KONTROL NOKTALARI

KONTROL NOKTALARI

Pandemi süreci ile birlikte şehre giriş noktalarında denetimler ve kontroller artırıldı. Sürecin hassasiyeti ve insan sağlığı gerekçesi ile elbette bir miktar daha duyarlı olmak gerekiyor.

03 Haziran 2020 - 17:11

Şehir dışından ilimize gelenlere 14 günlük karantina uygulaması elbette güzel. Ancak bahar mevsimi ile açılan bahçe ve köy sezonu ile birlikte şehrin doğu ve batısında olan köy ve ilçelere yoğun trafik yaşanıyor. Özellikle hafta sonları bahçesine gitmek düşüncesinde olanları, dönüş yolunda zaman zaman bir saati bulan kontrol noktası çilesi düşündürüyor.

Uygulama güzel ama sanki işleyişte biraz kontrolsüzlük var. İnsanlar üretmek için, ekonomiye katkı için ya da bahçesindeki ağaçları kurutmamak için köylerine gitmek zorundalar. Bu konuda hiçbir gerekçe kabul etmiyorlar.

Ancak şehrin ve yöresel şartların gerektirdiği ve getirdiği gerçeklikleri de kabul edip buna göre önlem alınmalı.

Kontrol noktasındaki uzun süre beklemeler, artık şehir dışına çıkmayacak realitesini getirmiyor. Tam tersi bu uygulamanın daha seri ve pratik yapılmadığı yönünde yetkililere sitem ediliyor.

Vatandaş o noktada iki saatte beklese haftaya yine gidecek. Madem böyle bir durum ve gerçeklik var o zaman yöneticilerimizin bu konuda biraz kolaylaştırıcı olmaları, görevli sayılarını artırarak halkın bu uygulamayı eleştirme yerine “iyi ki böyle bir çalışma yapıyorlar” dedirtecek makul bir süre içerisinde işlemleri yapıp kilometrelerce uzayan araç kuyruklarını sonlandırmak gerek diye düşünüyoruz.

Bu haber 796 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Murat B
    1 ay önce
    kolayı var. kontrol noktasını hankendiye değil kömürhana kursunlar. O zaman köyden gelenler ile dışarıdan gelenler otomatik olarak ayıklanmış olur...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜROKRATLARIN HAYALİ HİZMETLERİ
BÜROKRATLARIN HAYALİ HİZMETLERİ
İSTANBUL İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI ELAZIĞ’A ATANDI
İSTANBUL İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI ELAZIĞ’A ATANDI