AĞAR: "BUNDAN SONRA HİÇBİR ŞEY CEVAPSIZ KALMAYACAK"

AĞAR: "BUNDAN SONRA HİÇBİR ŞEY CEVAPSIZ KALMAYACAK"

Geçtiğimiz günlerde Elazığ İl Özel İdaresi’ne farklı branşlarda 48 personel alınacağı ilan edilerek başvurular başlamıştı. İşe alınacak personellerin kura ile alınacağı ilan edilmiş olmasına rağmen personel alım usulü hakkında ortaya atılan asılsız ithamlar ve spekülatif söylemler üzerine, AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Zülfü Tolga Ağar, önemli açıklamalarda bulundu.

19 Temmuz 2019 - 11:33 - Güncelleme: 19 Temmuz 2019 - 13:22

 “BİZDE AYRIMCILIK OLMAZ”

Ağar: “Öncelikle tüm Elazığlı hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bütün samimiyetimle söylüyorum, biz seçildiğimizden beri gerek milletvekili arkadaşlarımız gerekse il teşkilatımız olsun, İŞKUR’da veya herhangi bir kurumda yapılan alımlara hiçbir zaman müdahil olmadık. Kaldı ki İl Özel İdare’nin açıklamış olduğu listeyi ben de medyadan öğrendim ve normal olan da medyadan öğrenmemdir. Çünkü bizler siyaset kurumuyuz. İl Özel İdare ise Valilik bünyesindedir. Dolayısıyla, önceden haberimiz olsa dahi liste alımı gibi bir şey söz konusu olamaz. Nihayetinde Elazığ’daki vatandaşlarımızdan, hemşehrilerimizden hangi biri arasında bu zamana kadar ayrımcılık yapıldığımız görülmüş ki bu saatten sonra 48 tane insanı tanıdık diye öbürlerinden ayıralım.”dedi.

“BİZİM TEK DERDİMİZ, ELAZIĞ VE ELAZIĞLILARA YARARIMIZIN DOKUNABİLMESİDİR”

Tolga Ağar:“Burada hatası olan varsa, gelip Tolga Ağar’dan veya bir başkasından özür dilemesin; Gidip bu yalanı ortaya kim attıysa, hangi vatandaşımızın bir gece bile uykusuz kalmasına sebep olduysa, hangi insanımızı bir satır bile üzdüyse gitsin ondan özür dilesin. Bizim bir beklentimiz yoktur. Biz zaten bu işlere müdahil dahi olmayız. Bizim tek derdimiz Elazığ ve Elazığlılara bir parça daha yararımızın dokunabilmesidir.”diye ifade etti.

“BUGÜNE KADAR TERBİYEMİZDEN SUSTUK”

Ağar:“Açık açık bizim üstümüze atılıyor, terbiyesizlik bu boyutlara ulaşmış. İlana baktığımızda, açık açık personellerin kurayla alınacağı yazıyor. Kendini bilmez üç beş kişi çıkıp “Liste hazırlandı” diyor. Bu hak mıdır, böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? Siyaset kurumu böyle bir şey olmuş. Siyaset artık hiçbir şey yapmayan insanların, yapanlara zarar verdiği bir şekle girmiş. Böyle bir dünya yok. Bugüne kadar terbiyemizden sustuk. Bundan sonra cevap istiyorsanız, terbiyemizi bozmadan en sert şekilde, cevabı yüzünüze şak diye söyleyecek iradeye de sahibiz. Bundan sonra hiçbir şey cevapsız kalmayacak. Çünkü bu kadar insanın üzülmesi beni derinden yaraladı.”dedi.

Bu haber 860 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mert can
  5 ay önce
  Sayın vekil dedenin ismini elazığdan sildiler.ailenin ismini temizle elazığ sorunlarına sonra bak.septioğulları meterolojiye nasıl sahip çıktılar.
 • Metin kaynar
  6 ay önce
  Sayın milletin vekili artık şu Baskil altunuşağı konalga ve ışıklar köyleri sulama proje sinin ihale siylede ilgikensenizde bizde hizmet görelim beş yıl oldu birinci etap yapıldı ikinci etaba ödenek yok beş yıl oldu yapılanda çürüdü üç muhtar lık 16 mezra bu suyu bekliyor yetim kaldık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pompada akıl oyunları
Pompada akıl oyunları
HESAPTAN KAÇMAYIN!
HESAPTAN KAÇMAYIN!