Toki Haberleri

Toki Haberleri

Demirbağ: TOKİ’nin İnşa Ettiği Yurt, Yeni Dönemde Hizmete Başlayacak

22, 24 ve 27. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, İlim ve Hayra Hizmet Vakfı Genel Merkezi’ne ait öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.

Başkan Şerifoğulları, Zafran Toki Konutları Sakinleriyle Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine yönelik çalışmaları kapsamında ziyaretlerini yoğun bir tempoda sürdürerek vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Hayalet Mahalle TOKİ ile Ayağa Kalkacak

Malatya'da depremlerde yapıların yüzde 95'inin zarar gördüğü Niyazi Mahallesi, yerinde dönüşümle TOKİ tarafından yeniden inşa edilecek.

Elazığ’da Depremin Ardından Kalıcı Konutlar Hızla Yükseliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 6 Şubatta Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Elazığ’da temelleri atılan TOKİ konutlarında çalışmalar devam ediyor.

Pırlanta 2 Ekmek Dünyası, Bizmişen TOKİ Girişinde Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Başak MERAL GÜNDÜZ/Ataşehir mahallesi güney çevre yolu Bizmişen Toki girişindeki Pırlanta2 Ekmek Dünyası Unlu Mamülleri yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Doğanşehir'deki kalıcı konutlar hızla yükseliyor

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde depremzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşasına başlanan 952 kalıcı konut çalışmaları aralıksız sürüyor.

TOKİ’lerde Kayıp Seçmen

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Elazığ’da yapılan TOKİ konutlarında oturan bazı vatandaşların ikametgâhlarını değiştirmediği için sorun yaşandığı ifade eden Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse,  TOKİ konutlarında oturan bazı vatandaşlarımızın  ikametgâhlarını yeni taşındıkları adrese taşımadıkları için oylarının çıkmadığını ifade etti. 

Erbakan’ı Dinlemek Lazım

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhur İttifakının cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,  geçtiğimiz haftalarda TOKİ tarafından anahtar teslimi yapılan ve yeni konutların temel atma törenine katılma amacıyla ilimizde gelerek halkımızla buluşmuşlardı.

Yasemin Açık: 'Bana Güç Veren Hemşehrilerim Var'

Bağımsız Milletvekili Adaylığını açıklamasının ardından hemşerilerinin desteğini almak için şehrin her noktasına ulaşmaya çalışan Prof. Dr. Yasemin Açık, Aksaray TOKİ konutları site sakinleri tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.

Işıkver: 'TOKİ Konutlarındaki Tüm Eksiklikler Giderilecek'

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver, 2020 yılında meydana gelen Elazığ merkezli 6,8 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından TOKİ marifetiyle yapılan 24 bin 83 konutun şehrimizde güvenli yaşam alanı oluşturduğunu belirterek, “Ancak bu konutlardaki çevre düzenlemesi, altyapı, sosyal donatı ve binalarda yaşanan bir takım eksiklikler halkımızı huzursun etmesin. 14 Mayıs sonrası ilk 5 ay içerisinde tüm bu sorunların üstesinden gelebilecek dirayete sahibiz” dedi.

TOKİ sakinlerini ziyaret eden CHP Milletvekili Gürsel Erol’a sevgi seli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bayramın birinci gününde de vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

84 Köy Konutu İçin Kura Çekimi Başladı

Elazığ’da meydana gelen deprem afetleri nedeniyle; evleri hasar görüp hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için köy toplu alanlarında Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) afet konutları yapılarak teslim aşamasına geldi.

Cumhurbaşkanı tarafından Elazığ’da temelleri atılan TOKİ konutlarında çalışmalar sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Elazığ'da temelleri atılan TOKİ konutlarında çalışmalar hızla devam ediyor.

Elazığlılar Dikkat! TOKİ'den Yeni Kampanya

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ev, iş yeri ve arsa almış vatandaşlara yönelik indirim kampanyası başlatıyor. Kampanya kapsamında konut ve iş yeri için peşin ödemelerde yüzde 25, arsa için yüzde 12,5 indirim sağlanacak.

Elazığ'da TOKİ Konutlarının Ücretleri Silinecek mi?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol TOKİ deprem konutları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sadıkoğlu'ndan yerelden tedarik vurgusu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'AFAD, Kızılay ve TOKİ başta olmak üzere birçok kuruluşun faaliyetlerinde ürün tedarikini ilimizden yapmaları işletmelerin ayağa kalkmasında krediden daha değerli olacaktır' dedi.

Rahat Olun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TOKİ temel atma ve iftar programı sebebiyle ilimize gelmesi, seçim sürecine denk geldiği için seçmenler kadar aday adaylarını da heyecanlandırdı.

Malatya'daki TOKİ konutları için çalışmalar sürüyor

Malatya'da depremzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek kalıcı konutlar için çalışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ’da depremzedelere seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Coğrafyamızı değiştiremeyeceğimize göre kendimizi buna göre değiştirmemiz gerekiyor. TOKİ vasıtasıyla 1,2 milyon kentsel dönüşüm projeleriyle 3,3 milyon insanı güvenli evlere taşıdık. Şehirlerimizi felaketlere karşı dirençli hale getirdik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da Temel Atma ve Anahtar Teslim Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programı kapsamında Elazığ’a gelerek Abdullahpaşa Mahallesi’ndeki TOKİ alanında temel atma törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Temel Atma Töreninde Elazığlılara Sesleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programı kapsamında Elazığ’a gelerek Abdullahpaşa Mahallesi’ndeki TOKİ alanında temel atma törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ Programı Belli Oldu

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1 Nisan Cumartesi günü gerçekleştireceği Elazığ ziyaretine Elazığlı vatandaşları davet ederek Abdullahpaşa Mahallesi’nde TOKİ konutları temel atma törenine davet etti.

Malatya'da 952 TOKİ konutu için temel atıldı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde depremzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek 952 kalıcı konutun temelleri atıldı.

Dambük ve Dallıca Köy Konutlarının Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Dambük ve Dallıca Köylerinden hak sahibi olan afetzedelerin konutları 30.03.2023– 15.05.2023 tarihleri arasında teslim edilecek

Erol: 'TOKİ Artık 2+1 Konut Yapmayacak'

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kanal Fırat ve Kanal 23 ortak canlı yayınında kendisinin de yer aldığı TBMM Deprem Araştırma Komisyonunun yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Zelyurt, kalıcı konut inşaatında incelemelerde bulundu

Malatya'nın Doğanşehir İlçe Belediye Başkanı Durali Zelyurt, TOKİ tarafından yapımına devam edilen kalıcı konut inşaatında incelemelerde bulundu.

İlgisizlik mi Vurdumduymazlık mı?

Elazığ’da 18 ay önce konutlarına yerleşen Rüstempaşa 2.etap TOKİ sakinleri, yaşanan sorunların çözümü için muhatap bulamamaları nedeniyle sıkıntılı. Toplam 303 daire ve 95 tane dükkânın bulunduğu konutların 3 blok ve 80 dairesi, kazanların çürümesi ve arızalanması nedeniyle yaklaşık 43 gündür ısınamazken, asansör ve otopark kapılarının arızalarının giderilememesi mağduriyetlerin artarak devam etmesine sebep oluyor.

Doğruya Doğru… 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İsmail Küçükkaya’nın ‘Yeni Bir Sabah’ Programına katılarak sorularını yanıtladı. 

Kentsel Dönüşümde Kira Desteği Artıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesindeki çalışmalara ilişkin son durumu CNN Türk'te değerlendirdi. Bakan Kurum, "11 ilimizde 143 bin TOKİ konutumuz vardı. 1 tane vatandaşımızın burnu kanamadı. Hasar alan binalar elbette oldu ancak yıkılan binamız yok." dedi. Bakan Kurum ayrıca, "Kira yardımlarını artıracağız. İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinde kira desteğini 3 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Ankara'da Bursa'da Antalya'da İzmir'de 3 bin liraya çıkarıyoruz. Diğer büyükşehirlerde 2 bin 500 liraya, diğer illerde 2 bin liraya çıkarıyoruz. Nisan ayından itibaren yardımları hesaplara yatıracağız." ifadelerini kullandı.

Depremde TOKİ farkı

İnşaat Mühendisleri Odası Elazığ temsilcisi Hıdır Kaya, kentte bulunan eski yapılarda insanların korkarak oturduğunu, fakat TOKİ’de kalanların hiçbir çekince duymadan evlerinde güvenle oturduğunu söyledi.