MİLLETVEKİLİ BULUT DA KONUŞTU

MİLLETVEKİLİ BULUT DA KONUŞTU

CHP Milletvekili Gürsel Erol’un yeni imar revize planına yaptığı eleştirileri ve iddialarına  Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan sonra AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’tan da  cevap gecikmedi.

28 Mayıs 2020 - 17:26

Kanal 23 ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında Metin Erol’un konuğu olan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut programda CHP Milletvekili Gürsel Erol’a sert sözlerle yüklenmekle kalmadı, “ciddiye almaya gerek yok” ifadelerini kullandı.

Gürsel Erol’un imar planı hakkında rant eleştirilerine cevap veren Bulut şu ifadeleri kullandı.

“Belediye başkanımız bu açıklamalara çok üzüldü. Bu çok ağır bir kelime, belediye başkanını böyle bir şeyle suçlamak, hırsızlıkla suçlamak gibi bir şey. Ben Şahin Başkanın Gürsel Bey'i çok ciddiye aldığını düşünüyorum, ben vatandaşımızın bu konuda çok ciddiye aldığını düşünmüyorum. Gürsel Bey’in siyaset yapma tarzına  baktığımızda biraz pragmatist, ideolojik bir siyaset yapıyor. Yani Tunceli’de HDP’ye, PKK’ya selam söyleyip milletvekili seçilen bir milletvekili, bir bakıyorsunuz orada PKK’nın şehit ettiği bir öğretmenin cenazesinde ön safta olan, Elazığ’a geldiğinde benden daha çok milliyetçi olan, milli görüşe gittiğinde daha milli görüşçüden daha çok milliyetçi olan yani çok farklı bir siyaset tarzı uyguluyor. Ben doğrusunu söylemek gerekirse milletvekili olduğum günden bugüne çok ciddiye almadım. Vatandaşımızın da Gürsel Erol’u bu konuda çok ciddiye aldığını düşünmüyorum.” ifadelerini kullanmış.

CHP Milletvekili Gürsel Erol’u kendi partisinin de ciddiye alıp değer vermediğini ifade eden Bulut;  “Neticesinde partisi de çok ciddiye almıyor. CHP içerisinde de tanıdığımız bildiğimiz konuştuğumuz arkadaşlarımız da var aynı tavırları partisi içerisinde de yapıyor. Bir milletvekili düşünün seçildiğinin ertesi gün gidip genel merkezin önünde oturup şu genel başkan istifa etmedikçe ben burada oturma eylemi yapacağım diyen bir milletvekilinden bahsediyoruz. Partisi de çok ciddiye almıyor. Eğer Gürsel beyin söyleyecek sözü varsa kusura bakmasın Şahin Bey’e söylemesin Canan Kaftancıoğlu’na söylesin" dedi.

Milletvekili Bulut’un bu açıklamaları ile Ak Parti de yeni bir sürece girmiş ve belki de ilk kez Ak Partili bir belediye başkanına Ak Partili bir milletvekili hem de CHP milletvekilini karşısına alacak derecede destek vermiş oldu.

Süleyman Selmanoğlu’nun Ak Parti’ye geçip seçilmesinin ardından geçen 11 yıllık süre içerisinde belki de ilk kez yaşanan bu olay da gösteriyor ki aralarında birtakım anlaşmazlıklar ve fikir ayrılığı olsa da yol arkadaşlığı destek olmayı ve birlikte kanat çırpmayı gerektiriyor.  Biz bu gelişmeyi hem anlamlı hem de başarılı bir teşkilatçılık yansıması olarak gördük ve yorumladık.  Olması gereken de bu değil mi? Tebrikler.

Bu haber 1356 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞAKA GİBİ
ŞAKA GİBİ
Ligler tescil edildi mi?
Ligler tescil edildi mi?