MESAJ KİME?

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ZÜLFÜ DEMİRBAĞ YİNE ŞAŞIRTMADI VE ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALARDA BULUNDU. KENDİSİ DE DAHİL AK PARTİLİ SEÇİLMİŞLERE AĞIR İTHAMLARDA BULUNDU VE ADETA “BİZDEN OLMAZ” DEDİ.

06 Haziran 2019 - 16:36

Nisa Yılmaz/Ak Parti  Milletvekili Zülfü Demirbağ, ramazan bayramı programları çerçevesinde ilimizdeki gezi ve ziyaretlerini sürdürüyor.

Ramazan ayı içerisinde de şehrimize gelen ve birtakım ziyaret ve televizyon programlarına katılarak önemli açıklamalarda bulunan Demirbağ, bayramın ikinci günü STK Platformunun PALU-DER’de gerçekleştirdiği bayramlaşma programına katıldı.

 

KİBİRLENDİK, PARTİMİZE KAYBETTİRDİK

“Ak Parti’nin Elazığ’da oy kaybının sorumluları,  il başkanı, belediye eski başkanı ve bizlerdir” diyen Zülfü Demirbağ, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, ümmetin umut bağladığı bir insan ama etrafındakilerin yaptığı hatalar yüzünden, kibir yüzünden, gurur yüzünden insanların kalbini, gönlünü kırdık. Elazığ genelinde bile 90-100 bin insan sandığa gitmedi” dedi.

 

SUÇLUYUZ!...

Elazığ’da hem 24 Haziran hem de 31 Martta  büyük bir oy kaybı yaşadıklarını belirten Demirbağ, suçun tek bir kişiye atılmaması gerektiğini, teşkilat içerisindeki herkesin gelinen durumda payının olduğunu ifade etti.

 

 BAŞTA İL BAŞKANI SUÇLU

Ak Partinin seçimlerde başarısız olmasında  başta il başkanı olmak üzere, önceki belediye başkanının, milletvekillerinin eski yeni hepsinin  suçu olduğunu belirten Zülfü Demirbağ, suçu tek bir şahsa yüklememek gerektiğini ifade etti.

 

ÜSTTEKİLER HATA YAPMAMALI

Kendi yaptıkları hataların vatandaşlar tarafından kendilerine daha  kolay ulaşılabilerek aktarıldığını  ifade eden Demirbağ, ancak cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a kolay ulaşılamadığını dolayısıyla üst kademede olan kim varsa dikkatli olması gerektiğini cümlesiyle kimi ve neyi kastettiği ve kime mesaj verdiği anlaşılamadı.

Bu cümlenin yanlış anlaşılma ihtimalini düşünen Demirbağ daha sonra  “Keşke Tayyip Erdoğan’ın hassasiyetinin zerresine sahip olsak, o zaman sırtımız yere gelmez” cümlesi ile toparlamaya çalışsa da halk bu cümlenin maksadını aştığını ifade etti.

 

NE BAŞARISINDAN SÖZ EDİYORSUNUZ

Erdoğan’ın bütün dünyayla uğraştığını  seçilmişlerin ve teşkilatların yaptıkları hataları doğal olarak göremeyeceğini,  Belediye başkanı, il başkanının birilerini kırmasından cumhurbaşkanının haberinin bilgisinin olmadığını belirterek  bu seçimde en az almamız gereken oy 240 bin olmalıyken, düştüğümüz seviye 130-140 bin. Yukarıdan birileri sorsa, 6 ilçeyi aldık, başardık denilecek. Ne başarısından bahsediyoruz? Kırmışız, dökmüşüz insanları” ifadelerini kullandı.

 

GÜNAYDIN....

Zülfü Demirbağ’ın bu açıklamasının gerçekleri yansıttığına dikkat çeken vatandaşlar, bu doğruları seçimlerden sonra söylenmesinin hiçbir anlamı olmadığını ifade ettiler. Seçilmişler ve teşkilatların halkla ne kadar kopuk ve kibir abideleri olduğu gerçeğinin hep dillendirildiği halde sırf kendine yakın insanları halkın iradesine rağmen  il başkanlığı, milletvekilliği, belediye başkanlığı, belediye meclis ve il genel meclisi üyesi yaparak tabanın sesine kulak tıkayan siyasetçilerin Ak Partiyi küçülttüklerini ifade eden vatandaşlar, bunun hesabının artık sorulması gerektiğini belirttiler.

 

KİMİ HEDEF ALDI?

Ak Parti milletvekili Zülfü Demirbağ’ın hepimiz suçluyuz diyerek milletvekili, il başkanı ve eski belediye başkanı olarak somutlaştırdığı isimlerden Eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz artık yerel siyasette olmadığına, genel seçimlere de 4.5 yıl gibi uzun bir süre olduğuna göre asıl mesajını kime verdiği konusu kamuoyunda merak konusu oldu.

Siyasi gözlemciler Demirbağ’ın bu çıkışıyla, yakın süreçte bir seçim olmayacağına göre mevcut milletvekillerine uyarıda bulunduğu ancak il başkanlığında bir değişime şiddetle ihtiyaç duyulduğu iddialarının ardından yüksek sesle bu konuyu ifade etmeye çalıştığını belirttiler.

 

MUHATAPLAR NE DİYECEK?

Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın şehir gündemine ve Ak Parti tarafına bomba gibi düşen bu açıklamalarından sonra il başkanı ve diğer milletvekillerinin nasıl bir yorum getireceği, bu konuda nasıl bir tavır alacakları da merak konusu oldu.

 

DEMİRBAĞ ŞOV MU  YAPIYOR ?

Milletvekili  Demirbağ’ın bu cümleleri   sosyal medya da ise günün konusu oldu.Sosyal Medya hesaplarında yorum yapan vatandaşlar siyasi bir şov olduğunu iddia ederek,kendisinin de 3’üncü kez Elazığ’da milletvekilliği için aday olduğunu ve sözlerinde ne kadar samimi olduğunun zamanla görüleceğini ifade ettiler.

Bu haber 2698 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Erol aslan
  5 ay önce
  Şimdi yazacaklarım genel değil Güzelde ama hep aynı hata akp il başkanı ekibi eski belediye başkanı komu kuruluşlarını palu larla doldurdu . Şimdide gelmiş diyiyor şuçluyuz temel başta yanlış atılmış belediye ve diğer kamu kuruluşları temizlemeniz lazım işini hakkı ile yapanları almanız lazım ama kime söylüyoruz gövde kuyruğunu atabilirmi
 • Memet karadaş
  5 ay önce
  İma ettiği şahsın; hiçbir başarısı yok, adamcılık, torpil, üst yönetimleri akrabaya, enişteye, kayınçoya emmoğluna peşkeş çekmiş, son seçimde 62 bin seçmen sandığa gitmemiş, ihale, arsa, bayilikler havada uçmuş, kapısına gelene yukardan bakmış işini görmemiş, adam iş istemiş iş-miş yok demiş, kendi yakınlarını ve akrabalarını sağa sola doldurmuş... Eee.! tabii sonunda da başarılı olmuş, tebrikler akrabaları ve yakınları yakında bir plaket verirler artık.
 • Doğukan Can
  5 ay önce
  Şov yapmıyor, planlı ve programlı bir algı operasyonudur. Tepedeki seçilmişler göremiyormuş!! Hangi seçilmişler, sizin seçtikleriniz mi yoksa bizim seçmek istediklerimiz mi??
 • Aydın Üzüm
  5 ay önce
  Umarım gerçekten bunun farkındadırlar, sadece pirim yapmak için söylemiyordur.
 • Pala Oğuz
  5 ay önce
  Kendisini tebrik ediyorum doğru söylemiş ak partiyi Elazığ da büyüten sevdiren insanların bir çoğu ak partide kopmuş siyasetten uzaklaştırılmış halkın istediği kişiler deyil milletvekiliyle ahpaplığı olanlar siyaset yapmaya başlatıldı
 • Ahmet ESKİN
  5 ay önce
  Sayın Vekilimiz ne şov nede günaydın dedirtecek bir iş yapıyor. Büyük bir erdemlilik yapıp görünen köyün klavuza gerek olmadığını anlatmaya çalışıyor. Sosyal medyada sayın Vekilimize bu gerçekleri dillendirdiği için saygı ve teşekkürlerin de dillendirildiğini de unutmamamız gerekir. İlimizin bu dönem yanına gidildiği, kendileriyle konuşulabilindiği tek vekil. Saygılarımı sunarım.
 • Eskinin yenisi
  5 ay önce
  Ahmet eskin abime katılıyorum. Zülfü demirbağ hariç hepsini atın çöpe. Özellikle kibirli il başkanını..
 • Elazig
  5 ay önce
  Günaydın, kibrinden görmezdin bizi, yanınıza yanisilnazdi. Herşey bittikten sonra değil yıllar önce bu itirafı yapmalıydı biz Aktif dönemde Yazık çok yazık bu insanlara yazık, davaya yazık, kaybedilen umutlara yazık
 • Gül
  5 ay önce
  Hem elazığı hemde ilçelerini kariştırdı.şimdide şov yapıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karda mahsur kalan ailenin yardımına jandarma yetişti
Karda mahsur kalan ailenin yardımına jandarma yetişti
Günün Fotoğrafı
Günün Fotoğrafı