27 Kasım Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: ' Bölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu öğle saatlerine kadar aralıklı yağmurlu yüksek kesimlerin ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı olarak geçmesi beklenmektedir. Yağışların Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklenmektedir' ifadelerine yer verdi.

27 Kasım Elazığ Hava Durumu

Açıklamada ayrıca: "Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği tahmin edilmektedir. Rüzgârların güneyli yönlerden kuvvetli; yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir" denildi.

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü:' Yağışların öğle saatlerine kadar Bingöl çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar(kuvvetli rüzgarlar sebebiyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler) gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgârın akşam saatlerine kadar Bingöl çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), dağlık ve yüksek kesimlerde kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır' uyarılarında bulundu.

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez: 9°C

Ağın: 9°C

Alacakaya: 7°C

Arıcak: 9°C

Baskil: 5°C

Karakoçan: 9°C

Keban: 10°C

Kovancılar: 9°C

Maden: 8°C

Palu: 11°C

Sivrice: 7°C

Çevre iller:

Adıyaman: 13°C

Bingöl: 9°C

Malatya: 9°C

Tunceli: 10°C