Mansur Yavaş Haberleri

Mansur Yavaş Haberleri

HDP, Şerh Koymuş!

2023 yılındaki seçimlere birlikte girmesi beklenen 6'lı ittifakta, Cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmaları günden güne daha da artarak devam ediyor.

‘İnşallah’ Dememiş!

CHP, geçtiğimiz hafta sonu Van'da 'Belediye Başkanları Çalıştayı' düzenlemiş, şehre gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş'la bir esnaf arasında dikkat çeken Demirtaş diyalogu yaşanmış, esnafın "Selahattin Demirtaş'ı da istiyoruz." şeklinde seslenen esnafa "İnşallah" yanıtını vermişti.

Yavaş’ın Hızlı Değişimi

CHP'nin 'Belediye Başkanları Çalıştayı' dolayısıyla bulunduğu Van'da  esnaf ziyaretinde de bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bir vatandaşla diyaloğu gündem oldu.

Kılıçdaroğlu Aday, Nokta…

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu hem 6’lı masanın hem de CHP’nin sürekli gündemindeydi.

Millet İttifakını Ak Parti Büyütüyor

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Ankette Erdoğan'ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konulmuş.

Yavaş’ın Hızlı Yükselişi

MetroPOLL'ün Nisan ayında yaptığı son ankette, Kürt seçmenin MHP kökenli ABB Başkanı Mansur Yavaş'a oy verip vermeyeceği sorusuna da yanıt arandı. Buna göre; üçlü senaryo hesaba katıldığında ilk turda Yavaş yüzde 44, Erdoğan yüzde 34.3, Demirtaş yüzde 13.3 oranında oy alacak. İkinci turda Erdoğan ile Yavaş yarışırsa, Yavaş yüzde 53.9 alırken Erdoğan yüzde 36.5'te kalıyor. Ankete göre, İkinci turda Yavaş, HDP'lilerin yüzde 73.2'sinin, MHP'lilerin yüzde 23.1'inin oyunu alma potansiyeli var.

Yavaş, Anketini Yapmış Bile

Son dönemlerde ismi Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Kürt size oy verir mi?" sorusuna;  "Kürtlerin Mansur Yavaş'a oy verip vermeyeceğini gidin anketçilere sorun" yanıtını vermiş.

Mansur Yavaş: Kürtler de bana oy veriyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı adayı olacak iddialarından rahatsızlık duyduğunu belirtirken, her kesimden oy alabileceği konusunda ise iddialı konuştu.

'Güven Vermiyor'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı aday olarak göstererek tartışmaların fitilini ateşleyen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, katıldığı CNN Türk yayınında İBB başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da konuştu.

Demirtaş’ın Yavaş Yorumu

Yaklaşan seçimlerde Millet İttifakı'nın adayı olarak son günlerde geçmişte MHP'de siyaset yapan Mansur Yavaş'ın ismi ön plana çıkarken cezaevinde bulunan HDP’li Selahattin Demirtaş'a "Kürtler Mansur Yavaş'a oy verir mi?" diye sorulmuş.

Yavaş'tan Adaylık İddialarıyla İlgili İlk Açıklama!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti lideri Meral Akşener'le görüşmesinin ardından cumhurbaşkanı adaylığı iddialarıyla ilgili konuştu.

Konuşmama Kararı

Ankara'da şehit yakınları ve gazilerle iftar programında bir araya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruya cevap verdi.

Özdağ: 'Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sonra En İyi Ak Partilidir'

Zafer Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayının Mansur Yavaş olduğunu açıklayarak gündem yaratan Genel Başkan Ümit Özdağ, Haberler.com'a gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağı iddiaları da sorulan Özdağ, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra en iyi AK Partilidir" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun Yavaş Sınavı

Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda güçlü bir isim olarak öne çıkan İmamoğlu’nun adaylık şansı biterken şimdilerde Yavaş rüzgârı esiyor siyasi kulislerde.

Fatih Erbakan’dan Mansur Yavaş Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Millet İttifakı’nda şimdiden Cumhurbaşkanlığı adaylığı problemi baş gösterdiğini belirterek, Mansur Yavaş’ın adaylığını ihtimal görmediğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi.

Sürpriz Sonuç

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığının gündemde olduğu sırada gerçekleştirilen anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. "Seçimlerde Erdoğan'a karşı muhalefetin çatı adayı olması durumunda Mansur Yavaş'a oy verir misiniz?" diye sorulan ankette Mansur Yavaş 43 ile birinci çıkarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 36.5 oranında oy aldı.

Özdağ’ın Yavaş Çıkışı

"Siyasi omurgasızlarla, HDP'yle masaya oturanlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla, Türk gençlerini aldatanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir” diyerek kurucusu olduğu İYİ Parti'den istifa eden ve ardından Zafer Partisi’ni kurup Genel Başkanı olan Ümit Özdağ, partisinin cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

Büyük sevinç yaşayan öğrencilerden Başkan Yavaş’a teşekkür

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un girişimi üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'da okul yapma kararı almıştı.

Artık Rakipsiz!

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönünde tartışmalar devam ederken Kılıçdaroğlu bir cümle ile iki ismi daha devre dışı bıraktı.

Evet, Mesele Türkiye…

Daha önce " Ben, Cumhurbaşkanı değil başbakan adayıyım" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanının "Kararınızı gözden geçirin, Cumhurbaşkanı adayı olun" çağrısı yapmış. Bu nazik teklif ve öneriye, “Mesele; ben meselesi değil, mesele Türkiye. Kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir Cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz." yanıtını vermiş.

Altaylı’dan Kılıçdaroğlu Çıktı

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair tartışmalar sürerken gazeteci Fatih Altaylı, kişisel Twitter hesabından "Sizce CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak hangisinin kazanma şansı daha yüksek?" sorusunun sorulduğu bir anket yaptı.

Kılıçdaroğlu Niye Bıraksın ki?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın sunduğu 'Az Önce Konuştum' programına konuk oldu.

Akşener’den Kılıçdaroğlu’na Veto

'Başkent Yeni Otobüsleriyle Buluşuyor' programına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a çalışmaları için teşekkür etti.

Türkeş Paylaşılamıyor

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından "Türkeş'in doğum günü" nedeniyle bir etkinlik düzenlenmiş, program esnasında bazı kişiler salona girerek kavga edip arbede çıkarmış ve davetliler arasında çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Ülkücülük ve MHP

Ülkücülüğün MHP kadar diğer partilerde de temsil edilmesi ve Türkeş’in mirasının yine farklı partilerde yaşatılması söylemi, son zamanlarda fiili saldırıya dönüşmüş gibi gözüküyor.

Yavaş’tan Elazığ Paylaşımı

24 Ocak 2020 depremi sonrasında ağır hasarlı oldukları için çok sayıda okul yıkılmasının ardından yeni okul inşaatları devam ediyor.

Elazığ Bir Okul Daha Kazandı

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar alan birçok okul yıkılmıştı. CHP ELAZIĞ Milletvekili Gürsel Erol’un girişimleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi okul yapma kararı almış ve Elazığ’da protokol imzalanmıştı.

Başkanlara Geçit Yok

CHP kaynaklarından Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kesinleştiği haberlerinin ardından Kılıçdaroğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Mansur Yavaş'tan cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili açıklama

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayları arasında olduğu iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, cumhurbaşkanlığı gibi bir hedefe odaklanarak çalışmadığını söyledi. Yavaş, "Öncelikle zengin bir Ankara vaadini yerine getirmeye çalışıyorum. Belediye başkanlığı yaparken başka bir hedefe odaklanmak gibi bir niyetim yok" diye konuştu.

Başkanlar Veto Yedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına aday çıkarmakta zorlanan Millet İttifakı'nda yeni bir krizin eşiğine gelindi.