Demir: "Demirbağ, bir özrü Elazığ halkına çok...

Demir: "Demirbağ, bir özrü Elazığ halkına çok gördü"

24. Dönem MHP Elazığ 1.Sıra Milletvekili Adayı Oğuzhan Demir, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’a tepki göstererek, Demirbağ’ın bir özrü Elazığ halkına çok gördüğünü belirtti.

13 Eylül 2020 - 14:31

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözlere tepkiler devam ediyor.

24. Dönem Genel Seçimlerinde Elazığ’dan MHP 1. Sıra Adayı olan ve yurt dışı oylarının da sayılmasıyla birlikte seçimleri kıl payı kaybeden Oğuzhan Demir, yazılı bir açıklama yaparak, Zülfü Demirbağ’a tepki gösterdi ve Demirbağ’ın bir özrü Elazığ halkına çok gördüğünü belirtti.

MHP Elazığ İl eski Başkanı ve 24. Dönem 1. Sıra Milletvekili Adayı Oğuzhan Demir’in yaptığı açıklama şöyle;

“24 Haziran 2018, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimi. Seçim yapılmış, oylar sayılmış, nihayetinde ilimizde AKP 3, MHP 1 ve CHP 1 vekil çıkarmıştır. Ta ki yurtdışı oyları gelene kadar. Yurtdışı oyları yaklaşık 5 bin AKP, 800 MHP şeklinde dağılınca bir anda Elazığlının seçtiği MHP Vekili artık Elazığlının temsilcisi olamamış. Onun yerine Elazığlının seçmediği Zülfü Demirbağ milletvekili olmuş ve Elazığlıyı temsil etme hakkını kazanmıştır.

Bu süreçte tarafımızca Yüksek Seçim Kuruluna itirazlarda bulunulmuş, tüm sandıkların açılarak yeniden sayılması talep edilmiştir. Çünkü aradaki fark çok cüzzidir. Birkaç sandık açılıp sayılınca bir anda fikir değiştirilmiş sandıkların açılması durdurulmuş, sonuçlar tescil edilmiştir. Ki her açılan sandıktaki oy sayımız lehimize artmıştır.

Elazığlının seçtiği, Elazığlının gerçek vekili, MHP adayı olan şahsım, sadece ve sadece 249 oyla seçimi kaybetmiştir. Sizleri temsil etme hakkı da şaibeli bir şekilde Zülfü Demirbağ'a verilmiştir.

Vekil Zülfü Bey, Elazığ'a her gelişinde bir tartışmanın odağı olmayı başarmıştır. Eş Başkanlık demiştir, kibirliyiz demiştir, liyakatsiz insanları idareci yapmış olabiliriz demiştir, demiştir, demiştir...

Vekil Zülfü Bey, gerçek karakteri ve mizacı olan alaycı ve agresif üslubunu, Elazığ halkının kendisini sahipsiz hissettiği bir dönemde, vatandaşlarımıza "kan testi yaptırın, "ihanet 19" testi yaptırın" diyerek de tescillemiştir.

Bunun üzerine sürekli arkasını toplamaktan yorulan savunucuları yine devreye girmiş, çıkar yol bulamayınca tüm suçu şaibeli vekilin "kanındaki şeker oranına" atmışlardır.

Maalesef ki Şaibeli Vekil, bir özrü Elazığ halkına çok görmüştür.

Zülfü Demirbağ'ın Cumhur İttifakına zarar veren bu tutum ve davranışlarından dolayı kendisini kınıyorum." dedi.

Bu haber 1015 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şerifoğulları'ndan büfe işletmecilerine müjde
Başkan Şerifoğulları'ndan büfe işletmecilerine müjde
Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ kaza yaptı
Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ kaza yaptı