Yatırım Haberleri

Yatırım Haberleri

EPDK Bunu da Yaptı, Başkan Öztürk'ü açıklamalarından dolayı mahkemeye veriyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği ile gerçek elektrik tüketicilerinin tüketimlerini karşılamak maksadıyla elektrik üretim tesisi kurması, tükettiği kadarını da satarak yatırımın geri dönüşünü makul süreler içerisinde elde etmesinin sağlanacağını açıkladı.

Başkan Öztürk’ten Çok Sert Açıklama: ‘Cumhurbaşkanına Kadar Gideceğiz’

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından Güneş Enerji Santralleri (GES) yatırımcılarını mağdur ettiği belirtilen Lisanslı GES Yönetmeliği hakkında geniş kapsamlı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, yönetmeliği sert bir dille eleştirerek kararların geri alınması için gerekirse Cumhurbaşkanlığına kadar gideceklerini söyledi.

Tunceli’ye 5 milyonluk dev yatırım

Dutuyla ünlü Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine bağlı Ulukale köyünde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Kırsal Kalkınma Ajansının destekleriyle Ulukale dutu işleme, paketleme ve depolama tesisinin temeli atıldı.

Başkan Öztürk'ten GES Yönetmeliği Açıklaması: 'Yatırımcı Ateş Püskürüyor, Dava Açacağız'

Sanayicilerin eleştirdiği elektrik üretim düzenlemesi yürürlüğe girdi. Düzenlemeyi değerlendiren OSB Başkanı Suat Öztürk, sert konuştu ve “ Sanayicimiz Ateş Püskürüyor” dedi.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Elazığ’da Bir Arsayı Satışa Çıkardı

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Elazığ’da Kovancılar İlçesi Çakırkaş Köyünde bulunan bir arsayı ihale usulü satışa çıkardı.

Fırat Edaş 2022 Yılının İlk Yarısında Yatırımlara Hız Verdi

Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Malatya’da elektrik dağıtım hizmeti sunan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), kaliteli ve kesintisiz enerji arzı hedefiyle 2022’nin ilk yarısında yatırımlarını artırdı. Elektrik dağıtım hattı toplam uzunluğunu 100 kilometreden daha fazlaya ulaştırmayı başaran şirket, toplamda 13 km uzunluğunda da yer altı elektrik şebekesinin kurulumunu sağladı.

Güney Çevre Yolu Aksaray Mahallesi’nde Belediye Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, ulaşım alanında yatırımlarını artırmak, şehir içi ulaşımını daha konforlu duruma getirmek için il genelinde yol yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Müzesiz Şehir…

Elazığ’daki Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, 6 yıldır ziyaretçilere kapalı olması nedeniyle tepki çekiyor. 2022 yılı yatırım programına alınmasına rağmen yıllardır kapalı olan ve içinde 29 bin 893 adet envantere kayıtlı eseri bulunan müze için ilimiz siyasilerinin net bir açıklama yapmaması ve girişimde bulunmaması, turizm konusunda ilimiz yetkililerinin bakış açısını ortaya koyuyor.

Kavcıoğlu'ndan Sert Açıklama: 'Yatırım Kredisi Çekip Döviz Alıyorlar'

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, İSO'nun toplantısında firmaların 24 Şubat'tan haziran ayına kadar 55 milyar dolar bankacılık kesiminden kredi kullanarak döviz aldığını açıkladı.

Elazığ Valisi Toraman, SEZA Çimento Fabrikası’nı Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Türkiye’nin en çevreci çimento fabrikası olan Seza Çimento fabrikasını ziyaret etti. Vali Toraman, fabrika yetkililerinden bilgiler alarak şehre kazandırılan yatırım nedeniyle teşekkür etti.

Erdoğan’dan Seçim Talimatı

Haziran 2023'te yapılacak seçimler için çalışmalara başlayan AK Parti, seçim propagandasını; 20 yıl içinde halka yapılan yatırımlar, koalisyon dönemlerindeki karışıklıklar ve kaotik ortamlar ile gençlere eski Türkiye'de yaşananlar üzerine inşa edecek

Putin'den 15 Milyar Dolarlık Jest!

Rusya, Akkuyu nükleer santrali yatırımı için Türkiye'ye üç haftada 15 milyar dolar gönderecek. Uzmanlar, bu hamleyi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in tahıl koridorundaki rolü nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir jesti olarak yorumladı. Bu haberin ardından dolar/TL'de dalgalanma yaşandı.

OSB’de Kavga Var!

Elazığ OSB, ilimizin ekonomisinin, üretiminin ve şehre katma değer kazandıran önemli merkezlerden biri. OSB’nin önemli ve şehre kazanımları son yıllarda daha bir anlam kazandı.

Elazığ’a 50 Milyon Euro Değerinde Bir Yatırım Daha Kazandırılıyor

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, yaptığı görüşmeler sonucunda TORAMAN Tekstil Tarafından Elazığ’a 50 Milyon Euro yatırım bedelli bir fabrika yapılacağını açıkladı.

Elazığ Besi OSB Projesi, OSB-2 Programı Kapsamına Alındı

Elazığ Ticaret Borsası koordinasyonunda projesi hazırlanan, Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB Projesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yatırım programında yer alan Tarıma Dayalı İhtisas OSB-2 Programı kapsamında alt proje olarak kabul edildi.

Sorunlarımız Sahipli Olsun Bari

Bazı kesimlerin bilerek ve siyasi mülahazalarla ortaya attığı “Sahipsiz Elazığ” mottosunu bizler de çok gereksiz bulduk belki ama şehrin sahipsizliğinden öte, bazı yöneticilerin sorumsuzluğu ve sorunların sahipsizliği gibi bir sorun ve kaderi yaşıyor bu şehir.

Başkan Yıldırım: 'CHP'nin Ziyareti Sembolik'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri, "Son dönemde bu yatırım karşıtlığına ek olarak maalesef ve bunu üzülerek ifade etmek istiyorum. Terörle aralarına gerekli mesafeyi koyamamak da eklenmiş durumdadır. Geçtiğimiz hafta 15 Temmuz’un yıl dönümünü yaladık. 252 şehit verdiğimiz çok ciddi bir mücadelenin yıldönümüydü ve üzülerek gördük ki bu yıl dönümünde muhalefet şehitlerimizi hiçbir şekilde gündeme getirmediği gibi FETÖ söylemini de ağzına alamadı” dedi

CHP Heyetiyle Ekonomi İstişare Toplantısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak Başkanlığında Elazığ TSO’yu ziyaret eden CHP Ekonomi Masası ile bir araya gelen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, il ekonomi ve sanayisi hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, ekonomik toparlanma ve kaynakların ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili olarak Elazığ TSO ve Paydaşlarıyla birlikte hazırlanan “Elazığ Stratejik Planı”na CHP’nin sahip çıkmasını talep etti. Başkan Arslan, en az 5 yıl süre ile ilin tamamının sektör ve yatırım tutarı kısıtı olmaksızın 6. Bölge teşviklerinden istifade etmesinin önemi üzerinde durdu.

Elazığ İl Özel İdaresi, Yol Bakım ve Onarım Çalışmalarını Devam Ettiriyor

Elazığ İl Özel İdaresi, yatırım programı çerçevesinde başlattığı yol bakım ve onarım çalışmalarını merkez ile ilçelere bağlı köylerde sürdürüyor. 

İl Kültür Ve Turizm Müdürü Demirdağ: “Elazığ’ın Önemli Bir Turizm Potansiyeli Var”

Elazığ’ın önemli bir turizm potansiyeli olduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, “Yeni yeni gelişmeye ve tanınmaya başladı. Son dönemde yapılan tanıtımlar ve yatırımlar şehrimizde turizmin gelişmesine önemli katkılar sağladı" dedi.

Türkiye’nin En Büyük Çanta Fabrikası Elazığ’a Kuruluyor

Ticari faaliyetlerine Elazığ’da başlayıp başarılı ve hızlı bir yükseliş ile Türkiye’ye ardından da Dünya’ya açılan TALO Deri Ürünleri İç ve Dış Ticaret firmasından Elazığ’ı heyecanlandıran dev bir yatırımın ilk adımları atıldı.

Elazığ İl Özel İdaresi, Asfaltlama İle Yol Bakım Ve Onarım Çalışmalarını Devam Ettiriyor

Elazığ İl Özel İdaresi, yatırım programı çerçevesinde başlattığı asfaltlama ve yol bakım onarım çalışmalarını merkez ile ilçelere bağlı köylerde sürdürüyor.

Başkan Arslan: 'Bölgemizde 60 Milyon TL Bir Yatırım Planlanmaktadır'

 TRB1 illerinin önemli potansiyeller kaynakları arasında yer alan turizm, ihracat ve tarımın geliştirilmesini hedefleyen program kapsamında başarılı olan projelere 500 bin ile 2 milyon lira arasında faizsiz kredi verileceğini belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Krediler 6 ay geri ödemesiz olup, toplamda 30 ay vade ile geri ödenebilecektir. Toplamda 20 milyon desteğin sağlanacağı program ile bölgemizde 60 milyon TL bir yatırım planlanmaktadır” dedi.

Elazığ'a Turizm Tesisi Kazandırılıyor...

Son dakika: Elazığ'ın Maden/Gezin bölgesinde bulunan eski İLBANK tesisi yatırım şartıyla ihaleye çıkıyor.

2 Yeni Araç Hizmete Dahil Oldu

İl Özel İdaresi envanterine toplam 5.400.000 TL yatırım bedelli, 1 adet finişer ve 1 adet lastik bandajlı silindir kazandırıldı.

Özhaseki: ‘Hizmet Eksenli Çalışıyoruz’

Elazığ Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerle devam eden yatırımlarını incelemek ve Ak Partili Bölge Belediye Başkanlarının istişare toplantısına katılmak üzere ilimize gelen Mehmet Özhaseki, önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığ’da Sulama Sezonu Başladı

DSİ yatırımlarının kaynağını teşkil eden su, yaşamsal öneminin yanında tüm üretim süreçlerinin ana girdilerinden birini oluşturuyor.

Elazığ'a Bin Kişilik İstihdam Müjdesi

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, Elazığ’a 70 milyon Euro’luk bir yatırım yapılacağını ve bin kişiye istihdam kapısının açılacağını duyurdu.

Elazığ Belediyesi, Şorşor Deresi Üzerinde Yeni Köprü İnşa Ediyor

Elazığ Belediyesi ulaşım alanında yatırımlarını artırarak il genelinde çalışmalarına devam ediyor.

BAE Dış Ticaret Bakanı’ndan Ofis Açma Daveti 

GoArt Metaverse yöneticileri, Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaret Bakanı Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi ile yaptığı görüşmede Dubai’de ofis açma daveti alarak, ülkenin metaverse yatırımlarında yer almak üzere çalışmalarına başladı.