21 Ocak Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölge genelinde havanın çok bulutlu aralıklı yağışlı geçeceği, yağışların Tunceli Bingöl çevreleri, Malatya'nın ve Adıyaman'ın kuzey kesimleri (Kuluncak, Hekimhan, Arguvan, Arapgir, Gölbaşı, Tut, Adıyaman Merkez, Çelikhan, Sincik, Kahta, Gerger) ile Elazığ'ın kuzey ve doğu kesimlerinde (Ağın, Keban, Karakoçan, Kovancılar, Palu, Alacakaya, Arıcak) yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir. Genellikle yağmur, 1200 m üzeri rakımlı kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması beklenmektedir' ifadelerine yer verildi.

21 Ocak Elazığ Hava Durumu

Açıklamada ayrıca ; "Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir.Rüzgarların güneyli yönlerden orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli olması beklenmektedir" denildi.

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü; "Yağışların Tunceli Bingöl çevreleri, Malatya’nın ve Adıyaman’ın kuzey kesimleri (Kuluncak, Hekimhan, Arguvan, Arapgir, Gölbaşı, Tut, Adıyaman Merkez, Çelikhan, Sincik, Kahta, Gerger) ile Elazığ’ın kuzey ve doğu kesimlerinde (Ağın, Keban, Karakoçan, Kovancılar, Palu, Alacakaya, Arıcak) kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklenmektedir. Genellikle yağmur, 1200 m üzeri rakımlı kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması tahmin edilen kuvvetli yağışlara bağlı olarak meydana gelebilecek sel, su baskını ile kar yağışı beklenen yerlerde ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" uyarılarında bulundu.

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez: 10°C

Ağın: 9°C

Alacakaya: 8°C

Arıcak: 7°C

Baskil: 9°C

Karakoçan: 8°C

Keban: 8°C

Kovancılar: 9°C

Maden: 7°C

Palu: 10°C

Sivrice:8°C

Çevre iller:

Adıyaman: 10°C

Bingöl: 8°C

Malatya: 10°C

Tunceli: 7°C