Ibrahim Bahşi Haberleri

Ibrahim Bahşi Haberleri

Bahşi: 'Öğretmene reva görülen eziyet ve haksızlığa bir dur denilsin artık'

Memur Sen Elazığ İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, eğitim plan ve programları konusunda açıklamalarda bulundu.

Bahşi: 'İmanla yazılan destan 15 Temmuz'

Memur-Sen  Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yaptı

Bahşi: 'Makasın Büyümemesi İçin Seyyanen İyileştirme Yapılmalı'

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, açıklanan enflasyon rakamları sonrası kamu görevlileri ve emekliler için maaş/ücret artışı konusunda açıklamalarda bulundu.

Memur-Sen Engelliler Komisyonu'nda Görev Değişimi: Yeni Başkan Savaş Apak

Yaklaşık 4 yıldır Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Engelliler Komisyonu başkanlığını yürüten Engin Kırçıl'dan boşalan göreve Savaş Apak getirildi.

  Bahşi’den 27. Yıl Açıklaması

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi  İbrahim BAHŞİ Memur-Sen’in 27. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Eğitim Bir-Sen, Genişletilmiş İl Divan Toplantısını Gerçekleştirdi

Eğitim Bir-Sen Elazığ şubesi tarafından Genişletilmiş İl Divan Toplantısı yapıldı. Toplantıya Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, yönetim kurulu ve ilçe başkanları katıldı.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Kapsamında 18 Farklı Proje Sergilendi

Hacı Hulusi Yahyagil Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında öğrenciler ve rehber öğretmenlerinin hazırlamış olduğu 18 farklı proje okul spor salonunda sergilendi. Açılışa Elazığ Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Evrensel Hafızlar Derneği Elazığ İl Başkanı Hafız Zülfü Üçer, TÜBİTAK İl Koordinatörü Eda Kılıç katıldı.

Devamını Bekliyoruz…

İlimize geçtiğimiz haftalarda yapacağı ziyaretini erteleyen ve Pazartesi günü bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunan Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıkladığı müjdeleri Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi ve Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın,Hakimiyet Gazetesi’ne değerlendirdi.

Elazığ’ın Talepleri

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Sunmak Üzere Hazırladıkları Dosyayı Kamuoyu ile Paylaştı. Hazırlanan dosyada, Öğretmenevi ve Milli Eğitim Hizmet Binası gibi önemli konular yer alırken, konuyla ilgili #BakanÖzerElazığaMüjde başlığıyla bir sosyal medya kampanyası yapılacağı da duyuruldu.

Yeri Belli Oldu mu?

Elazığ’ın en önemli ihtiyaçlarından olan ve sendikaların bir an önce yapılması hususunda kampanya başlattıkları öğretmenevinin nereye yapılacağı sorularının cevabı, İl Özel İdaresi tarafından yapılacak bir yıkım ihalesiyle ortaya çıktı.

Bahşi: 'İstiklal Marşı, Kurtuluş Mücadelemizin Özlü İfadesidir'

Eğitim-Bir-Sen  1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi,“İstiklal Marşı, milletimizin canı ve kanı pahasına imanından, kardeşliğinden, adaletten, onur, izzet ve özgürlüğünden vazgeçmemek üzere karar kıldığı bir varoluş manifestosu, bir millî mutabakat metnidir. Milletimizin binyıllık destanının özlü ve sözlü ifadesi, tarihin derinliğine yazılmış temel varoluş yasası olan İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yılını aynı bilinçle idrak ediyoruz” dedi. 

Eğitim-Bir-Sen Heyetinden Mardin Çıkarması

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi ve Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Sekreteri Yetgin Er, başkan yardımcıları Mehmet Yeni ve Harun Gündüz Mardin ilinde bir takım ziyaretlerde bulundu.

Eğitim-Bir-Sen'den 30. Yıl Vefa Buluşması

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesi tarafından Eğitim-Bir-Sen'in kuruluşunun 30. Yılı münasebetiyle "Vefa Buluşması" programı gerçekleştirildi. Geçmiş dönemde yönetimlerde görev almış başkanlar, başkan yardımcıları, kurucu kadro, eski ve yeni ilçe başkanlarının davetli olduğu program Kültür Park Mamuratul Aziz salonunda gerçekleştirildi. Program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Geçmiş dönem faaliyetleri içeren sinevizyon gösteriminin ardından söz alan Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi duygularını şu şekilde ifade etti;

Açlık Sınırı 3 Bin 809 Lira Oldu

Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 3.809,3 TL, yoksulluk sınırı ise 10.939,1 TL olarak belirlendi.

Bahşi: "Beklentileri Karşılamadı”

Eğitim-Bir-Sen  1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi  yaptığı açıklamada,“Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmiştir. Kanun, kariyer basamaklarının yeniden hayata geçirilmesi, uzman ve başöğretmenlere ücret ve ilave derece artışı getirilmesi, adaylık sürecindeki yazılı sınavın kaldırılması, öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi gibi önemli özlük hakları ihtiva etmektedir. Bu yönüyle kanun bu üç konuda öğretmenlerimizin beklentilerini ve Eğitim-Bir-Sen’in toplu sözleşme masasına taşımış olduğu talepleri karşılamıştır. Ancak kanun, ne yazık ki, ‘meslek kanunu’ olarak nitelendirilmeyi hak edecek içerikten yoksundur” dedi.

23 Yıkılır, 41 Diriliriz!

24 Ocak 2020’de yaşanan deprem sonrası ağır hasarlı 23 okul yıkılırken, çoğu kamu imkânlarıyla olmak üzere 41 okul yapıldı. Hayırsever iş insanları tarafından da katkı sunulmasına rağmen TOKİ tarafından inşa edilen yeni yerleşim alanlarında okul yapılmasının unutulması öğrencilere büyük zorluk yaşatırken birçok okul ise hayırsever iş insanları ve kurumlar tarafından inşa edildi.

Memurlar Ek Zam İstiyor

Özel Haber: Açıklanan enflasyon rakamları çerçevesinde memur ve emeklinin alacakları zamlı maaşlar da belli oldu. Zamlar ne Memur-Sen’i ne de Kamu-Sen’i memnun etti. Sendikalar acilen ek zam istiyor.

Bahşi’nin Öğretmenevi Mücadelesi

Deprem sonrası ilimizde 25 bine yaklaşan bir konut üretilmekle birlikle onlarca okul da yıkılıp yeniden yapıldı.

Eğitim-Bir-Sen: Aziz şehir El-Aziz’e bir öğretmenevi çok görülmesin!

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, Elazığ'a bir öğretmenevi kazandırılması için birçok girişim de bulunduklarını ancak henüz daha sonuç alamadıklarını, Elazığ'a bir öğretmenevinin çok görülmemesi gerektiğini söyledi.

Bahşi:“Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Teminatıdır”

Kağan İnal-Tuba Turhan/Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

İbrahim Bahşi'den Öğretmenlik Meslek Kanunu Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi yaptığı açıklamada, "Öğretmenlik Meslek Kanunu beklentileri karşılayacak şekilde çıkarılmalıdır" dedi.

Demirci'den Bahşi'ye Ziyaret

İlimizin gururu, gerçekleştirdiği başarılı projelerle tüm Türkiye'de adından söz ettiren iş insanı, Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel DEMİRCİ Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkan İbrahim BAHŞİ'yi ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Bahşi: ‘Okul Bazlı Ödenek Tahsisi Uygulamasına Geçilmelidir’

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, "Okulların personel ihtiyacı karşılanmalı, okul bazlı ödenek tahsisi uygulamasına geçilmelidir" dedi.

Bahşi: 'Milli Kurtuluş Gününde Milletin Değerleri Çiğnenmiştir'

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Balıkesir'in Edremit ilçesinde kadınların giyim tarzına yönelik sergilenen çirkin mizanseni yaptığı yazılı bir açıklama ile kınadı.

Bahşi: ‘Eğitimin Verimliliği için Sorunlar Zamanında Çözülmelidir’

Bahşi: '2021-2022eğitim-öğretim yılı, salgın nedeniyle geleceğe yönelik bazı hedeflerin ötelendiği, mevcut sorunlara yenilerinin eklendiği bir zamanda başlamış bulunmaktadır. Yeni dönemde bütün eğitim çalışanlarına ve öğrencilerimize sağlık ve başarılar diliyoruz. Eğitimin, sorunları üzerinden değil, sorumluluk sahibi kişilerin çözüme yönelik attığı adımlar üzerinden değerlendirilmesini temenni ediyoruz" dedi.

Bahşi: ‘Okullar Açılıyor Fakat Yardımcı Personel Yok’

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, 6 Eylül tarihinde başlayacak yüz yüze eğitim için okullardaki yardımcı personel eksikliğiyle alakalı açıklama yaptı.

Bahşi: ‘Eğitim Çalışanlarına Aşı ve Test Dayatması Yapılamaz’

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, aşı olmayan öğretmenler için haftada 2 kez test zorunluluğu getirilmesi kararına tepki gösterdi.

Bahşi: "Enflasyonun Ezemeyeceği Maaş İstiyoruz"

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi: Kamu görevlileri olarak çözüm bekleyen sorunlarımız, enflasyon karışışında erimiş maaşlarımızın en etkili çözüm yeri olarak toplu sözleşme masasını görüyoruz. Bu nedenle 4 milyona yakın kamu görevlisi ve 2 milyona yakın memur emeklisinin gözü kulağı toplu sözleşme masasındadır. Kamu İşvereninin dün açıkladığı teklif maalesef bu büyük kitlenin beklentilerini karşılamaktan uzak bir görüntü sergiliyor" dedi.

Bahşi: ‘Rakamlar beklentimizin çok altında’

Memur-SEN Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Memur ve Emekliler için Hükümetin sunduğu ilk zam teklifinin beklentilerinin çok altında olduğunu söyledi.

Bahşi: ‘Eğitime 2 hafta kala okullar nasıl açılacak?’

   Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi ilimizde yapımı devam eden ve tamamlanan eğitim kurumlarını ziyaret ederek bir takım incelemelerde bulundu.