Maden Haberleri

Maden Haberleri

Para, pul, iğne, yüzük: Bu midelerde ne ararsanız var

 Elazığ’da son 1 yılda çocukların yemek ve nefes borusu ile midesinden çıkartılan madeni para, pil, iğne ve yüzük gibi yabancı cisimler görenleri hayretler içinde bıraktı.

Elazığ'da 7 İlçeye Yeni Kaymakam Atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Elazığ’ın Ağın, Arıcak, Baskil, Kovancılar, Maden, Palu ve Sivrice ilçelerinin kaymakamları değişti.

Milletvekili Erol, Maden’deki Sorunları, Enerji Bakan’ı Dönmez’e Sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Yıldızlar SSS Holding’e bağlı bakır işletmesinin atıklarından dolayı 'doğal olmayan afet'e maruz kalan Maden’deki sorunları Enerji Bakan’ı Fatih Dönmez’in yanıtlaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi verdi.

Hemşehrimiz Kazım Özgür, MAPEG Genel Müdür Yardımcılığı Görevine Atandı

EÜAŞ Genel Müdür Yardımcısı Elazığlı hemşehrimiz Kazım Özgür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Maden ve Petrol İşletmeleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Ulaşım Sorunu Yapılan Köprüyle Çözüldü

Elazığ İl Özel İdaresi Maden ilçesinde yıllardır ulaşımda zorluk yaşayan vatandaşların sorununu köprü yaparak çözüme kavuşturdu.

Depremzedeler göl manzaralı çelik konstrüksiyonlu konutlarına yerleşti

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından vatandaşlar Gezin köyünde yaptırılan göl manzaralı çelik konstrüksiyonlu evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Başkan Işıkver'den Sivrice, Maden ve Ağın Müjdesi

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, MYK Üyesi Alper Erdem ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığını ziyaret ederek Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut ile bir araya geldiler.

Milletvekili Erol, Maden İlçesine Bağlı Köyleri Ziyaret Ederek Sorun ve Talepleri Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Maden ilçesine bağlı Plaj, Hatun, Bahçedere ve Durmuştepe köylerine ziyarette Bulundu.

Milletvekili Erol: ‘Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı Yaptığımızda Elazığ’ın Tüm Sorunlarını Çözeceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Maden ilçesine bağlı Gezin Plaj Köy’e ziyarette bulundu.

Milletvekili Demirbağ Maden İlçesini Ziyaret Etti

Elazığ’ ziyaretlerini sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ beraberindeki heyet ile birlikte Maden ilçesini ziyaret ettirdi. Milletvekili Demirbağ Maden Devlet Hastanesi’ne de giderek başhekim ve hastane personellerini ziyaret etti.

Prof. Dr. Günbey: ‘Söz Veriyorum Fabrikayı Tekrar Faaliyete Koyacağım’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Madenli Hemşehrilerine söz vererek, 'İktidara gelir gelmez bir Madenli olarak söz veriyorum fabrikayı tekrar faaliyete koyacağım' dedi.

İl Başkanı Akın: ‘Elazığ, Elektrikli Kara ve Hava Araçları Üretim Üssü olabilir’

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, 'Elazığ'a sınıf atlatacak proje' olarak elektrik motoru ve batarya fabrikası kurulması önerisinde bulundu.

Fırat’ı da Yok Ettiler

Ülkemizde halkın en hassas olduğu konulardan biri de maden çıkartılması adına tabiatın, ormanın tahrip edilmesi ve atıkların çevreye verdiği zarar.

Tarihi Maden Hükümet Konağının Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor

Türkiye’nin en eski mülki idare binası olan 260 yıllık tarihi Maden Hükümet Konağında restorasyon çalışmaları sürüyor.

Elazığ'a Turizm Tesisi Kazandırılıyor...

Son dakika: Elazığ'ın Maden/Gezin bölgesinde bulunan eski İLBANK tesisi yatırım şartıyla ihaleye çıkıyor.

Maden İlçesinde Diş Protez Laboratuvarı Açıldı

Elazığ’ın Maden ilçesindeki devlet hastanesi bünyesinde Diş Protez Laboratuvarı düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

İlçenin Simgesi Oldular...

Milattan önce ilk madenin işlendiği yer olarak bilinen Elazığ’ın Maden ilçesinde yapılan tarihi izole bacaları, günümüze kadar varlığını koruyor. Son zamanlarda MTA tarafından yapılan inceleme ve saha çalışmalarında cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bulunan ilçede vatandaşlar, maden bacalarının restore edilmesini istiyor.

164 Konutun Hak Sahipleri Belli Oldu

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü tarafından Maden ve Kovancılar İlçelerinde, Akçakiraz, Yurtbaşı, Yazıkonak Beldelerinde ve Şeyhhacı köyünde yer seçimi yapılan ve hak sahibi olan vatandaşlar için yapılan kura çekiminin sonuçları açıklandı.

Mahkeme Maden’deki Vatandaşları Haklı Buldu

Elazığ Maden İlçesi Çayırköy mezrasında yaşayan vatandaşlar Elazığ Cumhuriyet Savcılığı’na maden arama kaynaklı yapılan dinamit patlamalarından dolayı 30 evin zarar gördüğü ve su kaynaklarının kuruduğu ileri sürülmüştü. Mahkeme Madenli vatandaşları haklı bularak çalışmaları durdurdu.

Türkiye’nin en büyük maden rezervi bulunmuştu, vatandaşlar ihale sonucunu bekliyor

Yaklaşık bir yıldır Elazığ'da çalışmalarını sürdüren Maden Tetkik ve Arama (MTA) tarafından yapılan inceleme ve saha çalışmalarında, cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bulunmuştu. Maden rezervinin çıkarılması için yapılan ihalenin iptal edilmesinin ardından bölge halkı, sürecin tamamlanmasını bekliyor.

Elazığ'da 3.5 büyüklüğünde deprem

Elazığ'ın Maden ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ziver, Zirvede

İlimizin saygın firması Ziver Holding, otoyol, baraj,  köprü, konut, altyapı, kamu binası ve  havacılık sektöründeki başarılarına madencilik sahasını da ekleyerek faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor.

Bingöl Ekonomisi Şahlanacak

Bingöl’ün Karlıova İlçesi sınırlarında keşfedilen ve Türkiye’nin en büyük maden rezervlerinden biri olan 78 Milyon Ton Kömür Rezervinin işletme ihalesi gerçekleştirildi.

Saadet Partisi’nde Görev Değişimi

Saadet Partisi Maden İlçe Başkanlığında görev değişikliğine gidildi. 

MHP Elazığ İl Teşkilatı İlçelerde Program Düzenledi

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ il teşkilatı tarafından “adım adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısı” Sivrice, Maden, Palu ve Kovancılar ilçelerinde gerçekleştirildi.

Avrupa (Almanya) Modeli İSG Eğitimleri Tamamlandı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Çevrimiçi Etkileşimli Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS) Projemiz kapsamında Avrupa İSG (Almanya) Modeli Sempozyumu final eğitimi ve sertifika töreni gerçekleşti. 5 Gün boyunca devam eden eğitime katılan İSG Uzmanlarına, Elazığ TSO Meclis Başkan Yrd. Veli Aksu tarafından sertifikaları takdim edildi. Sertifika töreninin ardından gerçekleştirilen Sempozyum Kapanış Toplantısı, İlimizde Faaliyet gösteren Maden, Mermer ve Taş Ocağı şirket yetkilileri, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, İSG uzmanları ve Proje Yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

Maden’de Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı

Tuba Turhan-Seren Taş/Maden’de Robotik Kodlama Atölyesi’nin açılışı büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Dar Sokaklardaki Çöpler ’Kadrolu Eşeklere’ Emanet

Elazığ’ın Maden ilçesinde çöp arabasının girmediği sokaklardaki çöpler, ilçe kurulduğundan itibaren Maden İlçe Belediyesi bünyesine kadrolu olarak alınan eşeklerle tarafından toplanıyor.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü 70 Sözleşmeli Personel Alacak

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün 70 Sözleşmeli Personel alacağı öğrenildi.

Hemşehrimiz Yıldırım'a MTA'da Önemli Görev

Elazığlı hemşehrimiz Dr. Nail Yıldırım, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü görevine atandı