Görüşme ne zaman Suphi Bey?

Görüşme ne zaman Suphi Bey?

Aradan geçen 20 günlük süre zarfında Gençlik Spor İl Müdürü Suphi Döner’in, Rektör Demirdağ’la resmi görüşme yapmadığı ortaya çıktı

20 Mayıs 2019 - 15:04 - Güncelleme: 20 Mayıs 2019 - 15:12

Haber: Hüseyin Kabukçu
1 Mayıs’ta düzenlediği basın toplantısında Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’la Elazığspor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapması adına Fırat Üniversitesi Sahası için görüşeceğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner’in arada geçen süre zarfında herhangi bir görüşme yapmadığı öğrenildi. Mevzu bahis görüşmenin gerçekleşip, gerçekleşmediğine ilişkin olarak Hakimiyet Gazetesi olarak Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’a bir soru sorduk. Şu ana kadar herhangi bir görüşme olmadığına dikkat çeken Demirdağ; “Saha için bir görüşme yapılsa benimle şehir menfaatlerine ne gerekiyorsa yardımcı oluruz. Sahanın malumunuz üzere ıslahı gerekiyor. Fırat Üniversitesi spor takımlarının etkinliklerini kısıtlamayacak şekilde olursa onayımız tabi ki olur ama Elazığspor Tesisleri üzerinde bir karar alındığını biliyorum" dedi.

DÖNER, NE DEMİŞTİ?
Elazığ’da futbol oynamayla ilgili alanlarda sıkıntılar olduğuna dikkat çeken Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, “Biz bununla ilgili önleyici tedbir olarak sayın valimizin önceliğinde Elaziz Belediyespor’un maçlarının Gençlik Merkezi Sentetik Saha’da oynanması için güvenlik tedbirleri için bir takım inisiyatifler aldık. Sahamız elverişli değildi ama Elaziz Belediyespor için yaptık. Orada bir tamamlayıcı ihale yaptık. İnşallah orası sezon başına kadar Elaziz Belediyespor’un maçlarını oynayacağı aşamaya gelecek. Elazığspor’un maçlarını oynayabilmesi için ise şu anda sadece Fırat Üniversitesi Çim Sahası var. Bu sorunuzu kamuoyuna bir görev olarak addediyorum. İnşallah sayın valimiz, siyasilerimiz ve rektörümüzle görüşerek bu işin üzerine gideceğiz. Rektör beyle görüşerek buranın tahsis artı tadilatının yapılması noktasında neler yapılacağını anlatacağız. Sayın rektörümüzün olumsuz bakacağına imkan vermiyorum. Benim şahsi kanaatim sezon açılışını düşünürsek 3-4 ayda mesafe alınabilecek bir yer olmamakla beraber çalışma yapmak lazım. Spor kamuoyu eminim Elazığspor’un durumunu değerlendirirken %50’den fazlası iç saha maçlarını dışarda oynamak sayar. Bu tür mazeretleri ortadan kaldırmak için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Mesela Gençlik Merkezi Sentetik Saha için biz süreci tamamladıktan sonra hemen başlayacağız dedik ve sezona yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“EN UYGUN YER FÜ SAHASI”
Maçların Fırat Üniversitesi Çim Sahası’nda oynanabilmesi için gerekli süre zarfı hakkında da görüşlerini bildiren Suphi Döner, “Kamuda 1 hafta gibi bir sürede resmi prosedürün tamamlanması gibi bir durum yoktur. 1 haftada hiçbir mesafe alınmaz. Resmi yazışmalar sadece 4 hafta yani 1 ay sürüyor. Yer teslimi için minimum 10 gün yapsanız, itiraz süresi de olur. Realist olmak lazım. Hedefi yeni sezon olarak belirleyip en ivedi şekilde disiplinli bir çalışma ortaya koymak gerekiyor. O disiplinli çalışma 1-2 hafta bize uzattırır. Disiplinli bir çalışma yapılmazsa gelecek yıl yeniden 1 Mayıs’a randevulaşalım bugünü yine konuşmuş olacağız. Biz çalışmalarımızı yeni sezon üzerinden yapacağız. Aksayan durumlarımızı da kamuoyuyla paylaşacağız. En kısa sürede tamamlanması için çalışmalarımızı yapacağız. Yetişmediği zaman, ya da yeni sezondan kaç hafta götüreceği konusunda anın takdirine bırakacağız. Bizim idare açıdan yapacağımız gelecek hafta içerisinde çalışmaya başlamak. Biz bunu taahhüt ediyoruz ama süreçler noktasını şeffaf bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Biz rektör beyi, Fırat Üniversitesi hedef gösterdik gibi algılanmasın ama en uygun yer orası. Farklı alternatifler olursa o da görüşe açıktır” dedi.

 

 

Bu haber 2707 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alper
    1 yıl önce
    Bu adam ne anlar futboldan,adama iş politikası gereği buraya atanmış.Bundan bı icraat beklemek ahmaklık,bana kalırsa gitsin Solhan da yapsın bu işi.Sehre yazık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BOŞ BİNALAR TİNERCİ YUVASI OLDU  
BOŞ BİNALAR TİNERCİ YUVASI OLDU  
7 milyon kök  kenevir ele geçirildi
7 milyon kök  kenevir ele geçirildi