Keban Haberleri

Keban Haberleri

22 Mayıs Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: "Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak geçeceği; yağışların Tunceli çevreleri ile Malatya ve Elazığ'ın kuzey kesimlerinde (Arapgir, Arguvan, Hekimhan, Ağın, Keban) yer yer kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir." denildi.

Tabiatla Kumar Olmaz: Elazığ’da 100 Milyon Liralık Zarar

Keban Baraj Gölü havzasında risk alarak ekin eken yüzlerce çiftçinin ektiği alanlar su altında kaldı. Köylülerin milyonlarca lirası boşa giderken ekonomiye zararı ise yaklaşık 100 milyon lira olduğu tahmin ediliyor.

Ağın, Alacakaya, Arıcak, Keban ve Sivrice Kapsama Alınmadı! Bu İlçeler Üvey Evlat mı?

Dün gece saatlerinde yayımlanan Resmi Gazete kararına göre Elazığ dahil olmak üzere, deprem bölgesinde bulunan 11 ilde çalışan kamu personellerine 6 aylık 2,059,99 TL miktarında ek tazminat ödeneceği bildirildi.

Elazığ'da 1 Buçuk Metre Kocabaş Yılanı Görüntülendi

Elazığ’ın Keban ilçesinde daha çok Orta Doğu ve Orta Asya’da görülen yarı zehirli kocabaş yılanı görüntülendi.

Elazığ'da Enteresan Olay! Su Borusundan Çıkan Cismin Boyu Şaşırttı...

Elazığ’da tıkanan içme suyu borusunu kontrol eden vatandaş,borudan 8 metre ağaçkökü çıkardı. O anlar cep telefonu ile kayıt edildi.

Nurettin Ardıçoğlu Kimdir?

Elazığ tarihine damga vuran şahsiyetleri sizler için paylaşıyoruz...

Işıkver: Keban’ı Karanlıkta Bırakan Zihniyet Gidecek

Seçim kampanyasını kapsamında Keban ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan ve vatandaşlarla biraraya gelen MHP Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver “İlimizin ve ülkemizin gurur kaynağı Keban Barajı’nı bünyesinde bulunduran Keban ilçemizi ne yazık ki siyasi irade ve bu iradenin oluşturduğu statüko karanlıkta bırakmıştır. 14 Mayıs sonrası kurulan bu masayı yerle yeksan etmek benim boynum borcudur ” dedi.

Keban’da Vatandaşlar Sönmez’i Şimdiden Vekil Olarak Görüyorlar

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Av. İrfan Sönmez yoğun seçim çalışmalarını devam ettiriyor. Elazığ’ı köy, mahalle, ilçe, semt demeden karış karış dolaşan Sönmez’e gittiği her yerden büyük destek ve yoğun ilgi gösteriliyor.

Keban'da Umutlandıran Görüntü, Artık O Tabelada Su Görünüyor

Elazığ’da 3,5 ay önce çekilen görüntüde "Suya girmek yasaktır" yazısı var fakat su yoktu. Son zamanlarda bölgede etkili olan yağışlarla birlikte artık o tabeladan su görünmeye başladı.

Kuraklıkla boğuşan şirin köy, yeniden eski güzelliğine kavuştu

Elazığ'da Keban Baraj Gölü havzasında yer alan Murat Nehri'ne sıfır konumda bulunan Aşağı İçme köyü, 3 yıldır kuraklıkla boğuşuyordu.

Elazığlılar, Bağımsız Aday Açık'a Sahip Çıkıyor

Seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık, merkezin yanı sıra ilçelerde de çalışmalarına devam ediyor. Sadece merkezde değil, şehrin her noktasında vatandaşlara ulaşmaya çalışan Prof. Dr. Açık, Ağın ve Keban ilçelerindeki hemşerilerimiz ile buluştu. Ziyaretlerine Ağın İlçesi’nden başlayan Prof. Dr. Açık, Ağın Kaymakam Vekili Yasin Ardıç ile başladığı ziyaretine Belediye Başkanı Ali Uslu ile devam etti.

Keban İlçesinde 'Sivrisinek ile Mücadele' Çalışması Başladı

Başak Meral Gündüz/Keban Belediyesince, haşere ile mücadele çalışmalarına başlandı.

Elazığ'da Kaçak Avlanan 2 Buçuk Ton Balık Ele Geçirildi

Elazığ'da su ürünleri avlama yasağının olduğu dönemde Keban Baraj Gölü'nden avlandığı tespit edilen 2,5 ton balık ele geçirildi.

Risk Alıp Baraj Sahasına Ekim Yapmışlardı: Emekleri Sular Altında Kaldı

Elazığ’da kuraklık nedeniyle suların çekildiği Keban Baraj Gölü sahasında 3 yıldır tarım yapan çiftçilerin korktuğu bu yıl başlarına geldi. Son bir ayda etkili olan yağışlar sonrası barajın debisi yükselince binlerce dönün ekili alan su altında kaldı.

Keban’da Tekstil Kent Projesinde Sona Gelindi 

Başak Meral Gündüz/Keban ilçesinde üretime katkı sağlayacak ve ilçede yaşayanlara yeni bir iş imkanı sunacak olan Keban Belediyesi Tekstil kent projesinde sona gelindi. 

Feribot ve göl manzarasıyla bütünleşen çifte gökkuşağı görsel şölen oluşturdu

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde yağışların ardından, Keban Baraj Gölü üzerinde feribot iskelesi bölgesinde gözlenen çifte gökkuşağı görsel şölen oluşturdu.

Balık avı yasağı başladı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ ve Tunceli illerine kıyısı bulunan Keban Baraj Gölü ve diğer göl, akarsu ve göletlerde, balıkların üreme ve yumurtlama zamanı olan 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında su ürünlerine avlanma yasağı geldi.

Başkan Atlı, İftarda Yetim Çocuklarla Bir Araya Geldi

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı yetim çocuklarla kardeşlik iftarında buluştu.

Baraj sahasını eken çiftçiler: 'Sular gelirse her şey gider'

Elazığ’da kuraklık nedeni ile suların çekildiği Keban Baraj Gölü sahasında tarım yapan çiftçiler, yağışlara bir yandan sevinirken diğer yandan ise endişeli. Her sene risk alarak tarım yaptıklarını dile getiren çiftçiler, baraj debisinin yükselmesiyle mahsulün su altında kalacağını söyledi.

Elazığ'da virajı alamayan kamyon devrildi: 1 yaralı

Elazığ'ın Keban ilçesinde virajı alamayan kamyon devrildi. Kazada sürücü yaralandı.

Sular çekildi, eski tren garı gün yüzüne çıktı

Elazığ’da kuraklığın etkisi ile Keban Baraj Gölü havzasında sular çekildi, eski tren garı binası tekrar gün yüzüne çıktı.

Sezonun son dev turnaları yakalandı

 Elazığ'da bir hafta boyunca aralıklarla yağan sağanak sonrası Keban Baraj Gölü'nde yakalanan dev turnalar, tezgahlarda yerini aldı. Yoğun talep gören dev turna balıklarını gören vatandaşlar, fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi.

Sis dağıldı, Keban'da feribot seferleri yeniden başladı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesi ile Elazığ arasında yapılan feribot seferleri, sisin dağılması sonrası yeniden başladı.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’nın Eşi Hayatını Kaybetti

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’nın eşi Bekir Atlı vefat etti.

Gümüşdoğa Su Ürünleri 150 Kişilik İstihdam Yapacak

Elazığ’ın Keban İlçesinde faaliyet gösteren Gümüş Doğa Su Ürünleri 150 kişilik istihdam yapacak.

Elazığ'da aç kalan tilki köye indi

Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Kürek köyüne inerek yiyecek arayan tilki kameraya yansıdı.

Keban Belediyesi İle Hizmet-İş Arasında Toplu İş Sözleşmesi

Hizmet-İş Sendikası Elazığ Şube Başkanı Mustafa Bahçeci, iş yeri ve üye ziyaretleri ile toplu-iş sözleşmelerine devam ediyor.

Jandarma ekiplerinden öğrencilere trafik semineri

Elazığ'da İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Kovancılar ve Keban ilçelerinde öğrencilere yönelik trafik semineri verildi.

Köye güvenlik kamerası kurdular,24 saat takip ediyorlar  

Keban İlçesi Göldere Köyü Muhtarlığı tarafından  Köy içi ve dışına güvenlik kamerası kuruldu. 

Ercan: “Keban, Ülkeyi Aydınlatırken Kendisi Hizmet Almada Karanlıkta Kalmış”

Pazar günü il kongresini gerçekleştirecek olan İyi Parti, ilçe gezilerine devam ediyor.