 48 il adayı için gözler Ankara'ya çevrildi.

ERDOĞAN ADAYLARI BİZZAT DURUYACAK
Ankara'daki aday tanıtım töreninde, sadece il belediye başkan adayları duyurulacak. İlçe belediye başkan adayları için çalışmalar devam ediyor ve planlanan takvime göre ise ocak ayı sonuna kadar ilçe adayları da açıklanacak. Bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara, İstanbul, İzmir ve Eskişehir gibi büyük şehirlerin ilçe adaylarını bizzat duyuracak.

İLÇELER BİRAZ DAHA BEKLEYECEK

Diğer ilçe adaylarının açıklanması ise AK Parti Genel Başkan Yardımcılarının katılacağı törenlerle açıklanacak. Tüm adayların açıklanmasının ardından tam saha çalışmaları hız kazanacak. Özellikle Ramazan ayı da çok iyi değerlendirilecek. İftar ve sahur programları ile seçmenle bir araya gelinecek