Takımlarımız dışarı gitmesin!

Takımlarımız dışarı gitmesin!

Gençlik Merkezi Sentetik Saha’da yapılacak olan küçük bir düzenleme ile hem Elazığspor, hem de Elazığ Belediyespor’un iç saha maçlarını iç sahada oynama imkanı var

02 Ağustos 2019 - 16:39 - Güncelleme: 02 Ağustos 2019 - 16:56

Haber: Hüseyin Kabukçu
TFF 2. ve 3. ligin başlamasına yaklaşık 1 ay gibi kısa bir süre kala Bingöl’den olumlu rapor alamayan ve iç saha maçlarının Elazığ’da oynanabileceği tek yer olan Gençlik Merkezi Sentetik Saha’nın bir an önce iyileştirilmesi gerekiyor.
Daha önce ihalesi yapılarak basın- protokol tribünü, zemin iyileştirilmesi, çevre düzenlenmesi ve güvenlik önlemleri gibi birçok eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başlanan Sentetik Saha, TFF Malatya Bölge Müdürlüğü’nden gelen yetkililerce geçtiğimiz günlerde denetlendi.
Gençlik Merkezi sahasında, zemin, 2.güvenlik kordonu, tribünler ve çevre düzenlemesi gibi eksikliklerin sezon öncesinde giderilmesi ve profesyonel maçlara hazır hale getirilmesi gerekiyor.  Takımlarımızın Gençlik Merkezi Sentetik Saha’da iç saha maçlarına çıkması için en büyük öncelik zemin.


Yıpranan sentetik yüzeyin tamamen sökülüp, yerine hibrit çim ekilmesi durumunda takımlarımızın iç saha maçlarını oynayabilmesi adına herhangi bir eksiklik kalmıyor. Yaklaşık 1 Milyon TL maliyet gerektiren bu işleme hızlıca başlanılması durumunda 10-15 gün içinde tamamlanacağı tahmin ediliyor.

BAŞKAN ÖZTÜRK: “ZEMİNDE İYİLEŞTİRMEYE GİDİLMESİ GEREKİYOR”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, “Zemin konusunda bir an önce değişime gidilmesi gerekiyor. Doğukent’teki saha öyle görünüyor ki, bu gidişle gecikecek. Bizim 1 deplasmanımız, 2 rakibimizle de içeride maçımız var. İçerideki maçlar için biz Elazığspor Kulübü olarak ne yapacağız? Bingöl olsaydı tamamdı ancak olmadı. Gençlik Merkezi Sentetik Çim Saha’da zeminle ilgili iyileştirmeye gidilmesi gerekiyor. Bunun maliyeti de 1 Milyon TL bile olmayacak belki de. 600 Bin de, 700 Bin TL’ye de ihale olabilir. Saha zemini için yeni bir halı çıkmış, hibrit diye. Keçiören gibi kulüpler de yaptırmış. Bu zemin kurallara uygun. TFF de buna onay veriyor. Sakatlanmaların da önüne geçebilecek bir halı türü. Elazığ’ın 2 tane profesyonel takımı var.  Yazık olur bu takımlara bu sorunu çözemezsek. Gençlik Merkezi Sentetik Çim Saha’nın şu durumunda Belediyespor geçtiğimiz sezon çok ağır 3 tane sakat verdi. Bizde yaşı ilerlemiş oyuncular da var. Ömer Yıldız gibi isimler de sakatlıktan yeni çıktı. Bu zemin sakatlığa açık bir zemin. Bildiğiniz halı saha. Bunun için 2 kulüp için de bu sahanın yenilenmesi gerekiyor. Bu sorunu şehir olarak bir an önce çözerek Elazığspor olarak lige sağlam bir şekilde başlamalıyız.”dedi.

BAŞKAN TOPRAK; “HİBRİT ÇİM SİSTEMİNE GEÇİLMESİ ŞART”
Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak da, temsilcilerimizin bu zemini hak etmediğinin altını çizerek, hibrit çim sistemine geçilmesinin şart olduğunu dile getirdi. Başkan Toprak; “Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü olarak yeni sezon hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ancak önümüzde duran bir saha sorunuyla karşı karşıyayız. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sezon maçlarımızı, Gençlik Merkezi Sentetik Çim Saha’da yapmak durumunda kalmıştık. Zeminden ötürü ciddi sakatlıklar yaşamıştık ve bu saha bizi oldukça zorlamıştı. Yaklaşan yeni sezon öncesinde öyle görünüyor ki tekrar bu sahada maçlarımızı yapacağız. Ancak bu zeminin mutlak suretle, yenilenmesi gerekiyor. Hibrit çim sistemine geçilmesi şart. Sakatlıkları minimize eden bir zemin sistemi. Bunun maliyetini de bu şehir kolaylıkla karşılayabilecektir. Hem Elazığspor, hem de Elazığ Belediyespor bu zemine sahip bir sahada maçlarını oynayamaz, oynamamalı. Bu konuda acil olarak çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekiyor. İlimizin 2 profesyonel takımı bu zemini hak etmiyor” ifadelerini kullandı.
Doğukent’te yapılması planlanan butik stad yapılıncaya kadar hem Elazığspor’a, hem Elazığ Belediyespor’a ilaç olacak olan formülün hayata geçirilmesi adına Valimiz Çetin Oktay Kaldırım nezdinde, vekillerimiz ve spor taban birliklerimizi göreve davet ediyoruz.

Bu haber 1008 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alper
    8 ay önce
    Eğer iki takımımızın yönetimi bu parayı bulamayacaksa ,ne diye buraları işgal ediyor?Utanmadan, yok m.vekilleri,yok Bld. Baş.yok TSO başkanı nı niye öne sürüyorsunuz,bu ne aymazlik ,biz bu kulüp yöneticileri ne mecbur muyuz.Îllallah.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EVCİL HAYVANDAN KORONAVİRÜS BULAŞIR MI?
EVCİL HAYVANDAN KORONAVİRÜS BULAŞIR MI?
83 yaşında, kavalıyla
83 yaşında, kavalıyla "evde kalın" mesajı verdi