Hakimiyet Gazetesi Haberleri

Hakimiyet Gazetesi Haberleri

Zihniyet Değişmeli…

Elazığ Hakimiyet Gazetesi olarak ilimizin tarihini ve turizmini tanıtmak ve sahip çıkmak için el birliği ile çalışmak gerektiğini defalarca söylemiş ve gündeme getirmiştik.

Kavşak Yeniden Açıldı

Geçtiğimiz günlerde ilk kez Hakimiyet Gazetesinin gündeme getirdiği Güney Çevre Yolu Tadım kavşağının kapatılmasına, başta Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan olmak üzere çevre muhtarları ile mahalle halkı tepki göstermişti.

Ak Parti, Anadolu’yu Turlayacak

CHP’nin Anadolu’yu gezen “Ekonomi Masası” ve meclisin tatil olduğu süre içerisinde her hafta bir ilde grup toplantısını yapacağını açıklamasından sonra Ak Parti de harekete geçti ve Hakimiyet Gazetesi olarak sıklıkla gündeme getirdiğimiz küskünlere ulaşmak için Anadolu turuna çıkılacağı açıklandı.

Gürsel Erol’dan Hakimiyet’e Ziyaret

Kübra Kabukçu/CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,Elazığ Hakimiyet Gazetesi’ni ziyaret etti. Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Toprak’ı ziyaret eden Gürsel Erol’a, CHP Elazığ İl Başkanı Av. Çoşkun Çağlar Duran eşlik etti.

Salon Partileri

Bugünkü Hakimiyet Gazetesinin manşetinde de ele aldığımız gibi bazı siyasi partiler bayramı fırsat ve vesile bilip halkla kucaklaşma ve ilçe, belde, köylerde değişik programlara katıldılar.

Mantık Kazandı

Şehri yeni TOKİ konutları ile güneyde bulunan 30 köyü bağlayan Güney Çevre Yolu üzerinde bulunan kavşak, geçtiğimiz günlerde Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü tarafından kapatılmış bu karara mahalle halkıyla birlikte Hicret ve Yemişlik muhtarları itiraz etmiş, Hakimiyet Gazetesi olarak da konuyu “Mantığı Ne?” ifadesi ile manşetten vermiştik. Gelen tepkiler üzerine halkın sesine kulak verildi ve kavşağın yeniden açılacağı duyuruldu.

Üç Otoriteden Biri

Fırat Üniversitesi’nin başarılı bilim insanı Prof.Dr. Murad Atmaca, yüz akımız olmaya devam ediyor. Daha önce de Hakimiyet Gazetesi olarak başarılarına dikkat çektiğimiz ve defalarca Web of Science verilerine göre Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesine giren Fırat Üniversitesi Tip Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca, Oxford Üniversitesi, Worcester Kolej'de iki yıldır önce online, sonra yüz yüze devam eden eğitimleri ve eğitimlerin tüm gerekliliklerini tamamladı. Son dönemin en etkili psikoterapi ekollerinden kabul edilen Bilişsel Terapilerin en yeni ekolu Metakognitif Terapi İleri düzey eğitimini bitirdi.

İşte Gönül Belediyeciliği...

Hakimiyet Gazetesi olarak dün “Mantığı Ne?” manşetiyle verdiğimiz Sürsürü mahallesinden başlayıp yeni terminalden geçip güney çevre yoluna ulaşan yol üzerinde bulunan kavşak, geçtiğimiz günlerde yaşanan bir kaza sonucu kapatılmıştı. Mahalle halkının sesine kulak veren Başkan Şerifoğulları, kavşağı yeniden açarak 'Halkla birlikte yönetim”' anlayışını bir kez daha gösterdi.

Ovalar Suya Kavuşuyor mu? 

Hakimiyet Gazetesi olarak yıllardır ilimiz için en önemli konunun Kuzova ve Uluova olduğunu ve bu iki ovamız da yaşanan sorunun en kısa sürede çözülmesi gerektiğini ifade ediyoruz. 

Şimdi Denetim Zamanı…

Hakimiyet Gazetesi'nin devamlı  gündeme getirdiği hurdacılara yönelik denetim yapılması yönündeki haberler sonrası beklenen adım atıldı. 

Kurnaz: ‘Esnaflarımız Desteklenmeli’

Hakimiyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Turan Kurnaz, Esnafının durumunun iç açıcı olmadığını, 2023 seçimlerine kadar ekonominin düzelme eğilimine girebileceğini bununla birlikte hükümetin esnaf destek paketleri konusunda ciddi adımlar atması gerektiğini ifade etti. 

Şiş, takımın borcunu ve hedeflerini açıkladı

İl Özel İdare Genel Sekreteri ve İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Ali Şiş, Hakimiyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu ve hedefleri, takımın borcu hakkında değerlendirmeler yaptı

Örnek Olsun… 

Elazığ Hakimiyet Gazetesi olarak defalarca gündeme getirdiğimiz Hazar Gölü’nün temiz tutulması için sadece ilgili kurumların değil, Siyasi Partiler, STK’lar ve vatandaşların da duyarlı olması gerektiği haberlerimizin karşılık bulması bizleri mutlu ediyor. 

Denetime Engelleme

Elazığ İl Genel Meclisi Üyeleri arasından, muhalefetten tek üye olması özelliğiyle öne çıkan CHP Karakoçan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Okçuoğlu, Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Okçuoğlu, İl Genel Meclisi üyelerinin denetim görevini yapmalarına fırsat verilmediğini, İl Özel İdare Yatırım A.Ş ve Personel A.Ş. ile ilgili hiçbir soruya yanıt alamadıklarını iddia etti.

Hurdacılara Denetim ve Yaptırım

Hakimiyet Gazetesi’nin sık sık gündeme getirdiği hurdacılara yönelik denetim yapılması yönündeki haberler sonrası beklenen adım atıldı. Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada; hurda ve atık malzeme toplama faaliyetinde bulunacak şahıslar belediyelerden gerekli izni aldıktan sonra bu şahısların bilgileri kayıt altına alınarak il emniyet müdürlüğü ve il jandarma komutanlığına bildirilecek ve sürekli kontrol edilecek.

Hipodromda Piknik Yapan Ve Atlara Binen Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Elazığ Hipodromunda ilk defa piknik yapan ve ardından atlara binen çocuklar doyasıya eğlendi.

Çok Vekil mi Etkili Vekil mi?

Milletvekillerinin hem TBMM'de hem de seçim bölgelerindeki performansları, zaman zaman bazı dernek ya da medya kuruluşları tarafından değerlendirilerek kamuoyuna açıklanıyor. Elazığ Hakimiyet Gazetesi olarak ilimiz milletvekillerinin TBMM performanslarını okuyucularımız için araştırdık.

Başkan Yıldırım’dan Mağdurlara Müjde

Muhtarlarla bir araya gelen Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, geçtiğimiz gün Hakimiyet Gazetesi’nin gündeme getirdiği, konut sayısının yetersizliği nedeniyle mağduriyet yaşayan 483 ailenin mağduriyetinin giderileceği müjdesini verdi.

Fırat EDAŞ Ekiplerine Yangın Tatbikatında Tam Not

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ) Elazığ İl Müdürlüğü, Elazığ Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü iş birliği ile saha çalışanlarına yönelik yangın tatbikatı düzenledi. Fırat EDAŞ saha çalışanlarına hem teorik hem de uygulamalı iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimi de verildi.

‘Deprem’ Gündemden Çıkarılamıyor

Özel Haber: 24 Ocak Depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine ve Vali Toraman’ın “deprem atık gündemimizden çıkmalı” açıklamasına rağmen bir türlü gündemden düşmeyen “deprem ve sorunları” konusunda Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamada bulunan Elazığlı Muhtarlar, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapma misyonu ve vizyonu bulunan TOKİ’nin amacından saparak kâr amacı güden ve rant odaklı çalışan bir kurum haline geldiğini belirttiler.

Yazıkonak’ta Örnek Proje…

Elazığ Hakimiyet Gazetesi olarak belediyelerin sorumluluk alanlarının sadece bulundukları il, ilçe ve beldelerde yapılan altyapı ve klasik yerel hizmetler olmadığını ve sosyal projeler üretme noktasında da gayret göstermeleri gerektiğini daha önce ifade etmiştik. 

Elazığ’ın Kredi ve Mevduat Oranları Açıklandı

Finansal Türkiye Haritası (2022 yılı Ocak-Mart dönemi verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre Elazığ’ın toplam nakdi kredisi 19 milyon 657 bin 779 lira. Elazığ’ın bankadaki mevduatı ise 14 milyon 427 bin 621 lira oldu.

Erdoğan-Hakimiyet Örtüşmesi

Hakimiyet Gazetesi’ni yerel konularla birlikte ülke gündeminde olan konulara yaklaşımı ve sorunlara çözüm önerileriyle farklı bir yerde durduğunu okurlarımızdan gelen takdir ve teşekkürlerden de görüyoruz.

Binlerce Yıllık Yöresel Kıyafetlere İlgi Arttı

Kurulduğu ilk günden itibaren bünyesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Elazığ, tarihi ve yemek kültürünün yanı sıra folklorik öğelerinin en önemlilerinden biri olan yöresel kıyafetleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Türkiye’nin 81 ilinde yöresel kıyafet farklılık gösterse de Elazığ’a özgü yöresel giyimin başında 8 köşe kasket, şalvar, yemeni ayakkabı ve bindallı geliyor.

Kuruyan Bervi Gölü Yağışlarla Yeniden Canlandı

Elazığ’da Hazar Baba Dağı eteğinde 2000 rakımda bulunan ve geçen sene kuruyan Kurudolu (Bervi) Gölü, bu sene yağışlarla yeniden canlandı. Gölün dron ile geçen yılın mayıs ayında çekilen görüntüsü ile yeni çekilen şimdiki hali yağışların etkisini gözler önüne serdi.

Elazığ’da Fırtına Feribotu Sürükledi

Elazığ’da etkili olan şiddetli fırtına, feribotu sürükledi.

Ukrayna'dan Tahliye Edilen 8 Yaşındaki Melisa Mutluluğunu Resimlerine Yansıttı

Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle tahliye edilerek Elazığ’a getirilen 8 yaşındaki Ahıska Türkü Melisa, yaşadığı mutluluğu yaptığı resme yansıttı.

Milletvekili Balık ve Beraberindeki Heyet, Bakan Soylu’yu Ziyaret Etti

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Belde belediye başkanları ve meclis üyeleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Heyet daha sonra Milletvekili Bulut ve Milletvekili Balık ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ı ziyaret etti.

Çakırkaş Mesire Alanında Sona Gelindi

Başak Meral Gündüz/Kovancılar ilçesinde yeni sosyal ve yaşam alanı olacak Çakırkaş mesire alanı çalışmalarında sona gelindi.

Yol Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

Kübra Kabukçu/Tunceli’nin Pertek ilçesinde yol düzenleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.