Kömürhan Köprüsü Haberleri

Kömürhan Köprüsü Haberleri

Kömürhan Bir Markadır

Hem şehirde hem de dışarda yaşayan hemşerilerimizin vazgeçemedikleri iki ritüelleri var. Biri köfteciler sokağında köfte yemek, diğeri de Kömürhan’da kavurma.

Elazığ'da Hız İhlali Tespit Sistemi Uygulanmaya Başlandı

Elazığ Kömürhan Köprüsü ile Malatya Pütürge Kavşağı arasında “Ortalama Hız İhlali Tespit Sistemi” uygulanmaya başlandı. Kurban Bayramı öncesi ve sonrası bu güzergahları kullanacak vatandaşlarımızı hız kontrollerini sağlamaları için bilgilendiriyoruz.

Bu Israr Niye?

ÜLKE EKONOMİK DARBOĞAZDAN GEÇERKEN VE İNSANLARIMIZ CİDDİ ANLAMDA GEÇİM SIKINTISI YAŞARKEN, ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTIRACAK SANAYİ VE TARIMSAL ÜRETİM İLE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE TEKNOFEST YATIRIMLARI YAPMAK  YERİNE, ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK MASTER PLANI KAPSAMINDA 198 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPILACAĞININ  AÇIKLANMASI, BETONA YATIRIM SİYASETİNİN DEVAM EDECEĞİNİN VE EKONOMİK SORUNLARLA BİRLİKTE ENFLASYONUN DAHA DA ÇOK ARTACAĞININ İŞARETİ OLDU.

Kömürhan Köprüsü Işıklandırmasıyla Görsel Şölen Sunuyor

16 şehri birbirine bağlayan Kömürhan Köprüsü, gece ışıklandırmasıyla görsel şölen sunuyor. Dünyada orta açıklığı ile 4. sırada yer alan Kömürhan Köprüsü, rengarenk ışıklardırmasıyla eşsiz görüntüler oluşturuyor.

Çelik Miktarı İle Eyfel’e Eşdeğer Kömürhan Köprüsü’nde Günbatımı Güzelliği

16 şehri birbirine bağlayan, Eyfel Kulesi'nde kullanılan çelik miktarına eşit olan 7 bin ton çelik kullanılan ve aynı zamanda dünyada orta açıklığı ile 4. sırada yer alan Kömürhan Köprüsü, günbatımı ile eşsiz görüntüler oluşturdu.

Milletvekili Erol: 'Pertek Köprüsü Acil Bir İhtiyaçtır'

Ulaştırma Bakanlığı'nın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söz alan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: 'Pertek Köprüsü hem Tunceli için hem Elâzığ için hem Karadeniz için önemli bir güzergâhtır, önemli bir projedir; bu konuda Bakanlığınızın ve Karayolları Genel Müdürlüğünüzün ilgisini bekliyoruz' dedi.

Elazığ-Malatya Karayolu, Artık Daha Konforlu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Orta Anadolu ve Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayan yollar üzerinde stratejik konuma sahip olan 660 metre uzunluğundaki Kömürhan Köprüsü, açıldığı 2 Ocak'tan bu yana sürücülere güvenli yol imkanı sunarak mesafe ve konfor kolaylığı sağlıyor.

Dağ keçilerini gören sürücüden güldüren seslenme

 Dağ keçilerinin, Elazığ’da 16 şehri birbirine bağlayan Kömürhan Köprüsü mevkiinde taşlarla oluşturulan Türk bayrağı ile bir kareye girmesi güzel görüntü oluşturdu. Bu sırada bölgeden geçen bir bir sürücünün keçilere seslenmesi gülüşmelere neden oldu.

İkinci Adil Vakası

Ülkemizde son yıllarda çok önemli ve tarihi hizmetler yapılıyor. Özellikle ulaşım projeler hayatı kolay hale getirilirken geçiş garantili olarak yüklenici firmalara inşa ettirilen otoyol ve köprülerin geçiş fiyatları da sıklıkla tartışılıyordu.

Kavurmacılar Unutuldu mu?

Elazığ’ın acil çözüm bekleyen ve çözüldüğü takdirde şehrin milyonlarca kazanımı olacak projelerinin yerinde saymasına ve ödenek yetersizliği gerekçe gösterilerek, herhangi bir ilerleme yaşanmamasına rağmen çok acil ve zaruri olmayan projelere önemli miktarda kaynak aktarılmasını Hakimiyet Gazetesi olarak defalarca dile getirmiştik.

Bakan Karaismailoğlu: 'Elazığ Kömürhan Köprüsü ile 16 ili birbirine bağladık'

Attıkları dev adımlarla bölünmüş yol uzunluğunu 6 bin kilometrelerden 28 bin 200 kilometrenin üzerine çıkardıklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türkiye’yi konforlu, güvenli, hızlı ulaşımla tanıştırdık. 2003 yılında 83 adet tünelimiz varken, bugün bu sayıyı 435 ’e yükselttik. 50 kilometre olan tünel uzunluğumuzu ise 590 kilometreye çıkardık, 3 bin 469 adet köprü ve viyadük yaptık. Köprü ve viyadüklerimizin uzunluğunu ise 700 kilometreye ulaştırdık” dedi.

Milletvekili Bulut: 'Bugün eleştirileri yapılanlar üzerinden alıyoruz'

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un Kömürhan Köprüsü'ne yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Milletvekili Bulut yaptığı açıklamada, Kömürhan Köprüsü'nün kendi sınıfında dünyada ilk dört sırada olduğunu söyledi.

Elazığ, Erdoğan'ın gündeminde

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı 2 saat sürdü. 

Mehmetçikten bayrak hassasiyeti

Elazığ’da Kömürhan Köprüsü açılışı sonrasında Türk Bayrağının katlanmaya çalışırken yere değdiğini gören Mehmetçik, yardım ederek bayrağı usulüne göre yere değdirmeden katladı.

Kömürhan Köprüsü sosyal medyada gündem oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve açılışı gerçekleştirilen “Kömürhan Köprüsü”, açılışının yapılmasının ardından sosyal paylaşım sitelerinde gündemin en çok konuşulan konusu oldu.

720 milyon lira maliyetli yeni Kömürhan Köprüsü açıldı

Elazığ ve Malatya'nın bağlantısında yer alan 16 ile geçişi sağlayan 2 bin 400 metrelik iki tüneli ile ve dünyada orta açıklığı ile 4. sırada yer alan, aynı zamanda Eyfel Kulesi'yle aynı miktarda çelik kullanılan Kömürhan Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Bakan Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla açıldı.

Yeni Kömürhan Köprüsü açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yeni Kömürhan köprüsü açılışı için Elazığ’a geldi.

16 ili bağlayan yeni Kömürhan Köprüsü yarın açılıyor

Elazığ ve Malatya'nın bağlantı noktası olan 2 bin 400 metrelik iki tüneli ile ve dünyada orta açıklığı ile 4. sırada yer alan, aynı zamanda Eyfel Kulesi'yle aynı miktarda çelik kullanılan Kömürhan Köprüsü, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılıyor.

2 bin 400 metre tünelle bağlanan Kömürhan Köprüsü açılışa hazır

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Orta Anadolu Ege ve Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayan Malatya ile Elazığ arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde Tek pilonlu ve orta açıklığının 380 metre olması sebebiyle Dünya literatüründe de 4. sırada yerini alan Kömürhan Köprüsü, tünellerdeki çalışmaların da tamamlanmasıyla açılışa hazır hale getirildi.

Yeni Kömürhan Köprüsü ve tüneli açılış için gün sayıyor

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ulaşım yatırımları arasında yer alan Malatya ve Elazığ dahil bölgedeki 16 il için geçiş noktası konumunda yer alan Yeni Kömürhan Köprüsü açılış için gün sayıyor. 26 Aralık günü açılması planlanan köprü ve tünel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevrim için katılımı ile hizmete açılacağı belirtildi.

Bakan Karaismailoğlu'ndan Kömürhan Köprüsü açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının 2021 yılı bütçe görüşmelerinde konuştu.

MÜJDE GELECEK Mİ?

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜNDE YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE TEPKİ ÇEKEN ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU CUMARTESİ GÜNÜ İLİMİZE GELİYOR. KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ VE TÜNELLERİNDE YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE PROJENİN MALATYA İÇİN YAPILDIĞINI VE SADECE MALATYA VURGUSU YAPTIĞI İÇİN TEPKİ ALAN BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NUN İLİMİZİ ZİYARETİ ESNASINDA MİLLETVEKİLLERİ VE AK PARTİ İL BAŞKANI’NIN DA TALEBİ ÜZERİNE PERTEK KÖPRÜSÜ MÜJDESİ VERMESİ BEKLENİYOR.

EROL:“ELAZIĞ’IN İHTİYACI OLAN PARA KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜNE AKTARILDI”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yaptığı açıklamada,“Elazığ’da muhalefet partisinin milletvekili olarak sürekli iktidarın uygulamalarını ve AKP’li Elazığ Milletvekillerinin açıklamalarını her platforma eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Fakat Elazığ adına büyük üzüntü duyduğum öyle şeyler yapıp, öyle şeyler söylüyorlar ki cevap vermemek konuşmamak mümkün değil.”dedi.

PERTEK'TEN NE HABER?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımında sona gelinen Kömürhan Köprüsü’nde incelemelerde bulundu İlimiz Milletvekili Zülfü Demirbağ her ne kadar “leyim” dese de (kelimenin aslı lehimdir ve demirleri birleştirmek için değil teneke ve kablo türü hafif metalleri birbirine yapıştırma işlemidir) son kaynağı yaparak köprünün iki ucunu birleştirmiş oldu.

KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ BAĞLANTI TÜNELİ'NE ŞEHİDİMİZİN İSMİ VERİLECEK

2015 yılında Batman'da eylem planlayan teröristleri etkisiz hale getiren ve bu çatışmada şehit düşen Elazığlı hemşehrimiz Komiser Yardımcısı Burhan Gatfar'ın ismi Kömürhan Köprüsü bağlantı tünelinde yaşatılacak.

Binali Yıldırım: "Bu proje Türk mühendislerin alın terinin ürünüdür"

Elazığ ve Malatya arasında yapımı devam eden Kömürhan Köprüsü'nde incelemelerde bulunan eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Bu proje Türk mühendislerin alın terinin ürünüdür. A’dan Z’ye tamamen kendi insanımızın projelendirdiği bir eserdir" dedi.

Köprü ve viyadük çalışmasında vinç devrildi:1 ölü

Elazığ-Malatya arasında yapımı süren Kömürhan köprüsü ve viyadük çalışması sırasında vincin devrilmesi sonucu 1 işçi hayatını kaybetti.

KÖPRÜ FANTAZİSİ

ULUOVA VE KUZOVA’DA TOPRAK, HAMZABEY İÇME SUYU BARAJI İLE ŞEHİR HALKI SUYA HASRETKEN KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ’NE MİLYONLARIN AKTARILMASI TEPKİLERE YOL AÇTI

ÖDENEKLER İÇME SUYUNA

NE KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ VE TÜNELİ, NE HARPUT’TAKİ DİYANET KÜLLİYESİ NE İPEKYOLU NE DUBLE YOLLAR NE DE APAR TOPAR YIKILAN STADYUM… ELAZIĞ’IN EN HAYATİ VE EKONOMİK GERİ DÖNÜŞÜMÜ OLAN PROJELERİ; HAMZABEY İÇME SUYU İLE ULUOVA VE KUZOVA SULAMA PROJELERİ. VATANDAŞLAR YILAN HİKÂYESİNE DÖNEN BU PROJELERİN ARTIK TAMAMLANMASI İÇİN GEREKİRSE DİĞER TÜM PROJELERİN ÖDENEKLERİNİN DSİ’NİN BU PROJELERİNE AKITILMASI GEREKTİĞİNE DİKKAT ÇEKİYORLAR