1 Nisan'da Yeniden Bismillah

2019 yılında Elazığ'ı geleceğe taşıyacak 100 proje vaadinde bulunmasına rağmen 116 projeyi yatırıma dönüştürerek Elazığ'a değer kazandıran Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, 1 Nisan sabahından itibaren aziz şehrimizin gelişim ve dönüşümüne devam ederek inançla, aşkla, hemşehrilerimizin hizmetkârı olmayı sürdüreceğiz dedi.

1 Nisan'da Yeniden Bismillah
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2019 yılında Elazığ’ı geleceğe taşıyacak 100 proje vaadinde bulunmasına rağmen 116 projeyi yatırıma dönüştürerek Elazığ’a değer kazandıran Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları; “Adaylığımızın açıklanmasının ardından bir gün bile durmadık, hep sahadaydık ve yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlattık. Nereye gitsek, kıymetli hemşehrilerimizin sevgisi, ilgisi ve coşkusuyla karşılandık. Bu coşku, bu heyecan, bu inanç, 31 Mart zaferinin habercisidir. Elazığ’ın, kararını verdiğini görüyoruz. 1 Nisan sabahından itibaren aziz şehrimizin gelişim ve dönüşümüne devam ederek inançla, aşkla, hemşehrilerimizin hizmetkârı olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

1 Nisan'da Yeniden Bismillah

ULAŞIMDAN TURİZME, ÇEVREDEN KÜLTÜRE SAYISIZ HİZMET

Harput Mahallesi ile güneyinde yer alan Ulukent (Hüseynik) Mahallesi arasında ulaşım sağlayan tarihi Şeher Yolu’nu turizme kazandıran, vatandaşlara dört mevsim daha nezih bir ortamda alışveriş imkanı sunan Çaydaçıra Semt Pazarı’nı, şehrin trafik yönetimini daha sağlıklı hale getirebilmek için EBUKOM’u, mevsimsel koşullarla uyumlu, modern, teknolojik donanıma sahip, çevre dostu ve engelli erişimine uygun Yolcu Dostu Otobüs Durağı'nı şehre kazandıran, 100 proje vadetmesine rağmen 116 projeyi yatırıma dönüştüren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri çalışmalarına hız kesmeden devam etti. 

1 Nisan'da Yeniden Bismillah

“HALKIMIZIN DUA VE DESTEKLERİ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ OLDU”

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, 24. ve 27. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm ve teşkilat üyelerinin de eşlik ettiği Başkan Şerifoğulları, Selli Köyü Taziye ve Kültürevi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

 Başkan Şerifoğulları talepleri dinledi, yaklaşan seçimler için destek isteyerek; “Bizleri dua ve destekleri ile karşılayan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde Elazığ’ımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi. 

Vatandaşlar da, 5 yıllık görev süresinde Elazığ’a kazandırdığı yatırımlar için Şerifoğulları’na teşekkür ederek desteklerinin süreceğini vurguladı. 

1 Nisan'da Yeniden Bismillah

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ÇATALÇEŞME MAHALLESİ’NDE 

PTT Başmüdürü Süleyman Topuzoğlu ve kurum çalışanları ile de bir araya gelen Şahin Şerifoğulları, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi ve ardından, Çatalçeşme Mahallesi’ndeki esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Esnaf ve vatandaşlar, Başkan Şerifoğulları’nı yoğun ilgi ve coşku ile karşıladı. Şerifoğulları; “Bizleri güler yüzle ve güzel muhabbetle karşılayan, destekleyen tüm esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.” ifadesinde bulundu.

1 Nisan'da Yeniden Bismillah

GENÇLER, GENÇLİK LOKANTASINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Üniversite Evi’nde öğrencilerle iftar sofrasının bereketini paylaştı. Tek tek gençlerle yakından ilgilenen ve taleplerini dinleyen Şerifoğulları, yeni dönemde üniversite öğrencileri ve gençler için hayata geçirmeyi hedeflediği projeleri paylaştı. Gençler, Gençlik Lokantası gibi projelerle ilgili bilgiler alırken, Başkan Şahin Şerifoğulları’na başarı temennisinde bulundu. AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanlığının kurduğu stantda mahalle sakinlerine ikramda bulundu. 

1 Nisan'da Yeniden Bismillah

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “BİZLERDEN DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN HEMŞEHRİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Harput Tarihi Çınar Restoran’ın İşletme Sahibi Hüsamettin Koç ve çalışanlarını ziyaret eden Şahin Şerifoğulları, Kızılay (Kesrik) Mahallesi’nde bulunan Resulün Gülleri Hak ve Hakikat İlim İrfan Derneği’nde vatandaşlarla bir araya geldi. 

Başkan Şerifoğulları; “Bizlerden hayır dualarını, desteklerini, güler yüzlerini ve hoşsohbetlerini esirgemeyen hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Sürsürü mahallesinde vatandaşlarla da buluşan Şerifoğulları, son olarak Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu lokalinde, spor camiası ile buluştu. 

1 Nisan'da Yeniden Bismillah

 “İNANÇLA VE AŞKLA, HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETKARI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Şerifoğulları; “Görev süremizin ilk 5 yıllık bölümünde aziz şehrimizin her mahallesinde kıymetli yatırımlara imza attık. Altyapıdan üstyapıya, kültürden sanata, ulaşımdan gençliğe, sosyal belediyeciliğe kadar her alanda Elazığ’ımızı kalkındıran yatırımlarımızın ardından, yeni dönemde nitelikli, marka ve vizyon projelerimizi de hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Kentsel ve yerinde dönüşümden, istihdam ve kalkınmaya, ulaşımdan gençlik ve spora, aile, kadın ve çocuktan engelli bireylerimize, emekli vatandaşlarımıza kadar şehrimizi adeta çağ atlatacak projelerimizi birer birer gerçekleştirerek, kıymetli hemşehrilerimizin yaşamlarına kalite kazandırmayı hedefliyoruz. Adaylığımızın açıklanmasının ardından bir gün bile durmadık, hep sahadaydık ve yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlattık. Nereye gitsek, kıymetli hemşehrilerimizin sevgisi, ilgisi ve coşkusuyla karşılandık. Bu coşku, bu heyecan, bu inanç, 31 Mart zaferinin habercisidir. Elazığ’ın, kararını verdiğini görüyoruz. Hemşehrilerimizin desteği, teveccühü, Rabbimin de izni ile 1 Nisan sabahından itibaren aziz şehrimizin gelişim ve dönüşümüne devam ederek inançla, aşkla, hemşehrilerimizin hizmetkârı olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

1 Nisan'da Yeniden Bismillah

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ŞEHRE VİZYON KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK 

5 yıllık görev süresinde kentsel dönüşüm çalışmalarına imza atarak ve depreme dayanıklı modern konutlar inşa ederek vatandaşlara teslim eden Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde Nailbey Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm hamlesini başlatacak. Böylece, vatandaşlar depreme dayanıklı, yeşil dokuyla bütünleşmiş, genişletilmiş yollarıyla yepyeni bir yaşam alanı kazanmış olacak. Nailbey Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından da Elazığ’ın sembolü Gazi Caddesi’nde gerçekleştireceği Cephe Yenileme ve Yayalaştırma projesi ile şehre yepyeni bir vizyon kazandıracak. 

1 Nisan'da Yeniden Bismillah

KENTSEL VE YERİNDE DÖNÜŞÜM ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Başkan Şerifoğulları, yeni dönemde hayata geçirmeyi hedeflediği projeler kapsamında ilk olarak Nailbey Mahallesi’nde kentsel dönüşüm hamlesini başlatacak. Nailbey Mahallesi’nde yürütülecek çalışma, doğuda Bosna Hersek Bulvarı’ndan, batıda Şehit İdris Doğan Caddesi'ne kadar uzanan, General Hakkı Talay Caddesi ile Bağlar Sokak arasındaki toplam 8 adada, 930 mesken ile 174 ofis ve iş yerini kapsayacak. 

Dönüşüm projesi; hem ağır hasar nedeniyle yıkılarak boş arsa olarak kalan parselleri hem de mevcut deprem yönetmelikleri bakımından riskli durumdaki 40-50 yıllık binaları içerecek. Proje doğrultusunda mevcut durumda 10 metre genişliğinde olan Nailbey Mahallesi General Hakkı Talay ve Şehit İdris doğan Caddeleri 20 metre genişliğinde yeniden düzenlenecek. Hayata geçirilecek olan Nailbey Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandığında vatandaşlar depreme dayanıklı, yeşil dokuyla bütünleşmiş, genişletilmiş yollarıyla yepyeni bir yaşam alanı kazanmış olacak.

ELAZIĞ’IN SEMBOLÜ GAZİ CADDESİ’NE VİZYON PROJE

Başkan Şerifoğulları, Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu’yla modern bir şehir kimliği inşa etme hedefi doğrultusunda Elazığ’ın sembolü Gazi Caddesi’nde de vizyon bir projeyi yatırıma dönüştürmeye hazırlanıyor. Gazi Caddesi Cephe Yenileme ve Yayalaştırma projesi ile şehrin kalbi olan Gazi Caddesi'ne yepyeni bir vizyon kazandıracak Şerifoğulları, cephe yenileme ve sokak sağlıklaştırma yatırımlarıyla Gazi Caddesi'ni bir açık hava alışveriş merkezi hüviyetine kavuşturacak. Nailbey Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarının tamamlanmasının ardından yayaların rahat dolaşımını sağlamak, caddedeki ekonomik canlılığı artırmak hedefiyle Gazi Caddesi yayalaştırma projesi de hayata geçirilecek.