41 Saat Sonra Gelen Mucize

10 ilde yıkıma neden olan depremler sonrası arama kurtarma faaliyetleri canhıraş bir mücadele ile devam ediyor.

41  Saat Sonra Gelen Mucize

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler birçok ilde olduğu gibi Malatya'da da can kaybı, yaralanmalar ve hasara neden oldu. Deprem nedeniyle Malatya'ya AFAD koordinesinde birçok ekip sevk edildi. Ekipler, depremin ilk saatlerinden itibaren yoğun mesai harcayarak enkazda kalanları kurtarmaya başladı. Ciritpınar Mahallesi'nde çöken bir binadan ses alan Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü arama kurtarma ekipleri çalışma yaptı. Ekiplerin çalışmasında 12 yaşındaki Aysima'ya ulaşıldı. Ekipler Aysima'yı yoğun mesai harcayarak sağlık ekiplerinin de desteğiyle kurtardı.
Sağlık ekiplerine teslim edilen Aysima Yılmaz hastaneye götürüldü.

41 SAAT SONRA 2 ÇOUK DAHA SAĞ ÇIKARILDI

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle Malatya'da çöken bir binada mahsur kalan 10 yaşındaki Alptekin ve Bera 41 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler birçok ilde olduğu gibi Malatya'da da can kaybı, yaralanmalar ve hasara neden oldu. Deprem nedeniyle Malatya'ya AFAD koordinesinde birçok ekip sevk edildi. Ekipler, depremin ilk saatlerinden itibaren yoğun mesai harcayarak enkazda kalanları kurtarmaya başladı. 

2 çocuğun daha enkazdan sağ olarak çıkarılmasıyla 1 saat içerisinde toplam 3 çocuk kurtarılmış oldu.

Öte yandan 3 çocuğun kurtarıldığı çalışmalarda Elazığ'dan giden ekipler de görev aldı.

 

41  Saat Sonra Gelen Mucize
41  Saat Sonra Gelen Mucize