Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat’ın Çocukları için Teknoloji Yetkinlik Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmesine karar verilen Fırat Üniversitesi'nin başvuru sahibi olduğu "Fırat’ın Çocukları İçin Teknoloji Yetkinlik Merkezi"nin açılışı yapıldı.

Prof. Dr. Kobat: “Kalp problemi olan kişilerin sıcaklardan kendilerini korumaları

Kalp hastalıklarının sıcak havalardan ciddi manada etkilenen hastalık gurubu olduğunu belirten Fırat Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Kobat, “Kalp problemi olan kişilerin bu sıcaklardan kendilerini korumaları gerekmektedir. Çok ihtiyaç olmadığı durumlarda saat 10.00 ile 17.00 arasında mümkün oldukça dışarı çıkmamaları istenmektedir” dedi.

Fırat’ın Tanıtım Atağı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılacak okul tercihlerinde her bir üniversite kendi avantajlarını, imkânlarını ve şehrinin öğrencilere sunacağı güzellikleri anlatan tanıtım programları yaptılar.

Sıcak Çarpması Önemli Bir Sağlık Sorunu

Fırat Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı/Genel Dahiliye Bilim Dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Nevzat GÖZEL, sıcak çarpması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fırat Üniversitesi Dünyada İlk Bin Üniversite Arasında Yer Aldı

Fırat Üniversitesi, büyük bir başarıya imza atarak uluslararası derecelendirme kuruluşu “Shangai Ranking Consultancy” tarafından yapılan 2022 yılı Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) ilk 1000 üniversite arasında yer aldı. Sıralamaya göre Fırat Üniversitesi Dünyada ilk 901-1000 üniversite arasına girdi.

Para, pul, iğne, yüzük: Bu midelerde ne ararsanız var

 Elazığ’da son 1 yılda çocukların yemek ve nefes borusu ile midesinden çıkartılan madeni para, pil, iğne ve yüzük gibi yabancı cisimler görenleri hayretler içinde bıraktı.

FÜ Yabancı Diller Yüksekokulu OTE olarak akredite edildi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, Oxford Üniversitesi tarafından, Oxford Test of English (OTE) olarak akredite edildi.

Oyun oynarken yerdeki yüzüğü yutan 3 yaşındaki çocuk ölümden döndü

Elazığ’da 3 yaşındaki çocuğun yutması sonucu yemek borusuna sıkışan yüzük, yapılan cerrahi operasyonla çıkartıldı.

Fırat Üniversitesi’ne, Elazığspor aşısı!

Elazığspor altyapısında forma giyen ve fazla forma şansı bulmayan oyuncularını Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Fırat Üniversitesi’ne gönderiyor

Gündüz Hasta Bakıyor Akşam Tasarım Yapıyor

Hobisini sanata çeviren ve çocukluk hayali olan tasarım dükkanı açan Prof. Dr. Fulya İlhan, gündüz hasta bakıyor, akşam ve boş zamanlarında ise tasarım yapıyor. Kendi el emeğiyle yaptıkları ürünleri Kanada, Almanya, Hollanda ve İsviçre'ye gönderen İlhan'ın hedefi ise bir marka olmak.

Bir Fırat Klasiği

Bir şey değiştiğinde her şeyin değiştiğine en güzel ve somut örnek Fırat Üniversitesi oldu.

Fırat Üniversitesi 9 alanın 4’ünde Türkiye’de ilk 5’e girdi

Fırat Üniversitesi Akademik Performansa Göre Üniversitesi Sıralaması’nda (URAP) Türkiye’deki üniversiteler arasında 4 alanda ilk 5’e, 3 alanda ilk 10’a, 2 alanda ise ilk 30’a girme başarısını gösterdi.

Rüçhan Keçeci, eserini Bakan Kurum’a hediye etti

Kübra Kabukçu / Yaptığı eserlerle adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğr. Görevlisi Rüçhan Keçeci, Bursa’da katıldığı açılış töreninde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a katı atıklardan yaptığı eseri hediye etti.

Silahlı Kavgada Hayatını Kaybeden Bilken, Son Yolcuğuna Uğurlandı

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde meydana gelen silahlı kavgada kafasından aldığı kurşunla ağır yaralanan Abdulhadi Bilken hayatını kaybetti. Merhum Bilken, kılınan cenaze namazının ardından Sultanuşağı Köyün’de son yolculuğuna uğurlandı.

Fırat, yine başardı...

YKS sonuçlarının açıklandığı bu günlerde her bir üniversite öğrenci elde etmek için güzel çalışmalar yapıyor.

Bataklık Büyüyor

Sözü çok uzatıp yormaya gerek yok. Geçtiğimiz hafta Fırat Üniversitesi Hastanesi önünde bir vatandaşımıza kurşun yağdırıldı ve birkaç günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Milletvekili Erol'dan Fırat Seni Bekliyor Kampanyasına Destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi tarafından başlatılan sosyal medya kampanyasına destek verdi.

Türkiye’nin En İyi İlk 20 Üniversitesi Arasında Yer Alan Fırat Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan ve 2021 yılında YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi seçilerek ülkemizin en iyi ilk 20 üniversitesi arasına girmeyi başaran Fırat Üniversitesi yeni öğrencilerini bekliyor. 

Hastanede silahlı saldırıya uğrayarak ağır yaralanan şahsın ortağı, 'Tüm emniyet teşkilatı yanımızda oldu'

Fırat Üniversitesi Hastanesinde silahla vurularak ağır yaralanan Abdulhadi Bilken'in tedavisinin devam ettiğini dile getiren ortağı Burhan Daş, 'İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayın ilk başından bugüne kadar titiz bir şekilde çalışmıştır. Olayın hemen ardından şüpheli şahıs, kısa sürede polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır. Başta İl Emniyet Müdürü Celal Sel olmak üzere tüm emniyet teşkilatı yanımızda oldu' dedi.

Bu Tür Vakalar

Geçtiğimiz gün Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde meydana gelen silahlı kavgada ağır yaralanan Abdulhadi Bilken’in yakınları, hastane önünde açıklama yaptı. Yapılan açıklamada iki konu öne çıkıyor. Birincisi, olayın iki gün öncesinden başladığı, silahlı saldırı olayı yaşandığı, konunun emniyet yetkililerine iletilmesine rağmen önlem alınmadığıydı.

Silahlı Kavgada Ağır Yaralanan Abdulhadi Bilken’in Yakınları Yetkililere Seslendi

Fırat Üniversitesi hastanesi önünde meydana gelen silahlı kavga ile ilgili yaralı ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden yaralının yakınları tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yetkililere seslenildi.

Dünya Hepatit Günü Etkinliklerle Kutlandı

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Dünya Hepatit Günü dolayısı ile etkinlikler düzenlendi. Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından Hepatit Hastalığına farkındalığı arttırmak, hastaları bu hastalık konusunda bilinçlendirmek için stant kuruldu. Komite tarafından hastanedeki çalışanlarına hepatit ile ilgili seminer düzenlendi.  Hastane içerisinde hasta ve yakınlarına broşür dağıtılarak hastalık hakkında bilgiler verildi

Hastanede dehşet saçan şüpheli tutuklandı

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Hastanesinde silahla dehşet saçan ve 3 kişiyi yaralayan şüpheli tutuklandı.

Doç. Dr. Ayşe Sağmak: ‘Tartar Herkes En Az Bir Kez Tarama Testi Yapmalı’

“28 Temmuz Dünya Hepatit günü” dolayısıyla Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Ayşe SAĞMAK TARTAR önemli açıklamalarda bulundu.

Fırat Üniversitesi Elazığ’ı Yazılım Üssü Haline Getirmekte Kararlı

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Ulaş yürütücülüğünde, Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim üyeleri Doç. Dr. Murat Karabatak, Dr. Öğretim üyesi Yunus Santur ile Arş. Gör. Dr. Ferhat Uçar tarafından hazırlanan “Code-23 Fırat Yazılım Atölyesi” Projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye uygun bulundu. Proje ile yazılım firmalarının uzaktan çalışma uyumluluğu ile Elazığ’da nitelikli istihdam artacak, Elazığ’ın bir yazılım üssü olma potansiyeli ortaya çıkacak.

Hastanede dehşet saçan şüpheli adliyeye sevk edildi

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Hastanesinde silahla dehşet saçan ve 3 kişiyi yaralayan şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Sağlık-Sen Elazığ Üniversite Şube Başkanı Aygüneş’ten Silahlı Kavga Açıklaması

Sağlık-Sen Elazığ Üniversite Şube Başkanı Aygüneş, Fırat Üniversitesi'nde yaşanan silahlı kavga olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Fırat Kaya, Silahlı Kavga İle İlgili Açıklama Yaptı

Başkan Fırat Kaya, Silahlı Kavga İle İlgili Açıklama Yaptı Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde yaşanan silahlı kavga ile ilgili açıklama yapan Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ Şube Başkanı Fırat Kaya, hastanede güvenlik zafiyetinin olmadığını ifade etti.

Kontrolsüz Öfke!

Belli ki hastaları var, Fırat Üniversitesi Hastanesine gidiyorlar. Sonra ne yaşanıyor kim ne söylüyor bilinmez ve poliklinik önünde iki grup tartışmaya başlıyor. Aralarındaki mesele nedir, tartışmaya ve hatta adam öldürmeye değer makul bir sebep ve gerekçesi var mıdır bilinmez ama önce arbede, sonra tekme tokat ve ardından bir silah sesleri duyuluyor.

Hastanedeki silahlı kavgada seken kurşunlardan biri bekleyen vatandaşa isabet etmiş

Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi içinde çıkan silahlı kavgada seken kurşunlardan birinin, hastaneye gelen ve olayla ilgisi olmayan bir kadına isabet ettiği öğrenildi. Saldırgan ve yaralıların sivil vatandaş olduğu kaydedilirken, yaşanan olay hastane girişlerine yerleştirilmesi planlanan X-Ray cihazı tartışmalarını da alevlendirdi.