Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi Haberleri

Üniversiteli öğrencilerden ‘Hayat Kurtaran’ proje

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, köyde yaşayan vatandaşlara başta Heimlich manevrası olmak üzere ilkyardım bilgileri verildi.

Kalite Elçileri Fırat Üniversitesi'nde Buluştu

Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde bölgede bulunan 28 üniversitenin temsilcilerinin de katılımıyla “Kalite Elçileri Farkındalık Çalıştayı” yapıldı.

‘Siber Vatan’ Programı Protokolü İmzalandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ile Fırat Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenecek “Siber Vatan” programının protokolü imzalandı.

Fırat Üniversitesi Lise Öğrencilerine Tanıtılıyor

Fırat Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Fırat Üniversitesi’ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla “Fırat’ta Bir Gün” tanıtım etkinliği başlatıldı. 

Yine Fırat, Yine Başarı…

İlimizin marka değeri, güzide ve gözde eğitim kurumumuz Fırat Üniversitesi, son yıllarda her alanda elde ettiği başarılara her gün bir yenisini daha ekliyor.

Fırat Üniversitesi’nin yüzü gülmüyor

Bölgesel Amatör Lig 2. Grup’ta mücadele eden Elazığ takımlarından Fırat Üniversitesi, 9. hafta maçında deplasmanda karşılaştığı 12 Bingölspor’a 2-1 yenilerek, mağlubiyet serisine devam etti

Fırat Üniversitesi URAP Verilerine Göre Başarı Sıralamasını İki Basamak Daha

Fırat Üniversitesi URAP Araştırma Laboratuvarının hazırladığı “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” sıralamasında yükseliş göstererek Türkiye’de 13’üncü dünyada ise 1034’üncü oldu. 

Doç. Dr. Uğur: ‘Kadınlarda Tüylenme Sıklıkla Doğurganlık Çağında Görülmektedir’

Fırat Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kader UĞUR, kadınlarda tüylenme hastalığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Şerifoğulları’ndan Üniversite Öğrencilerine Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

BAL’da bu hafta

Aksaray Gençlik’in bay geçeceği haftada temsilcilerimizden Fırat Üniversitesi deplasmanda 12 Bingölspor’a konuk olacak

FÜ’de 'Ombudsmanlık ve Türkiye'nin 2023 Hedefleri' Konulu Konferans Düzenlendi

Kamu Denetçiliği Kurumu ve Fırat Üniversitesi işbirliğinde  "Ombudsmanlık ve Türkiye'nin 2023 Hedefleri" konu konferans düzenlendi.

Fırat Üniversitesi İle Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yer alan Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ile Batı Dilleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dallarını kapsayan lisansüstü çift diploma ön protokolü imzalandı. 

Spor Turu

Elazığ takımları haftasonu kritik maçlarda mücadele edecek...

Türkiye’de ilk defa iletişim fakültesinde işaret dili eğitimi verildi

 Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye’de ilk defa iletişim fakültesinde işaret dili eğitimi verildi.

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Müftülüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Elazığ Müftülüğü arasında hastanede manevi destek sunmaya yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Araştırma Üniversiteleri Toplantısı’nı Değerlendirdi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Araştırma Üniversiteleri” toplantısı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, oldukça önemli bir organizasyonu başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın Katılımıyla ‘Araştırma Üniversiteleri’ Toplantısı Gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde “Araştırma Üniversiteleri Toplantısı” YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve 23 Üniversite Rektörünün katılımıyla Elazığ’da gerçekleştirildi.

Tercih için üniversiteyi incelediler

Malatya’nın Darende ilçesinden bir grup öğrenci, Elazığ’a eğitim ve kültür gezisi düzenledi. Lise son sınıf öğrencileri, tercih için üniversiteyi incelediler.

Fırat Üniversitesi’nden bir başarı daha

Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleştirilen “Araştırma Üniversiteleri Toplantısı”nda Araştırma Üniversiteleri 2021 yılı performans sıralaması açıklandı.

Doç. Dr. Tartar: ‘Antibiyotikler, ağrı kesici ve ateş düşürücü değildir’

Antibiyotiklerin keşfedildiğinden bu güne enfeksiyon hastalıklarında modern tıbbın yapı taşı olarak görev yaptığını dile getiren Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Sağmak Tartar “Antibiyotikler, ağrı kesici ve ateş düşürücü değil. Her hastalığı tedavi etmiyor. Gereksiz antibiyotik kullanımı hem yan etki oluşturacak hem de direnç gelişimini olumsuz etkileyecektir” dedi.

Felsefe ve din bilimleri lisansüstü öğrenci sempozyumu düzenlendi

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü tarafından “Felsefe ve Din Bilimleri Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu düzenlendi.

Fırat Üniversitesi TÜBİTAK öğrenci projelerinde Türkiye’de 7. Oldu

TÜBİTAK 2209 öğrenci projeleri 2022 yılı 1. Dönem başvuru sonuçları açıklandı.

Elazığ’da Dünya Diyabet Günü Etkinliği Düzenledi

Dünya Diyabet Günü kapsamında, Kronik ve metabolik bir hastalık olan diyabet hastalığının önemine vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmak İl Sağlık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi iş birliğinde etkinlik düzenlendi.

Fırat Üniversitesi’ne 32 Öğretim Elemanı Alınacak

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi’ne 32 Öğretim Elemanı alınacak.

Diyabet Gittikçe Artan Küresel Bir Hastalık Haline Geldi

Fırat Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faruk KILINÇ, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısı çok önemli açıklamalarda bulundu.

Derbi Aksaray Gençlikspor’un

Bölgesel Amatör Lig 2. Grup'un 7. Haftası'nda Fırat Üniversitesi GSK ile Aksaray Gençlikspor, Elazığ derbisinde karşı karşıya geldi

Üniversite Öğrencileri Spor Alışkanlığına Dikkat Çekti

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ‘Kampüste Spor Vakti’ adlı sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

FÜ'de Aliya İzzetbegoviç’in Bağımsızlık Mücadelesi anlatıldı

Fırat Üniversitesi’nde Dr. Hüseyin Kansu tarafından “Aliya İzzetbegoviç’in Mücadelesi ve Bağımsız Bosna” konulu konferans düzenlendi.

Öğrenciler görev başındaki polisleri unutmadı

 Elazığ'da üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde görev başındaki polisler unutulmadı. Öğrenciler, görev başındaki polislere çiçek takdim edip, lokum ikram etti.

Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde Organ Bağışının Önemine Dikkat Çekildi

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısı ile Fırat Üniversitesi Hastanesinde bir dizi etkinlik düzenlendi.