YENİDEN HİZMET DÖNEMİ

YENİDEN HİZMET DÖNEMİ

PKK’NIN KARARGÂHI OLAN VE HALKA HARCANMASI GEREKEN KAYNAKLARIN KANDİLE VE TERÖRİSTLERE HARCANDIĞI DİYARBAKIR, VAN VE MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYERİNE KAYYUM ATAMASI YAPILDI. İDEOLOJİK DÜŞÜNENLERİN DIŞINDAKİ VATANDAŞLAR KENDİLERİNE HİZMET EDECEK KAYYUM BAŞKAN ATAMASINDAN OLDUKÇA MEMNUN

19 Ağustos 2019 - 16:57 - Güncelleme: 19 Ağustos 2019 - 17:05

      31 Mart yerel seçimleri öncesi terör örgütüne verilen destekler ve açılan davalar sebebiyle kayyum tarafından idare edilen, seçimlerin ardından HDP’li başkanların iş başına gelmesinin ardından aynı gerekçelerle bu üç belediyeye kayyum ataması gerçekleştirildi.

 İçişleri Bakanlığının aldığı kararla Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırıldı. Belediye başkanlarının görevlerinden alınmaları ile ilgili olarak ise birçok gerekçe öne çıkıyor.

ÖRGÜT KARARGÂHI OLDU
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı, önceki dönemde kayyumun terör bağlantıları nedeniyle işten çıkarttığı 248 kişiyi, göreve başladıktan sonra belediyeye geri alarak belediye binasını âdete bir PKK karargâhına çevirmişti.

 Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Türk, 313 Hak-İş üyesini HDP'li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkartmış ve yerlerine terör bağlantılı kişileri getirmişti. Türk bunlara ek olarak belediyede çalışan şehit yakınlarını tespit ederek hepsinin iş akitlerini sonlandırmıştı.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Ertan hakkında ise geçtiğimiz günlerde HDP'li olmayan ilçelerin yardım taleplerini reddederek diğer HDP'li illerin belediyelerine yardım yaptığı gerekçesiyle Van Cumhuriyet Başsavcılığı, tarafından soruşturma başlatılmıştı.

SKANDALLAR DURMADI
Diyarbakır, Mardin ve Van belediyeleri seçimlerden sonra icraatlar yerine skandallarla anıldı. Selçuk Mızraklı, Ahmet Türk ve Bedia Özgökçe Ertan, göreve geldikleri günden beri şehit yakınlarını işten çıkartmak, terörle bağlantılı kişilere belediyede önemli pozisyonlara getirtmek ve büyükşehir bütçesini adil kullanmama gibi birçok skandala imza attı.

DİYARBAKIR’DA NELER OLDU?
HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, seçimlerden sonra koltukta geçirdiği 4 ay içerisinde belediyeyi PKK karargâhına çevirdi. Kayyumun PKK bağlantıları nedeniyle iş akitlerini feshettiği 248 kişiyi işe geri alarak belediyenin bünyesine tekrar dâhil eden Mızraklı, PKK elebaşlarından Muzaffer Ayata’nın yakınını ‘başkan danışmanı’, Sabri Ok’un yeğeni Selda Baran'ı da Kadın ve Aile Daire Başkanı olarak atadı.

MARDİN’DE HDP'Lİ OLMAYAN TÜM İŞÇİLER KOVULDU
HDP'li Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, belediye iştirakı olan birçok şirketin yönetimine PKK bağlantılı kişileri getirdi. Türk ayrıca 313 Hak-İş üyesi işçiyi HDP'li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkarttı.

VAN’DA AK PARTİLİ BELEDİYELERE HİZMET GİTMEDİ
HDP'li Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığı, büyükşehir belediyesinin kentteki AK Parti’li belediyelerin yardım talebini reddederek başka illerdeki HDP’li belediyelere yardım yaptığı iddialarına ilişkin resen soruşturma başlattı.

VATANDAŞ MEMNUN
Diyarbakır, Mardin ve Van illerine atanan kayyumların kendilerine HDP’li belediye başkanlarından daha çok hizmet edeceklerini belirten vatandaşlar uygulamadan memnun.

Bölgede ideolojik düşünen ve hizmeti değil kendi partilerinin aldığı oy oranı ile başta kandil olmak üzere Amerika, Pensilvanya ve diğer Türkiye düşmanı küresel aktörlere hesap verme konumunda olan terör örgütünün sözde yetkililerine inat, kayyum atamalarını olumlu karşılayan vatandaşlar, 4,5 yıl gibi bir süre içerinde şehirlerinin birçok önemli problemlerinin çözüleceğine inanıyor.

Kendileri değişik gerekçeler ve dayatmalarla HDP’ye oy verse bile hizmet etmede bu parti başkanlarının başarısız olduğunu geçen dönemlerde gördüklerini ifade eden vatandaşlar, kayyum başkanlar döneminde hizmete doyacaklarına inanıyorlar.

Bu haber 392 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞERİFOĞULLARI VE BAKAN YARDIMCISI VARANK VATANDAŞLARLA BULUŞTU
ŞERİFOĞULLARI VE BAKAN YARDIMCISI VARANK VATANDAŞLARLA BULUŞTU
Elazığ polisi, depremzede çocukları sinemaya götürdü
Elazığ polisi, depremzede çocukları sinemaya götürdü