Elazığ Valiliği, Elazığ haber, Elazığ gündemi, Elazığ güncel gelişmeler

Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği son dakika gelişmeleri, güncel duyurular, Elazığ Valiliği tarafından açıklanan kararlar Elazığ Haber portalınız Hakimiyet Elazığ Valiliği sayfasında.

Dar Gelirliye İkinci ‘Boşaltın’ Şoku

Yaklaşık 5 ay önce Çaydaçıra Mahallesi’nde bulunan dar gelirliler konutlarında asayiş sorunları gerekçe gösterilerek boşaltılması istenen ancak arada masum vatandaşların da mağduriyet yaşadığı “boşaltın” tebligatının ardından yeni tebligatlarla yeni mağduriyetler oluştuğu iddia edildi.

Caydırıcı Önlemler Alınmalı

Yeni kurulan ve genelde TOKİ konutlarının bulunduğu Güneykent Mahallesi'nde rögar kapakları çalınıyor ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından rögar kapaklarını çaldıkları belirlenen 4 şüpheli, Yemişlik mevkiinde yakalanıyor. Şüphelilerin kullandıkları otomobilin bagajında 7 adet rögar kapağı ele geçiriliyor.

Elazığ Valisi Toraman'dan Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği'ne Ziyaret

Elazığ Valisi Ömer Toraman Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği'ni ziyaret etti.

Biz ‘Dr’ Yazmıyoruz

İlimiz Valisi Ömer Toraman’ın akademik çalışma sonucu aldığı Doktor unvanını özel haberlerimizde özellikle zikretmiyoruz. Bunda sayın valiye bir kastımızın olduğu anlamı çıkmasın. Zira bu şehrin yöneticisinin lisans sonrası yüksek lisans ve doktora yapıp donanımlı bir şekilde idarecilik yapmasından ancak gurur duyarız.

‘El Kalkamaz!’

Elazığ Valiliği, erkekler tarafından kadınlara yönelik şiddeti en aza indirmek için üç ay boyunca bilgilendirme ve farkındalık çalışma yaptı.

Batan Tekne mi Şehir mi?

İlimizde turizmin geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla onlarca toplantı yapılıp önemli miktarda paralar harcanarak çekilen videolara rağmen kanyonlar için alınan tur teknesinin ilgisizlikten ve bakımsızlıktan ikinci kez batması, şehir yöneticilerinin bu konuya ne kadar duyarlılık gösterdiğini ortaya koydu.

Çocuklar piknikte bir araya geldi

Elazığ’da düzenlenen piknik etkinliğinde bir araya gelen öğrenciler, doyasıya eğlendi.

KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ Valisi Ömer Toraman başkanlığında KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Toraman, 112 Acil Çağrı Merkezini Ziyaret Etti

Vali Ömer Toraman, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Ortak Akıl İçin İlk Adım

Dün, Hamiyet’e Göre köşesinde “Ketum ve Sonuçsuz Toplantılar” başlıklı yazımızda Valilik riyasetinde yapılan toplantıların gündemleri ve sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılmaması konusundaki görüşlerimizi serdetmiş ve bunların açıklanmasının daha doğru olduğunu dile getirmiştik. 

Ketum ve Sonuçsuz Toplantılar

“Elazığ’ın mevcut tarihi ve turizm varlıklarının tanıtımı ve gelişimi için çalışmalar kapsamında Elazığ Valisi Ömer Toraman başkanlığında İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısı düzenlendi ve toplantıya ilgili kurum müdürleri katıldı.

Tematik Müzeleri Artıralım

1982 Yılında açılan ancak o günden bugüne değişik gerekçelerle uzun süre ziyaretçilere kapalı olan Elazığ Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi’nin tadilat ve tamiratının tamamlanamaması tepkilere sebep oluyor. Halkımız bu binanın eksikliklerinin giderilmesi ile birlikte mevcut farklı binalarda tematik müzeler açılmasının turizme ve tanıtıma önemli katkı sunacağı görüşünde birleşiyorlar.

İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında, İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Elazığ’da KADES uygulaması anlatıldı

Elazığ’da jandarma ekipleri tarafından kadınlara, Kadın Destek Uygulaması (KADES) anlatıldı.

Elazığ Valisi Toraman, SEZA Çimento Fabrikası’nı Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Türkiye’nin en çevreci çimento fabrikası olan Seza Çimento fabrikasını ziyaret etti. Vali Toraman, fabrika yetkililerinden bilgiler alarak şehre kazandırılan yatırım nedeniyle teşekkür etti.

Elazığ Belediyesi Yelek ve Yaka Kartı Olmayan Hurda ve Atık Toplayıcılarına Yaptırım Uygulayacak

Elazığ Valiliği, geçtiğimiz günlerde kontrolsüz hurda ve kağıt toplama faaliyetlerini önlemek amacıyla mücavir alan sınırları içerisindeki hurda ve atık malzeme toplayıcılarına Elazığ Belediyesi’nden yelek ve yaka kartı alma şartı getirmişti.

Elazığ’da Göç Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ Valiliği’nde Vali Dr. Ömer Toraman Başkanlığında, İl Göç Toplantısı gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine 'Suda Boğulma Olaylarının Önlenmesine Yönelik Alınacak Tedbirler' konulu genelge

İçişleri Bakanlığı son dönemde meydana gelen boğulma vakalarına karşı valilikleri uyardı. Bakanlık gönderdiği genelge ile valiliklerden sosyal donatı alanları yeterli görülen ve can güvenliği riski taşımayan deniz, göl, gölet vb. yüzülebilir yerlerin her yıl mart ayının sonuna kadar “yüzme alanı” olarak belirlenmesini ve kamuoyuna duyurulmasını istedi.

Elazığ’da İl Asayiş ve Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Vali Dr. Ömer Toraman Başkanlığı’nda il Asayiş ve Güvenlik Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

Su ile Şaka Olmaz…

Elazığ’da hava sıcaklıklarının artmasının üzerine serinlemek için suya giren birçok vatandaşımız hayatını kaybediyor. Yüzme bilseler dahi tehlike oluşturacak sulara girilmemesi yönünde kurumların uyarılarına uyulmamasıyla birlikte Hazar Gölü sahilinde bulunan işletme ve kamu kurumlarının cankurtaran bulundurmaları talep ediliyor

Vali Toraman'dan '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' Mesajı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

160 Hak Sahibinin Daha Kura Çekimi Yapıldı

Sürsürü, Mustafapaşa ve Rüstempaşa Mahallelerinde arsa sahibi olan ve arsaları kentsel dönüşüm kapsamına alınan 160 hak sahibi için kura çekildi.

Vali Toraman, Ziyaretlerini Sürdürüyor

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ziyaretlerini sürdürüyor.

İlimizde Kurban Bayramı Sorunsuz Geçti

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri vatandaşların  Kurban Bayramı’nda sağlıklı kurbanlıklara ulaşabilmesi için "2022 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ kapsamında" Bayram boyunca mesai mefhumu gözetmeksizin denetimlerini sürdürdü.

7 Milyonluk Unutkanlık

İlimizde kamu binalarının yıkımı devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda eski SSK hastanesi olarak bilinen hastanenin yıkım ihalesi açık ve şeffaf bir şekilde yapılmış ve kamu yararına bir şekilde sonuçlanmıştı.

Elazığ’da Yıkım Oranı Yüzde 96, Yıkım Bekleyen 60 Bina Daha Var

Elazığ Valiliği, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrası yürütülen yıkım çalışmaları ile ilgili güncel bilgileri paylaştı.

Toplantı Çok, Sonuç Yok

Her alanda ülkeler yerine şehirlerin yarıştığı bir dönemde Elazığ’ın gerek turizm gerekse ekonomik anlamda proje üretememesi ve ortak bir akıl etrafında kenetlenememesi, bu konuda yapılan toplantıların “takip ve sonuçlandırma” aşamasına getirilmeyip görüntüde kalması, sorunların daha da büyümesine neden oluyor.

Vali Toraman, Şehit Aileleri İle Bir Araya Geldi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, şehit aileleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Buzluk Diye Bir Yer…

Bayramlar eş dost ve akraba ziyaretleri ile daha bir anlamlı olur. Hal hatır ve güncel meselelerden ziyade Özellikle il dışından gelenlerin şehirle ilgili görüş ve düşüncelerini önemserim. Zira onların bakış, gözlem ve değerlendirmelerini daha objektif bulurum.

Vali Toraman'dan Bayram Ziyaretleri

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Kurban Bayramı nedeniyle bir dizi ziyaretlerde bulundu Vali Toraman önce şehit ve gazi evini ardından Poyraz Jandarma Karakol Komutanlığı ile Abdullahpaşa Şehit Mustafa Demirci Polis Merkezi Amirliğini ziyaret etti.

Tarihi eski Harput şehri ile incelenen ve 4000 yıllık geçmişi bulunan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzide ilimiz Elazığ'ın Elazığ Valiliği ile ilgili haberleri, son dakika duyuruları, önemli güncel gelişmeleri Elazığ Valiliği tarafından alınan önemli kararlar Elazığ Hakimiyet Haber Elazığ Valiliği sayfamızda.