2 Ekim Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Beklenen yağışların sabah saatlerinden itibaren Elazığ ve Tunceli'nin doğu kesimleri ile Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olması tahmin edilmektedir' ifadeleri kullanıldı.

2 Ekim Elazığ Hava Durumu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Açıklamada ayrıca: "Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 5 ila 7 derece altında seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarların güneyli yönlerden orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir." denildi. 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

"Yağışların bugün Elazığ, Tunceli,Bingöl çevreleri ile Malatya'nın kuzey kesimlerinde (Kuluncak, Arguvan, Arapgir, Hekimhan) yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarılarında bulunuldu.

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez: 22°C

Ağın: 20°C

Alacakaya: 17°C

Arıcak: 20°C

Baskil: 19°C

Karakoçan: 20°C

Keban: 21°C

Kovancılar: 20°C

Maden: 20°C

Palu: 22°C

Sivrice: 18°C

Çevre iller:

Adıyaman: 26°C

Bingöl: 21°C

Malatya: 22°C

Tunceli: 22°C