Olaylı kongrede Başkan Parlakyıldız!

Olaylı kongrede Başkan Parlakyıldız!

Elazığspor Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa 116 delegenin oyunu alan Mehmet Parlakyıldız seçildi

26 Mayıs 2018 - 18:15 - Güncelleme: 26 Mayıs 2018 - 23:00

Haber: Hüseyin Kabukçu
Tetiş Yapı Elazığspor’da, Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirildi. Elazığspor Kulübü Derneği Tüzüğü’nün 16. maddesinde Olağanüstü toplantı başlıklı 2. ve 3.bendi gereğince Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye 120 delege katıldı.  
Açılış ve Toplantı Çoğunluğunun Tutanakla Tespiti’nin ardından, Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşumu yapıldı. Divan Başkanlığı’na Galip Belhan, Katip üyeliklerine İbrahim Menengiç ile Doç. Dr. Mehmet Turan seçildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yönetim Kurulu faaliyet raporu 2. Başkan Karahan Çelik tarafından kamuoyuna açıklandı. Daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu delegelerin oylarına sunuldu ve ibra edildi.
24 Mayıs 2017 ve 18 Mayıs 2018 tarihleri arası gelir gider tablosu da 2. Başkan Çelik tarafından delegelere sunuldu ve Elazığspor’un toplam borcunun 36 Milyon 372 Bin 227,59 TL olduğu kamuoyuna duyuruldu. Çelik, Spor Toto ve TFF alacaklarının ardından borcun 33 Milyon 300 Bin TL gibi bir rakama ineceğini ifade etti.
Bu süreçte söz alan delegeler eksik gördükleri tespitleri Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik’e ilettiler. Gerçekleştirilen müzakereler neticesinde Elazığspor’un gelir gider tablosu da yönetim kurulunca ibra edildi.

GERGİNLİK YAŞANDI
Divan Başkanı Galip Belhan’ın çağrısının ardından Elazığspor Kulübü Başkanlığı için 3 isim, yönetim kurulu listelerini divana sundu. Burak Çiftçioğlu, Necati Erdem ve Mehmet Parlakyıldız başkanlık için yarışırken, yeni üyelerin delege olabilmeleri için oylama yapıldı. Yapılan oylama neticesinde Burak Çiftçioğlu’nun listesindeki isimler delegeler tarafından kabul görmezken, Necati Erdem’in istediği üyelikler kabul edildi. Çiftçioğlu ve destekçileri ile Elazığspor delegeleri arasında yaşanan polemik araya emniyet güçlerinin girmesiyle yatıştırıldı. Olayın akabinde Burak Çiftçioğlu destekçileri salonu terk etti.

PARLAKYILDIZ FARK ATTI
Kapalı zarf usulüne göre yapılan oylamada 148 delege oy kullandı. 148 oyun 116’sını Mehmet Parlakyıldız, 31’ini Necati Erdem alırken, 1 oy geçersiz sayıldı. Bu oylamanın ardından 19 Mayıs 2018 – 31 Mayıs 2019 Dönemi tahmini Bütçe Tasarısı da Elazığspor delegelerince kabul gördü.

ERDEM: “HER ZAMAN ELAZIĞSPOR’UN YANINDAYIM”
Kazananın Elazığspor olduğunu ve seçilmediği için üzülmediğini söyleyen Necati Erdem, “Ben her zaman Elazığspor’un yanındayım. Divana tek sitemim bana kongre başlamadan söz hakkı verselerdi, projelerimi açıklayacaktım. Bu konuda bir kırgınlığım var. Elazığspor’un başarısı için her zaman dua edeceğiz” dedi.

PARLAKYILDIZ: “TAKIMIMIZI HEDEFE TAŞIMAYA ÇALIŞACAĞIZ”
Kendisini Elazığspor Başkanlığı’na layık gören delegelere teşekkür ederek konuşmasına başlayan yeni başkan Mehmet Parlakyıldız, “Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın öncülüğünde, Sedat Karataş ve yönetiminin borcu 33 Milyon TL gibi bir rakama düşürmelerinden dolayı kendilerine müteşekkirim. Bundan sonraki bayrak yürüyüşümüzde yönetimimle birlikte hedefi daha ileriye taşıyıp, borcu mümkünse sıfırlayıp takımımızı hedefe taşımaya çalışacağız. Bu süreçte tabi ki sıkıntılarımız çok. Bütün Elazığ halkından dualarını eksik etmemelerini istiyorum. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

KARATAŞ: “BÜYÜK DESTEK, BÜYÜK KÖSTEK OLANLAR OLDU”
İki yıllık süre zarfında büyük sıkıntılarla uğraştıklarını dile getiren Elazığspor eski başkanı Sedat Karataş, “Spor Toto 1. Lig’de hiçbir kulüp bu borçla lige tutunamadı. İlk göreve geldiğimizde bizzat Yıldırım Demirören tarafından bu bize söylendi. Bütün kanallarda Elazığspor ligin ilk düşen takımıdır yorumu yapılırken biz göreve geldik. Elimizden geldiğince destek çıkmaya çalıştık. Büyük destek olan, büyük köstek olanlar oldu. Tüm Elazığlılar’ın yönetime sahip çıkacaklarına inanıyorum. İnşallah artık problemlerle anılan bir takım olmaz Elazığspor. Kupalarla şampiyonluklarla anılır inşallah. Büyük Elazığspor taraftarına da teşekkür ederiz. Elazığspor’dan alacağım yoktur” diye konuştu.
 

POLAT İSTİFA ETTİ!
Parlakyıldız'ın yönetim kurulu listesinde olan iş adamı Ayhan Polat, listede olduğundan haberi olmadığını belirterek, istifa etti.

Bu haber 4196 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK İCRAATIMIZ ALTYAPI
İLK İCRAATIMIZ ALTYAPI
Fırat Üniversitesi'nden efsane dönüş!
Fırat Üniversitesi'nden efsane dönüş!