YENİ İMAR İTİRAZLARI GÖRÜŞÜLDÜ

YENİ İMAR İTİRAZLARI GÖRÜŞÜLDÜ

06 Temmuz 2020 - 21:18

Elazığ Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantıları devam ediyor. Toplantının bugünkü oturumunda Meclis gündeminde yer alan Belediye Meclis kararına askı süresi içerisinde yapılan itiraz talepleri ile ilgili İmar Komisyon raporu görüşüldü. Meclis'te oy çokluğu ile İmar Planı Değişikliği kabul edildi.

Elazığ Belediyesi Meclisi’nin 22 Haziran tarihli 2020/67 sayılı karar ile İmar Komisyonuna havale edilen; Elazığ Merkez Nazım İmar Planı Değişikliği, Uygulama İmar Planı Değişikliği Plan Notları ve Plan Açıklama Raporu onanmasına ilişkin Belediye Meclis kararı ile kabul edilerek, çeşitli yerlerde asılmış olup, 15 Haziran tarihinde günü dolduğundan askıdan indirilmiştir.

Belediye Meclisi’nin bugünkü toplantı gündemi ise, Belediye Meclis kararına askı süresi içerisinde yapılan itiraz talepleri ile ilgili İmar Komisyon raporunun görüşülmesi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları konuşmasında,

"Depremden etkilenen orta ve ağır hasarlı binaların bir an önce yapılması adına Elazığ'ın her bölgesine yüzde 10 emsal artışını uygun gördük. Bugün bunu konuşacağız. Elazığ'da hemen hemen tüm mahalleler, tüm ağır ve orta hasarlı binalar bu emsal artışından faydalanıyor." sözlerine yer verdi.

Toplu oylamaya sunulan 4891 madde, Meclis'in çoğunluğunun oyuyla kabul edildi.  İmar Planı Değişikliği maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Bu haber 1759 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kenan
  1 ay önce
  Önceki Belediye Başkanının yaptığını bozmayın, 4-5 katlı Demir perde ülkeleri kombin evlerine çevirmeyin şehrimizi, hainliği bırakın ilime modernliğe ,komşu iller Malatyaya Diyarbakıra bakın... Allah rızası için kompleksi bırakın...
 • Nadir
  1 ay önce
  Belediye Başkan ve Meclis üyeleri lütfen , Malatya ve Diyarbakır’ı örnek Alın, Bingöl’ü değil, Elazığ I rezil etmeyin çoluk çocuğunuza kötü miras bırakmayın...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KRİZE Mİ DÖNÜŞTÜ?
KRİZE Mİ DÖNÜŞTÜ?
GÜZEL HABER
GÜZEL HABER