PROF. DR. KAZIM ŞAHİN’E TÜBİTAK 2019 BİLİM ÖDÜLÜ

PROF. DR. KAZIM ŞAHİN'E TÜBİTAK 2019 BİLİM ÖDÜLÜ

TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından 2019 yılında 4 Bilim Ödülü, 11 Teşvik Ödülü ile Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülü verilmesine karar verildi.

02 Ağustos 2019 - 16:42 - Güncelleme: 02 Ağustos 2019 - 16:45

TÜBİTAK’ın bilimsel ve teknolojik alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, bilim insanlarının, araştırıcıların yetiştirilmeleri ve geliştirilmeleri için olanaklar sağlamak amacıyla verdiği “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” ve “2019 Yılı Fuat SEZGİN Bilim Tarihi Ödülü”ne ilişkin 2019 yılı değerlendirme çalışmaları sonuçlandı. TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından 2019 yılında 4 Bilim Ödülü, 11 Teşvik Ödülü ile Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülü verildi.

TUBİTAK’ın resmi açıklamasının ardından Prof. Dr. Şahin, duygularını şu cümleler ile  ifade etti “Bilim alanında büyük bir öneme sahip olan TÜBİTAK ödülüne layık görülmemden dolayı çok mutlu ve onurluyum. Söz konusu ödül, uzun yıllar süren disiplinli ve sürdürülebilir çalışmaların bir tezahürüdür. Bu başarıların temelini takım ruhu, ortak akıl, cesaret, çalışmaktan zevk alma, tutku ve fedakârlık oluşturmaktadır. Ödülü kazanılmasına katkı sağlayan ekip arkadaşlarıma, her fırsatta beni yalnız bırakmayan eşim başta olmak üzere tüm aileme ve üniversiteme teşekkür ederim ”dedi.

Prof. Dr. Şahin’e, önümüzdeki günlerde  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde yapılacak törenle ödül takdim edilecek.

Bu haber 650 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİMDEN YANASINIZ?
KİMDEN YANASINIZ?
"EKONOMİK KURUL" OLUŞTURULMALI