İSTENMEYEN ELAZIĞLI


İSTENMEYEN ELAZIĞLI

İyi Parti 2. Olağan Kurultayı'ndaki seçimlerden önce il yöneticilerine gönderilen "oy verilmeyecekler" listesi partiyi karıştırdı.

Partinin önemli isimlerini tasfiye etmek için hazırlanan liste ortaya çıkınca, merkez yönetimde krize neden oldu.

İlimiz eski MHP milletvekili ve İYİ Parti’nin üst kademelerinde görev alan hemşerimiz Yavuz Temizer’in de aralarında bulunduğu “oy verilmeyecekler” listesinde bulunan isimler şunlar:

Ümit Özdağ, İsmail Koncuk, Yavuz Temizer, Aylin Cesur, Aytun Çıray, Feridun Bahşi, Ayhan Erel.

Tasfiye edilmek istenen isimler arasında yer alan İsmail Koncuk ve Aytun Çıray Twitter'dan yaptıkları sert açıklamayla yaşanan liste krizine tepki gösterdi.

Ortaya çıkan listeye sosyal medya hesabından sert bir tepki gösteren İsmail Koncuk, "İYİ Parti 2. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Hayırlı olsun. Ben ve Ümit Özdağ, Gİ̇K adayı olmamamıza rağmen, bazı akıl ve ahlak fukaraları, bir kısım il yöneticisine sabah böyle bir liste dağıtmış. Aday olma ihtimalimiz bile birilerini ürkütmüş! Koltuk onların, adamlık bizim olsun." ifadelerini kullandı.

İyi Parti'nin önemli isimlerinden Aytun Çıray da yaşanan bu duruma tepkisini, "Bu listede asıl hedef merkez siyasetçilerin tasfiyesidir. Demirel'in doktoru.. İsmet Sezgin'in yeğeni.. Ve bendeniz bunun işaretidir. Başarıp başaramadıklarını göreceğiz. Onlar da görecek. Samimiyet ve ilkeler testidir bu!" diyerek gösterdi.

Ayrıca Aytun Çıray ve İsmail Koncuk'un yanı sıra, Durmuş Yılmaz da listede ismi olmamasına rağmen Çıray ve Koncuk'a destek verdi.

Yılmaz, "Adım listede olmadığına göre ben bu listeyi yapanlara göre makbul adam mı oluyorum. Reddediyorum. Kenar süsü olmaktansa bu listede olmayı tercih ederim, Bu kafayla olmuyor, olmayacak da." demiş.

Bakalım  Akşener’in bu “ayıklama ve tasfiye” adımı teşkilatlarda nasıl karşılık bulacak. En önemlisi de siyaseten gelecek vadeden ve bakanlık potansiyeli bulunan hemşerimiz Yavuz Temizer’in bu adım karşısındaki tavrı ne olacak.