Elazığ Valiliği, Elazığ haber, Elazığ gündemi, Elazığ güncel gelişmeler

Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği son dakika gelişmeleri, güncel duyurular, Elazığ Valiliği tarafından açıklanan kararlar Elazığ Haber portalınız Hakimiyet Elazığ Valiliği sayfasında.

Valilik Müdahalesi

CHP Milletvekili Gürsel Erol ile Ak Parti Milletvekili Metin Bulut arasında yaşanan, İyi Parti ve Yeniden Refah Partisi İl Başkanlarının da dahil olduğu tartışmaya Elazığ Valiliği de müdahil oldu ve resmi açıklama yaptı.

Elazığ Valiliği'nden 'Afet Bölgesi' Açıklaması

Elazığ Valiliği, Elazığ'ın neden afet bölgesi ilan edilmediği konusundaki tartışmalar üzerine açıklama yaptı.

Vali Toraman: 'Uluova Projesine Ödenekleri Yok Demek İnsafsızlıktır'

"2022 yılı Fırat-Dicle 1. Alt Havzası 2. Dönem" toplantısında konuşan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Uluova projesine yönelik yapılan eleştirilere yanıt vererek, 'Söylediklerimiz bir kulaklarından giriyor, başka bir kulaktan çıkıyor' dedi.

Vali Toraman, Hazarbaba Kayak Merkezi’nde İnceleme Yaptı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Hazarbaba Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Toplantılar, Asayişi Sağlıyor mu?

Elazığ Valiliği’nde devamlı Asayiş Güvenlik Koordinasyon Toplantısı gerçekleştiriliyor.Asayiş olayları ile birlikte köylerdeki hırsızlık olayları daha da artıyor.

Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Elazığ’a Geliyor

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 28 Kasım 2022 Pazartesi günü Elazığ’a gelecek.

Elazığ Öğretmenevi'nin Açılışı Gerçekleştirilecek

Elazığ Valiliği, yarın (24 Kasım Perşembe) geçici olarak öğretmenevi olarak kullanılacak binanın hizmete açılacağını açıkladı.

Akın: ‘Valilik, Yoksul Konteyner Kent Sakinlerine Karşı Tutumunu Değiştirmeli’

Bir vatandaşın daveti üzerine Aşağı Demirtaş Geçici Konaklama Merkezine giden Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Elazığ’da Açık Hava Etkinlikleri 15 Gün Süreyle Yasaklandı

Elazığ’da açık havada yapılması planlanan bazı etkinlikler Valilik kararıyla yarından itibaren 15 gün süreyle yasaklandı.

Bakan Kirişçi: ‘Kırsal Kalkınmaya Önem Veriyoruz’

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi Kapanış Programına katılarak kırsal kalınma projeleri hakkında bilgiler verdi.

Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 85'inci yıl dönümü etkinliklerle anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 85’inci yıl dönümü çerçevesinde düzenlenen etkinlikte kaldığı oda ziyaret edildi.

Turizmde Sevindirici Gelişme

İlimizin turizm konusunda yeterli proje geliştiremediği, bu konu da bir eylem planının dahi olmadığı, var olan turizm potansiyellerinin sektöre kazandırılması noktasında hiçbir gayretin gözükmediğini, geçmiş valiler döneminde başlatılan projelerin yok sayıldığını sıklıkla dile getiriyoruz.

Onarımı Tamamlanan Gezi Teknesi Yeniden Suya İndirildi

Elazığ’da bulunan kanyonlarda hizmet verecek olan gezi teknesi, bakım ve onarımlarının ardından suya indirildi.

CHP İl Başkanı Duran, Nebahat Teyze'yi Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen 6,8'lik depremde evi yıkılan ve iki kızıyla 3 yıldır konteynerde kalan 84 yaşındaki Nebahat Şen’i ziyaret etti.

Vali Toraman Duyarlılığı, 84 Yaşındaki Nebahat Teyzenin Sorunu Çözüldü

Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen 6,8’lik depremde evi yıkılan 84 yaşındaki Nebahat Şen, iki kızıyla 3 yıldır konteynerde kalıyordu.

Muhtarın DSİ Şikâyeti

İlimizin üzüm üretiminde önemli bir öneme sahip Hoş köyünde Bağbozumu etkinliği düzenlendi.

200 Metrelik Dev (!) Hizmet

Elazığ Valisi Ömer Toraman’ın sosyal medya hesabından “Saklıkapı kanyonunun başlangıç noktasına giden yol onarıldı ve asfaltlandı” şeklinde duyurduğu ve kamuoyunda kanyonların ulaşım ihtiyacının karşılandığı şeklinde anlaşılan çalışmanın detaylarına Hakimiyet Gazetesi ulaştı.

Sezon Bitti Hayırlı Olsun

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Saklıkapı kanyonuna giden yolun genişletilerek asfaltlandığını duyurdu.

Elazığ’da 7 Gün Süreyle Eylem Yasağı Getirildi

Elazığ Valiliği, Elazığ’da 7 gün süreyle toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması gibi eylemlerin yasaklandığını duyurdu.

Elazığ Valiliği'nden Deprem Açıklaması

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İkisi de Değil…

Geçtiğimiz gün Elazığ Şeker Fabrikası Müdürünün görevden alınacağını ve bazı çevrelerin bunun gerekçesi olarak da Pancar alım sezonu açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un davet edilmesi olduğunu dile getirmişlerdi. Bizler bunun mümkün olma ihtimalinin bulunmadığını zira milletvekillerinin Elazığ Valiliği protokol listesinde Validen sonra ikinci sırada olduklarını  ve törenlere davet edilmesinde herhangi bir mahsur olmadığı gibi davet edilmemesi etik ve şık olmaz diye de ihtiyati şerhimizi düşmüştük.

Fırat Üniversitesi ‘İslam ve Medeniyet 2. Uluslararası Sempozyumu’na Ev Sahipliği Yaptı

Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “İslam ve Medeniyet 2. Uluslararası Sempozyumu” bu yıl “İHY” alt başlığı ile Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.

Elazığ’da "Nüfusmatik" Faaliyete Başladı

Elazığ Valiliği, kamu hizmetlerinde verimliliği artıracak ve nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğun azalmasını sağlayacak yerli yazılım Nüfusmatiklerin faaliyette olduğunu duyurdu.

Elazığ’da 340 Üreticiye Hibe Destekli Tohum Dağıtıldı

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde, 340 üreticiye hibe destekli tohum dağıtıldı.

Hazar’ı Yormayalım

Hep aynı şairlerin katılması ve kendini tekrar eden bir faaliyete dönüşmesi sebebiyle halkın çok fazla ilgi göstermediği Hazar Şiir Akşamları uzun bir aradan sonra yeniden düzenlenecek.

Vali Toraman, Şehidimiz Yusuf Ataş’ın Vasiyetini Yerine Getirdi

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Kuzey Irak’ta şehit olan hemşehrimiz Yusuf Ataş’ın vasiyetini yerine getirmek için 6 yaşındaki lösemi hastası Elif’in tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını duyurdu.

Koordinasyon Önemli

Elazığ Valiliği resmi sitesinden yayınlanan paylaşımda; “Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN Başkanlığında, 2022 yılı 4. Dönem Ekim Ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Elazığ Valiliği'nden İptal Edilen İrem Derici Konseri Hakkında Açıklama

Elazığ'da salçalı köfte festivali kapsamında sahne alacak olan İrem Derici konserinin iptal edilmesinin ardından Elazığ Valiliği açıklama yaptı.

Elazığ Valiliği'nden Maden'deki Depremle İlgili Açıklama

Elazığ’da saat 10.30 sıralarında meydana gelen depremin ardından Elazığ Valiliği açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Olumsuz herhangi bir ihbar bulunmamaktadır” denildi.

Yine Unuttular!

24 Ocak ve 27 Aralık 2020 tarihlerinde 2 büyük depremle sarsılan ve her alanda olduğu gibi eğitimde de büyük bir yara alan Elazığ’da bu yaraların sarılması için inşa edilecek okulların listesi açıklandı. İki yıl önce yoğun bir yerleşim olacağı öngörüsü ile “ TOKİ Okulları Unuttu mu?” manşetiyle eksikliğini dile getirmemize rağmen Yemişlik TOKİ’lerde lise yapılmasının gündemde olmaması büyük bir öngörüsüzlük olarak ifade ediliyor.

Tarihi eski Harput şehri ile incelenen ve 4000 yıllık geçmişi bulunan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzide ilimiz Elazığ'ın Elazığ Valiliği ile ilgili haberleri, son dakika duyuruları, önemli güncel gelişmeleri Elazığ Valiliği tarafından alınan önemli kararlar Elazığ Hakimiyet Haber Elazığ Valiliği sayfamızda.