BABACAN, UMUT VERİYOR

BABACAN, UMUT VERİYOR

16 Kasım 2020 - 17:05

Mesleğimiz gereği hem ülke hem de şehrimizdeki siyasi gelişmeleri yakından takip eder, bununla da kalmayıp bir siyasi partinin halkın gönlünde ne kadar yer edip etmediğine, vatandaşta karşılığı olup olmadığına da dikkatlerimizi yoğunlaştırırız.

Gözlemlerimiz ve çoğunlukla da yanılmayışlarımız bu alanda epeyce tecrübe kesp ettiğimizin de bir göstergesi.

Geçtiğimiz pazar günü Deva Partisi’nin Elazığ İl Kongresi vardı. Yeni teşkilatlandığı ve halkla ilk kez bir siyasi parti genel başkanı olarak   yüz yüze gelme imkânı verdiği için il kongrelerini fırsat bilen Ali Babacan, hemen her şehrin kongresine katılıyor,  hem kendisini hem de misyonunu ve hedeflerini anlatıyor.

Ali Babacan’ın belki kürsü hitabeti çok yok. Bir siyaside olması gereken bir hamaset de çok gözükmüyor. Ancak vatandaşlar vaktin vacibi gereği Babacan’ı bir belagat ve fesahat uzmanı olarak değil ekonomiyi çok iyi bilen, ekonominin başında olduğu dönemlerde hep başarı elde etmiş bir uzman ve kurtarıcı gözüyle dinliyor.

Ali Babacan ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde değerlendirmelerimiz olacak ama pazar günü yapılan kongrede bizleri en çok şaşırtan konu ise il kongresine oldukça yoğun bir ilginin olmasıydı.

Pandemi sınırlandırmaları gereği çok isim davet edilmemiş olmasına rağmen salonun tıklım tıklım oluşu ve bunların hemen hemen tümünün gençlerden oluşu, aslında ülkemiz yöneticilerine üç mesaj veriyordu.

Birinci mesaj;  “gençler olarak iki fakülte mezunuyuz ama işsiziz. Diplomalarımız para etmiyor ve biz 30’lu yaşlara geldiğimiz halde hala baba eline bakıyoruz. Dolayısıyla Babacan’ı bir umut ışığı olarak görüyor ve başarılı olacağına inanıyoruz.

İkinci mesaj;  salonda bulunan simaların bugüne kadar siyasette ya da herhangi bir STK’da görev yapmış aşina yüzlerden olmamasıydı. Deva Partisi, yeni ve yıpranmamış yüzlerle siyaset yapmıyordu  ve bu heyecanı tabana yaymayı başarmıştı.

Üçüncü mesaj ise Ak Parti’ye idi. Birçoğu aslında geçmişte Ak Parti’ye gönül vermiş olan bu gençler, dar kadro siyaseti yerine taban siyaseti nasıl yapılırmış görün diyor ve Ak gençliğin nasıl eridiğinin fotoğrafını sunuyorlardı.

Deva Partisi genel başkanı ilimize geldi, kongresini yaptı, teşkilatı ve partilileriyle buluştu, hoş bir seda bırakarak ilimizden ayrıldı.

Bu tablo, Deva Partilileri umutlandırmalı ve fakat Ak Partilileri de endişelendirmeli. İnsanların en çok ekonomiden mustarip olduğu bu dönemde, iyi bir ekonomist, geçmişte rüştünü ispatlamış ve son tahlil ile  birlikte başarı destanları yazdığı  çalışma arkadaşları bugün Merkez Bankası Başkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlerine getirilmiş bir  siyasetçi olarak kimse Ali Babacan’ı küçümsememeli.

Bu vesile ile kongrede yeniden il Başkanlığına seçilen Murat Dağhan ve ekibini kutluyor, başarılar diliyoruz.

Bu haber 1750 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Mustafa
  2 hafta önce
  Bugüne kadar yüksek öğrenim görmüş, entelektüel, siyaseti sevmeyen gençler artık sesini yükseltmeye başladı. Elazığ\'lı olarak biz Babacan\'ı çok tanımayız fakat öğrencisi olduğum Murat Hocayı ben de tüm Elazığlı gençler de iyi tanır ve sever medyaya yansıyan bu aşırı kalabalık da ona duy*** sevginin bir göstergesi ve başta şahsında tüm ekibinin bir başarısı olarak görüyorum. İl dışında olmamdan dolayı bu güzel ortamı kaçırdığım için üzgünüm fakat haberlerde izleyince oradaymıș gibi heyecanlandım. Kongre salonundaki yoğun katılımın kalitesi ve Genç oluşu da ayrı bir güzellik. Yolunuz açık olsun hocam.
 • Diyap çelik
  2 hafta önce
  Elazığ sahipsiz olduğu yalanı kadar boş siyasetçileri parlatip önümüze koysanız da yemeyiz mesela bir ilçede hiç bir siyasi parti ilçe başkanlığı vermediği şahısa deva yer verdi hiç bir karşılığı yok olmasına rağmen saygılar kardeşim
 • Şahit Yaz Beni.
  2 hafta önce
  Olay günü oradaydım. Dedikleriniz harfi harfine doğrudur. :) Espri bir yana gercekten öyleydi. Artık lafla peynir gemisinin yürümediğini çok cahil ve saplantılari olmayan herkes anladı. Particiliği meslek olarak görmeyen dayanışma içinde coşkulu ve umutlarını bileklerini hakkıyla geri almaya çalışan gençler vardı o gün orada.
 • Sezai Gürsul
  2 hafta önce
  Tebrik ederim tesbitleriniz çok doğru
 • AYDIN
  2 hafta önce
  Tespit ve degerlendirmeleriniz cok isabetli ve yerinde olmustur...tebrikler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şerifoğulları'ndan büfe işletmecilerine müjde
Başkan Şerifoğulları'ndan büfe işletmecilerine müjde
Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ kaza yaptı
Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ kaza yaptı