Fahrettin Göktaş Haberleri

Fahrettin Göktaş Haberleri

Fırat’ın Çocukları için Teknoloji Yetkinlik Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmesine karar verilen Fırat Üniversitesi'nin başvuru sahibi olduğu "Fırat’ın Çocukları İçin Teknoloji Yetkinlik Merkezi"nin açılışı yapıldı.

Fırat’ın Tanıtım Atağı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılacak okul tercihlerinde her bir üniversite kendi avantajlarını, imkânlarını ve şehrinin öğrencilere sunacağı güzellikleri anlatan tanıtım programları yaptılar.

Fırat Üniversitesi Dünyada İlk Bin Üniversite Arasında Yer Aldı

Fırat Üniversitesi, büyük bir başarıya imza atarak uluslararası derecelendirme kuruluşu “Shangai Ranking Consultancy” tarafından yapılan 2022 yılı Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) ilk 1000 üniversite arasında yer aldı. Sıralamaya göre Fırat Üniversitesi Dünyada ilk 901-1000 üniversite arasına girdi.

Bir Fırat Klasiği

Bir şey değiştiğinde her şeyin değiştiğine en güzel ve somut örnek Fırat Üniversitesi oldu.

Fırat, yine başardı...

YKS sonuçlarının açıklandığı bu günlerde her bir üniversite öğrenci elde etmek için güzel çalışmalar yapıyor.

Türkiye’nin En İyi İlk 20 Üniversitesi Arasında Yer Alan Fırat Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan ve 2021 yılında YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi seçilerek ülkemizin en iyi ilk 20 üniversitesi arasına girmeyi başaran Fırat Üniversitesi yeni öğrencilerini bekliyor. 

Yükseköğretim Kurumu ile TUSAŞ arasında ‘Yükseköğretim Alanında İş Birliği Protokolü’ İmzalandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bünyesinde oluşturulan bilimsel araştırma programı çerçevesinde doktora öğrencilerine burs sağlanması amacıyla Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ile iş birliği protokolü imzalandı.

Fırat Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Genel Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Genel Mezuniyet Töreni, Atatürk Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan Azerbaycan Ali Attestasiya Komissiyasına Anlamlı Ziyaret

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen ve TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın, Azerbaycan Ali Attestasiya Komissiyasına (Azerbaycan Yüksek Öğretim Kurumuna) anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Birileri Yıllarca Konuştu, Rektör Göktaş Çözdü

Fırat Üniversitesine ait Malatya yolu kesik köprü mevkiindeki arazi her dönem farklı projeler için gündeme geliyor ve bazı resmi kurumlar ile özel teşebbüslerin ilgi alanında bulunuyordu.

Fırat Üniversitesi İle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Arasında Arsa Değişimi Gerçekleşti

Elazığ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Binası’nın bulunduğu 13.700 m2 alan ile Malatya Yolu Üzerinde Kesikköprü Mevkiinde bulunan ve “Harput Yerleşkesi” sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 750.000 m2 alanın takası gerçekleşti. Böylece iki kurum için de önem arz eden araziler ile ilgili önemli bir gelişme sağlanmış oldu.

Elazığ’da ‘Çedene Bizden Sohbet Sizden’ Programı

Elazığ’da 'Çedene Bizden Sohbet Sizden' programı çerçevesinde 10 öğrenci Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile bir araya geldi.

Fırat Üniversitesi’nde 'Temiz Kampüs' Etkinliği

Fırat Üniversitesi’nde Fırat Fest etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Fırat Üniversitesi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü ortaklığında “Temiz Kampüs” etkinliği düzenlendi.

TVF Başkanı Üstündağ’dan, rektör Göktaş’a ziyaret

Türkiye – Slovakya Voleybol maçı için Elazığ’a gelen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı makamında ziyaret etti

Vali Toraman ve Rektör Göktaş’tan Milli takıma ziyaret

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, A Milli Erkek Voleybol takımını ziyaret etti

Fırat Üniversitesi Proje Önerisi En Fazla Kabul Edilen 5. Üniversite Oldu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’na Fırat Üniversitesi damga vurdu. 

6. Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı Etkinliği Yoğun İlgi Gördü

Fırat Üniversitesi TEKNOKENT, Fırat Teknoloji Transfer Ofisi, MÜSİAD, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğinde "6. Fırat Yazılım Teknoloji Proje Pazarı Ödüllü Yarışma" etkinliği düzenlendi.

Fırat Üniversitesi, Şanlıurfa Ceylanpınar İmam Hatip Lisesi Öğrencilerini Ağırladı

Fırat’ta bir gün etkinliği kapsamında, Şanlıurfa Ceylanpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri meslek tercihlerine yardımcı olması amacıyla Fırat Üniversitesini gezdi.

Rektör Fahrettin Göktaş, Öğrenci Evinde Sahur Yaptı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, öğrencilerin davetini geri çevirmeyerek öğrenci evinde sahur yaptı.

İhracat Elçileri Sertifikalarını Aldı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilerin katıldığı İhracat Elçileri İftar Programında başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.

Bu Bölüm Okunur

Geçtiğimiz haftalarda Fırat Üniversitesi’nde Elazığ’da yıllardır heyecanla beklenen Eczacılık Fakültesi’nin kurulacağını müjdeleyen Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yeni bir bölümün daha müjdesini verdi.

Fırat Üniversitesi'nde Lisans Düzeyinde Bir Bölüm Daha Açılıyor

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi’nde lisans eğitimi verecek olan Psikoloji Bölümünün açıldığını duyurdu. 

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Öğrencilerin 23 Nisan Coşkusuna Ortak Oldu

Yurt genelinde olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Elazığ’da da çeşitli törenlerle coşkuyla kutlanıyor.

Fırat Üniversitesi, 43 puanla bitirdi

Bölgesel Amatör Lig 1. Bölge 3. Grup’ta normal sezonun son maçında 12Bingölspor’u konuk eden Fırat Üniversitesi GSK, rakibini 1-0 mağlup ederek grubunu 43 puanla lider olarak tamamladı

Rahmetinle Gel Ey Ramazan!

On bir ayın sultanı Ramazanın ilk teravih namazı, cuma akşamı iki yıl sonra camilerde cemaatle kılınacak. Ramazanın ilk orucu için bu gece sahura kalkılacak ve cumartesi günü ilk iftar yapılacak. İlk günün iftar saati ise 18.54. Gıda ürün fiyatlarının aşırı yüksek olması ise bu ramazanın geçmiş yıllardaki zengin ramazan sofralarından uzak bir ramazan yaşanmasına sebep olacak.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’tan Ramazan Ayı Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Ramazan ayı vesilesiyle mesaj yayımladı.

Fırat Üniversitesi’nde Eğitim Gören Yabancı Uyruklu Öğrenciler Kültürlerini Tanıttı

Fırat Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) de eğitim gören çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci düzenlenen etkinlikte yemeklerini, kıyafetlerini, oyunlarını kültürlerine dair ne varsa anlatıp, tanıttı.

Türkiye Badminton Şampiyonası başladı

26 ilden 36 takım ve 185 kişinin katıldığı Badminton Türkiye Şampiyonası Elazığ’da açılış töreniyle başladı

Elazığ’da şampiyon Fırat Üniversitesi

Üniversiteler Voleybol 1. Lig Grup Birinciliği müsabakaları sona erdi

Fırat Üniversitesi’nden TÜBİTAK 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı Başarısı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı 2021 yılı başvuru sonuçları açıklandı. Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi, Türkiye Bilimler Akademisi Konsey Üyesi ve TÜBİTAK 2019 Bilim Ödülü Sahibi Prof. Dr. Kazım Şahin TÜBİTAK 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı kapsamında desteklenen araştırmacılar arasında yer aldı.