Proje Haberleri

Proje Haberleri

Prof. Dr. Bilal Çoban ‘Kovancılar’ın Kurtuluş Planı’ İsimli Çalışmasını Açıkladı

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) olarak Elazığ’ın Kurtuluş Planı kapsamında çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Bilal Çoban 2034 yılına kadar şehrin bölgesel kalkınmasına katkı sunacak projelerini basınla paylaşmaya devam ediyor.

Elazığ Depremi İnşaat Sektörüne Önemli Bir Proje Kazandırdı

Erzurum Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim dalı Dr. ÖĞR. Üyesi Dilek Okuyucu ve ekibi sadece yazın dökülebilen betonarme yapıları kış aylarında da döktü. Bu alanda yaptıkları çalışmanın dünyada bir ilk olduğunu belirten Okuyucu, “Testler bize şunu gösterdi bizim yöntemlerimizle kışın yapılacak olan betonarme yapılarda kiriş türü elemanlarda kış ve yazın dayanım bakımından bir farklılık yok. Davranış bakımından yani çatlak oluşumları ve aynı yük altındaki çökme değerleri çok az farklılıklar gösterdi. Bunlar çok büyük farklar değil. Bu anlamda yaptığımız deneyler dünyada bir ilk oldu” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti MKYK'yı topluyor!

AK Parti MKYK toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek. Toplantıda son günlerin en gündem konuları olan KPSS skandalı, cemevi provokasyonları, dar gelirli vatandaşların alım gücünün artırılmasına yönelik çalışmalar ve sosyal konut projesi ele alınacak.

Sosyal konut projesinin detayları netleşmeye başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan 81 ilde geniş kapsamlı sosyal konut projesi sayesinde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için detaylar netleşmeye başladı. Ev almaya hak kazananlar 20 yıla varan vade seçenekleriyle kira öder gibi ev taksiti ödeyecek. Peşinat tutarının ise ev fiyatının yüzde 10'u civarında olması bekleniyor.

İl Başkanı Akın Projelerini Açıkladı

Elazığ’ın kalkınma planını açıklayan Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, partilerinin odağında insana hizmet olduğunu kaydetti. Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, partisinin Elazığ’ın kalkınması için hazırladığı projeleri paylaştı.

‘Doğa Dostu Bisiklet Yolları’ Projesinde Çalışmalar İlerliyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın, 11 Ana Başlıkta 100 Proje’si içerisinde yer alan “Doğa Dostu Bisiklet Yolları” projesinin çalışmaları kapsamında bisiklet yolu ve kaldırım düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Proje Hazırlama Eğitimleri Başlıyor

KOBİ’lerin yararlanıcısı olduğu Fırat Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Turizm, İhracat ve Tarımın Geliştirilmesi Finansman Desteği Programı’nın proje başvurusu hazırlama eğitimi online olarak 4 Ağustos 2022, Perşembe Günü Saat 14:00’de gerçekleştirilecektir. Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek etkinlik Ajansın youtube kanalından da takip edilebilecektir.

Tarihi Çarşıda Çalışmalar Hızla İlerliyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "Ticaret Doğduğu Sokaklara Geri Dönüyor Projesi" kapsamındaki "Çarşı Mahallesi-Sakarya Caddesi, Belediye Sokak, Saray Cami Meydanı ve Belediye İş Merkezi Üstü Sokak Sağlıklaştırma Projesi"ne ilişkin yapım çalışmaları başladı.

Süt Üreticilerine Sağım Makinesi Desteği…

Kırsalda yaşayan süt üreticilerine ekonomik ve sosyal anlamda destek vermek ve üzerindeki iş yükünü azaltmak amacıyla hazırlanan ve DAP İdaresi Başkanlığınca p hibe ile finansman sağlanan proje kapsamında Arıcak, Alacakaya ve Baskil İlçelerinde süt sağım makineleri sahiplerine teslim edildi.

İl Başkanı Akın: 'Elazığ Kalkınma Planını Açıklıyoruz'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Elazığ'ın sorunlarının çözümü noktasında hazırladıkları 14 projeyi 3 Ağustos Çarşamba Günü kamuoyuna duyuracaklarını açıkladı.

Elazığ Gençlik Merkezi, Teknofest’te finalde

Ordu’da yapılan Teknofest final yarışmalarında Elazığ Gençlik Merkezi, Parksis projesiyle finale yükseldi

Elazığ İl Özel İdaresi Yeni Sulama Projelerini Gerçekleştirmeye Devam Ediyor

Elazığ İl Özel İdaresi şehir genelinde sulanabilir tarım alanlarını artırmak amacıyla sulama projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Bakan Kurum: 'Asgari Ücretliyi Ev Sahibi Yapacağız’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, hükümetin yeni konut projesi hakkında konuşarak dar gelirli haneleri ev sahibi yapmayı amaçlayan proje ile bir asgari ücretli hanenin kolayca konut sahibi olabileceğini söyledi.

Örnek Proje Elazığ’dan Başlıyor

Elazığ Kantinciler Esnaf Dayanışma Derneği girişimleriyle ilimizdeki tüm kantinlerinde çölyak hastası öğrencilerinde kantinlerde tost ve diğer yiyecekleri yemesi sağlanacak.

Elazığ’da 52 üreticiye süt sağım makinası dağıtıldı

Elazığ'ın 2 ilçesinde yüzde70 hibe ile finansman sağlanan proje neticesinde 52 yetiştiriciye süt sağım makinası dağıtıldı.

Başkan Şerifoğulları, Kent Meydanı Projesinde Devam Eden Çalışmaları İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yapı devam eden Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Fırat Üniversitesi Elazığ’ı Yazılım Üssü Haline Getirmekte Kararlı

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Ulaş yürütücülüğünde, Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim üyeleri Doç. Dr. Murat Karabatak, Dr. Öğretim üyesi Yunus Santur ile Arş. Gör. Dr. Ferhat Uçar tarafından hazırlanan “Code-23 Fırat Yazılım Atölyesi” Projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye uygun bulundu. Proje ile yazılım firmalarının uzaktan çalışma uyumluluğu ile Elazığ’da nitelikli istihdam artacak, Elazığ’ın bir yazılım üssü olma potansiyeli ortaya çıkacak.

Kaçıncı Müjde!

Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. 81 ilde Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi başlatılacak.

Altyapı Start Alıyor

Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın “siyasi hayatıma mal olsa bile yapacağım” diyerek başlattığı Elazığ'ın içme suyu, yağmurlama ve kanalizasyon şebekelerinin tümüyle yenilenmesi amacıyla gerçekleştirilen altyapı ihalesinin birinci kısmını Elazığlı firma Ziver İnşaat almış ve sözleşme imzalanmıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan ikinci kısım altyapı ihalesini de yine Elazığ'ın başarılı altyapı firmalarından Alken İnşaat almıştı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile Alken İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Altıngök arasında imzalanan sözleşme ile ikinci altyapı çalışmasının da startı verilmiş oldu.

Proje Karnemiz Zayıf

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Ağın, Alacakaya, Arıcak ve Sivrice ilçelerine noterliklerin açılacağı bilgisini duyurmuştu.

Şehit Faruk Barut Çok Programlı Anadolu Lisesinde Avrupa Standartları

  "Elazığ’da Yaşlı ve Hasta Bakımında Avrupa Standartları ve İstihdam İlişkisi ‘’ isimli proje kapsamında Almanya ve Macaristan'daki eğitimlere katıldı.

Prof. Dr. Bilal Çoban 'Baskil'in Kurtuluş Planı'nı açıkladı

"2023 Türkiye, 2034 Elazığ" sloganıyla Elazığ'ın Kurtuluş Planı çerçevesinde projelerini paylaşmaya devam eden HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban bu hafta da 2034 Baskil isimli projelerini paylaştı.

Elazığ İl Özel İdaresi, yeni tarımsal sulama projelerini hayata geçiriyor

Elazığ İl Özel İdaresi şehrimizde sulanabilir tarım alanlarını ve tarımsal ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla yeni tarımsal sulama projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Ankara’dan gelen gençler Elazığ’ı gezdi

Ankara’dan Elazığ’a “Biz Bir Takımız” projesi kapsamında gelen gençler, şehri gezerek kültürünü tanıma fırsatı buldu

Elazığ Besi OSB Projesi, OSB-2 Programı Kapsamına Alındı

Elazığ Ticaret Borsası koordinasyonunda projesi hazırlanan, Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB Projesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yatırım programında yer alan Tarıma Dayalı İhtisas OSB-2 Programı kapsamında alt proje olarak kabul edildi.

Elazığ'da 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesi

Elazığ'da jandarma tarafından 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesi çerçevesinde bilgilendirme çalışmaları sürüyor.

Erol, Bakan mı Oluyor?

Ekonomi Masası’nı Elazığ’da toplayan CHP’nin ülke ve şehir ekonomisini canlandıracak projeleri yanında Genel Başkan Yardımcısı Ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın kabinede Elazığlı bakanın olacağını ifade etmesi şehirde heyecan oluşturdu.

Şehrin Kalbinin Attığı Saray Cami Çevresi Yenileniyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "Ticaret Doğduğu Sokaklara Geri Dönüyor Projesi" kapsamında yer alan "Çarşı Mahallesi-Sakarya Caddesi, Belediye Sokak, Saray Cami Meydanı ve Belediye İş Merkezi Üstü Sokak Sağlıklaştırma Projesi"ne ilişkin çalışmalara başlanılıyor.

Vekil Değil Bakan İçin…

CHP’nin ekonomi masasının Elazığ’da kurulması önemli. Her ne kadar proje çok sayıda ili kapsıyor olsa da bunlardan birinin de Elazığ olması, öncelikle CHP Milletvekili Gürsel Erol’un gayretiyle ve CHP genel merkezindeki ağırlığı ile hayata geçen projeler.

Elazığlı 40 genç Rize yolcusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı “Anadoluyuz Biz projesi” kapsamında, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Rize’ye gönderilen gençler, Rize Kültürüne ait yemekleri tadarak, tarihi ve kültürel dokusunu yerinde gezerek yeni arkadaşlıklarla Gönül Köprüsü kurmak için yola çıktılar