25 Ekim'de Elazığ'da Temeli Atılacak Sosyal Konutların Proje Görselleri Yayınlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut hamlesi kapsamında 5 bin konutun temelini 25 Ekim'de 17 ilde atacaklarını açıkladı.

25 Ekim'de Elazığ'da Temeli Atılacak Sosyal Konutların Proje Görselleri Yayınlandı

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi hayata geçirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce açıkladığı 5 bin konutun temelinin 25 Ekim tarihinde atılacağını açıkladı.

TEMEL ATILACAK 17 İL

5 bin konutun temelinin Ankara, Afyon, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak olmak üzere 17 ilde atılacağını bildiren Bakan Kurum, şu ifadeleri kullandı:

5 BİN KONUT YAPILACAK

“Aylardır bu projeye hazırlık içerisindeyiz. 31 Ekim’e kadar başvuru süresi var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrifleriyle 5 bin konutun temelini büyük bir coşkuyla atacağız.”

YENİ GÖRSELLER İLK KEZ PAYLAŞILDI

Bakanlık tarafından “İlk Evim” projesiyle ilgili yeni görseller de, ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı.25 Ekim'de Elazığ'da Temeli Atılacak Sosyal Konutların Proje Görselleri Yayınlandı25 Ekim'de Elazığ'da Temeli Atılacak Sosyal Konutların Proje Görselleri Yayınlandı25 Ekim'de Elazığ'da Temeli Atılacak Sosyal Konutların Proje Görselleri Yayınlandı25 Ekim'de Elazığ'da Temeli Atılacak Sosyal Konutların Proje Görselleri Yayınlandı