11 Eylül Sendromu

Her ne kadar birinci sınıflar ile 9. Sınıflar okula alışma ve ortama ısınma amaçlı sınıfları doldursalar da okulların zili 11 Eylül'de çalacak ve bu tarihle birlikte tüm öğrenciler ders başı yapacak.

11 Eylül Sendromu

11 Eylül tarihi bizlere ikiz kule saldırılarını hatırlatsa da şimdilerde tüm velileri 11 Eylül sendromu ve hafakanı basmış durumda. 11 Eylül demek, öğrencilerin tüm kırtasiye ihtiyaçlarını temin edip çocuğu okula göndermek demek.

11 Eylül demek, kıyafetiyle, servisiyle, her gün verilen en az 50 TL harçlıkla çocuğu okula göndermek demek. Velilerin 11 Eylül sendromuna beklenenin ve açıklananın üzerinde artan enflasyon rakamları da eklenince eylül ayında ortalık yangın yerine dönecek gibi.

Rakamları alabildiğine aşağı tutmaya çalışan  TÜİK'e göre ağustosta aylık enflasyon yüzde 9,09, yıllık enflasyon yüzde 58,94 oldu ve 8 aylık enflasyon yüzde 43,06 olarak gerçekleşmiş.

Merkez Bankası, Temmuz ayında yılsonu enflasyon tahminini yüzde 22,3’ten yüzde 58’e yükseltmişti. Böylelikle enflasyon tahmini 2,6 katına çıkarıldı. Buna rağmen enflasyon henüz Ağustos ayında yılsonu beklentisini aşması da gösteriyor ki zor bir sonbahar ve kış bizi bekliyor.

Bu zamanda aile reisi olmak zor, veli olmak daha da zor. Allah, bu eğitim ve öğretim yılında tüm velilerimizin ve öğrencilerin yardımcısı olsun.