Milli Eğitim Bakanı Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Haberleri

Bakan Özer Müjdeyi Verdi, Kreşler Ücretsiz Olacak!

Hürriyet’in geleneksel kahvaltısına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, anaokulu sayısının 9 bin 482’ye, okulöncesi eğitim oranının da yüzde 99’a yükseldiğini açıkladı. Bakan Özer, önümüzdeki eğitim ve öğretim yılından itibaren kreşlerden para alınmayacağını da müjdeledi.

Okulların Kapanacağı Tarih Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı canlı yayında okulların 16 Haziran'da kapatılacağını ve herhangi bir uzatma yapmadıklarını söyledi. Öte yandan Bakan Özer, 28 Mayıs'ta yapılacak 2. tur cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertesi günü olan 29 Mayıs'ta eğitime bir gün ara verileceğini söyledi.

Mahmut Özer'den Öğretmenlere Müjde!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzman öğretmenlik ile ilgili sürecin başladığını duyurdu.

Bütün Öğrencileri Sevindirecek Haber

Meb’den bütün öğrencileri sevindirecek haber; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından duyuruldu. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitedeki öğrenciler önümüzdeki hafta 4 gün tatil yapacak.

45 bin öğretmen ataması yapıldı

Atama bekleyen öğretmenlere bugün itibariyle müjdeli haber verildi. Sözleşmeli Öğretmenlik atama tercih sonuçları canlı yayın eşliğinde aktarıldı. Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer tarafından yapılan konuşma ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan katılım sağladı. Tören ile birlikte yapılan atamalar için atanan kişilerin ismi ekranlarda yer aldı.

Bakan Özer Duyurdu: 45 Bin Engelli Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı bir televizyon yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 45 Bin Engelli Öğretmen atamasının yarın yapılacağını duyuran Bakan Özer, ağırlığı deprem bölgesine vereceklerini belirtti.

Bakan Açıkladı: 15 Mayıs'ta Okullar Tatil

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 15 Mayıs'ta okulların tatil edildiğini açıkladı.

12. Sınıf Öğrencileri Devamsızlıktan Sınıfta Kalmayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 12. sınıf öğrencilerinde devam zorunluluğu kalktığını duyurdu. Bakan Özer, "12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız. Onlar muaf olacaklar" açıklamasında bulundu.

Dersliklere Kurulan Etkileşimli Tahta Sayısı Yıl Sonuna Kadar 620 Bine Ulaşacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim öğretim süreçlerinin teknolojik altyapıyla desteklenmesi amacıyla 2023 yılı sonuna kadar 45 bin yeni etkileşimli tahtanın dersliklere kurulmasıyla birlikte sayının 620 bine ulaşacağını söyledi. Özer, böylece proje çerçevesinde olup aktif olarak kullanılan tüm dersliklerde etkileşimli tahta kurulumunun tamamlanmış olacağını kaydetti.

MEB Duyurdu! İşte Okulların Açılma Tarihi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer açıklamalarında deprem bölgesi Hatay ve Adıyaman’da eğitimin başlayacağını bildirdi.

Depremzede öğrenciler LGS'ye istedikleri ilde girebilecek

Uzunca aradan sonra yüzyüze eğitim-öğretimin başladığı Malatya'da öğrencilerin heyecanına ortak olan Milli Eğitim Bakanı Özer, deprem bölgesinden Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencilerin istedikleri il ve ilçeden sınava katılabileceklerini söyledi.

Depremzede öğrencilerden Bakan Özer'e türkülü karşılama

Malatya'da YKS'ya hazırlanan depremzede öğrencilerin kaldığı eğitim kampını ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrenciler tarafından türkülerle karşılandı.

Bakan Mahmut Özer Açıkladı: '3 Bin 500 Engelli Öğretmen Atanacak'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Başvurular 3-7 Nisan tarihleri arasında alınacak.

LGS 4 Haziran'da yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medyada yaptığı paylaşımında "Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezî sınavı, 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştireceğiz. Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Bakan Özer, Doğanşehir'de konteyner kenti ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde kurulan konteyner kenti ziyaret etti.

Malatya’da 5.6 şiddetinde deprem, 22 bina yıkıldı 1 kişi hayatını kaybetti

Malatya’da 12.04’te meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 22 binanın yıkıldığını, yaralıların olduğunu ifade etti.

Malatya'da 5.6 deprem, 22 bina yıkıldı

Malatya'da 12.04'te meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 22 binanın yıkıldığını, yaralıların olduğunu ifade etti.

Elazığ'da İkinci Dönem Devam Şartı Aranmayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya’da düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep ve Osmaniye’de eğitim öğretime verilen aranın 13 Mart’a, Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da ise bu tarihin 27 Mart tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

10 ilde okullar ne zaman açılacak? Tarihler belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gaziantep ve Osmaniye'de eğitim öğretime 1 Mart'a kadar verilen arayı 13 Mart'a kadar uzattıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde hayatını kaybeden Şeyma'nın annesiyle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da enkaz altında kalarak hayatını kaybeden 23 yaşındaki Elif Nur Şeyma Dalhançer'in annesi Ulviye Dalhançer ile telefonda görüştü. Taziyelerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da Şeyma'nın hatırasını yaşatmak adına, bir okula adının verilmesi için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e talimat verdi.

Bakan Ersoy: 'Malatya'da enkaz çalışmalarına başladık'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya'da AFAD Koordinasyon Merkezinde bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Bakan Ersoy, bugün itibarıyla Malatya'da enkaz kaldırma çalışmalarına başlandığını söyledi.

Elazığ'da okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Özer, "Depremden etkilenen 10 ilde çadır merkezleri, yurtlar, konteyner merkezleri gibi konaklama alanlarını taşımalı eğitim kapsamına aldık." dedi.

Okulların açılma tarihi değişecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların kapanma tarihi değişir mi sorusuna "Duruma bakacağız, 1 Mart tarihini öteleyebiliriz" dedi

Bakan Özer duyurdu! '10 ilimizde eğitim öğretime 1 Mart’a kadar ara veriyoruz'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 10 ilde eğitim öğretime 1 Mart’a kadar ara verildiğini duyurdu.

Bakan Özer'den LGS ve YKS açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası eğitim alanında alınan kararlara ilişkin açıklamada bulundu. Özer, LGS'yi sadece 8'inci sınıfın birinci dönem konularından yapacağız. Yine YKS'de 12'nci sınıfın ikinci dönem konuları sınavda dahil olmayacak dedi.

Bakan Özer'den YGS ve YKS Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası eğitim alanında alınan kararlara ilişkin açıklamada bulundu. Özer, "LGS'yi sadece 8’inci sınıfın birinci dönem konularından yapacağız. Yine YKS'de 12’nci sınıfın ikinci dönem konuları sınavda dahil olmayacak" dedi.

Tatil 20 Şubat'a kadar Uzatıldı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde eğitim öğretime verilen ara bir kez daha uzatıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Tüm Türkiye'de 13 Şubat'a kadar olan tatili 1 hafta daha uzatıyoruz. 20 Şubat itibarıyla 71 ilde eğitim-öğretim başlayacak." ifadelerini kullandı.

Bakan Ersoy: 'Malatya'da ölü sayımız maalesef bin 71'e çıktı'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya'da AFAD Koordinasyon Merkezi'nde bilgilendirme toplantısı yaptı. Burada açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, Malatya'da deprem nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının bin 71''e çıktığını kaydetti.

Eğitimde Güzel İşler

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kapanan köy okullarının açılması yanında önemli müjdeler verdi.

Meslek liselerinden 8 ayda ekonomiye 1 milyar 75 milyon lira katkı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının döner sermaye işletmesi çerçevesinde 2021 yılının ilk sekiz ayına oranla yüzde 243 gelir artışı sağlayıp, 2022 yılının ilk sekiz ayında 1 milyar 75 milyon lira gelir elde ederek yeni bir rekora ulaştığını kaydetti.